Dubai 2021

Tere!

Oskab keegi kirjeldada, mis olukord on  hetkel Dubais? Tripis on hetkel heade hindadega lennupiletid.

Samuti huvitab, kuidas seal nende testidega lood on, enne ja peale reisi või seal kohapeal tuleb ka test teha?

Testide kohta näiteks siin - https://www.emirates.com/uk/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

Oluline on jälgida, mis emiraati lähed. Kõik võivad kehtestada oma reeglid.

Ostaks pileti küll, aga vähe on usku, et lähema mõne kuu jooksul Istanbuli on võimalik Tallinnast lennata.

Vaadake vene saite , minul jäi silma et venelased praegu usinasti reisivad Dubai , Zanzibar , Türki , Bali ja nii edasi

Endale jäid ka need piletid silma veel enne kui Trip.ee postitas. Aga ma hetkel ei ole leidnud infot, et transiit läbi Istanbuli keelatud oleks. Äkki valgustate mind rumalat?

Ma ise hetkel veel ei ostaks pileteid. Tahaks veebruaris minna, aga viimastel päevadel covid juhtumid on hakanud kiirelt üles minema Dubais (ilmselt aastavahetuse mõjud) ja tahaks näha, kuidas olukord siit edasi areneb. Detsembris oli Dubais veel olukord vägagi kontrolli all.

Veebruaris ma pakun, et on juba piirid kinni. Seda on lihtne teha ja kohalikud jäävad uskuma, et midagi on reaalselt ära tehtud.

Kogu Dubaid puudutav reisiinfo sai kokku koondatud, aga loomulikult saab igaüks endale sobiva soovitustepaketi kokku panna.

Turkish Airlines puhul on vähemalt hea see, et kõiki praegu ostetud pileteid saab ümber muuta, seega mingi turvalisuse see annab.

Kui nad ise lennud tühistavad, siis saab raha ka tagasi küsida. Või siis tõesti muuta nii kuupäevi ja isegi sihtkohta hinnavahet tasudes.

Kõigeks selleks on mõistlik muidugi pilet otse neilt osta ja mitte soodukaga mõnest naljakast Ida-Euroopa online poest.

Elan hetkel Dubais ja mulle, erinevalt erkij poolt jagatud infost, küll ei tundu, et olukord oleks kontrolli alt väljumas ja piir lukku minemas.

Uut lukustamist ei elaks siinne majanduskeskkond ilmselt üle ja tehakse kõik selleks, et Expo toimuks. 

Pigem on olukord lootustandev... tehtud testide koguarvust on positiivseid alla 2% ja nii on see olnud umbes sügisest peale.

Jah, positiivseid tulemusi on küll rohkem, ligi 3000, aga eile tehti vist 160000 testi... Tänaseid numbreid pole veel näinud. Testimine on väga kergesti tehtav, vastused tulevad kiirelt ja reeglina odavam kui Eestis,

UK reisipiirangud oleks võinud muidugi varem taastada, aga see on mu isiklik arvamus. UAE ei peatenud lende, nagu mitmed piirkonna riigid tegid ja jõulude ajal oli liikumine väga tihe ja ilma piiranguteta.

Vaktsineerimine on täies hoos- tänaseks on vaktsineeritud pea terve Eesti jagu inimesi. Lisaks sellele puudub maskifoobia ja erinevalt Eestist ning enamus Euroopa riikidest toimivad meil nii ühistransport, üritused, koolid ja lasteaiad, restoranid ja praktiliselt kõik vaatamisväärsused on avatud.

Riiki sisenemise reeglid on eelpool ära toodud ja mulle teadaolevalt kehtivad ning vahepeal muudetud ei ole.

On kellelgi värskemat infot ka? On kellelgi plaanis Dubai poole ka reisida? Ise mõtlen lennata 01.03, kuid ei tea, kas on julgust piletid ära osta... reis oleks läbi Amsterdami... On veel inimesi, kes sooviks märtsis reisida?

Amsterdami soovitan vältida - need reeglid kehtivad ka transiitreisijatele: https://trip.ee/uudised/holland-seab-sisse-eriti-karmid-sisenemisreeglid

04.03 Turkishiga. Veebruari lennud tühistati ära, eks paistab, kas märtsis hakkavad lennud Istanbuli toimuma. Piletid ostetud otse Turkishilt, seega ei muretse raha pärast.

Hetkel tundub Dubaiga jah nii, et mõistlik on võimalikult kiirelt Euroopast lahkuda. Kas siis Lufthansaga läbi Frankfurdi ja vaadates praegu järgnevatel nädalatel kehtivat graafikut. Sellest lähtudes võib üsna kindlalt ennustada, millised lennud ka märtsis toimuvad. Või Helsingi-Doha Qatariga. Või äkki isegi läbi Stockholmi. Qatar tundub ka sealt kindlaim. Jällegi vaataks järgmise nädala graafikut ja otsiks sellele vastavad väljumised märtsis.

Amsterdami, Londoni, Pariisi jm ühendustega ootaks enne pikalt. Amsterdamiga on paras oodata vähemalt järgmise nädalavahetuseni ja siis vaadata kohe järgnevat nädalat, et kas ja kuidas rangemad piirangud on lennugraafikut muutnud.

Istanbulile ka märtsiks suuri panuseid ei teeks.

FlyDubai Helsingist? 

Ma ei ole kahjuks kursis, kuidas transiit Helsingi kaudu toimib, aga DXB-HEL täna väljus. Märtsis lubatakse tihedamat graafikut ka.

Hinnad on muidugi ulmelised :(

Pigem Qatar alates Tallinnast. Doha ja emiraatide vahelised lennud on jälle lubatud.

FlyDubaiga on mõtet arvestada ainult Finnairi Tallinn-Helsingi lisapiletiga. Vähemalt esialgu ja kindla peale minnes.

Qatar algusega Tallinnast tundub isegi ilma selleta suvalisi kuupäevi vaadates soodsam.

Hetkel tundub, et Tallinna-Istanbuli vaheline lennuliiklus jätkub märtist (siiani ei olnud Tallinna Lennujaama kodulehel Istanbuli lende üldse märgitud, aga nüüd näen, et märtsi lennuplaanis on täitsa olemas). 

Seega meie võtame vist ikka Turkishi piletid ära, kuna need endiselt väga hea hinnaga saadaval. Salva reisikindlustus ka ning siis ei pea muretsema rahalises mõttes. 

UAE hetkel maailmas Covid vaktsineerimises teisel kohal ja 20% rahvastikust on juba vaktsiini saanud, seega tundub lootustandev, et seal olukord enam hüppeliselt hullemaks ei lähe.

Ise mõtlen samuti märtsis läbi Istanbuli siiski pisletid ära osts... Kas siis enne reisi tuleb lihtsalt saada Synlabisg 48h vanune tõend, et olen covid negatiivne ka rohkem pole miskit vaja et riiki saada?

96h vanune PCR test enne lendu. Prinditult. Ja koroonakaitsega reisikindlustus.