Dubaisse aprilli alguses

Tere.


Kuna ükski firma sel ajal ei paku reisipakette sel ajal, tekkis kohe küsimus, et kas sellel on mingi põhjus ka , ala, et minnes valitseb tühjus, ilm külm vms?
Või kui omal käel minna,  on nii nagu ikka?

Tänud ette!

Olen käinud omal käel. Saab kenasti hakkama kui natuke eeltööd ka teha. Aprillis vast kannatab veel olla, aga kui suur suvi käes siis õue vast ei tiku , vöi kui siis hommikul.

Ilm kindlasti soe, aga pakette ilmselt kevadel vähem, kuna ka lähemad = paar tundi lühema lennuajaga sihtkohad (Lôuna-Euroopa, Türgi jms) hakkavad vaikselt soojenema ja reisikorraldajate tähelepanu vôtma. Aga milleks pakett? Osta lennud, otsi majutus ja mine. Kui hind oluline, siis vaata igaks juhuks ka Riiast ning Helsingist hindu ning miks mitte ka Dubaid hoopis Abu Dhabi kaudu külastada.

Aprilli alguses ja esimeses pooles on ilm veel täitsa kena - mitte liiga palav ja õhuniiskus ei tee ka veel liiga. Kui aus olla, siis minu meelest kõige parem aeg rahulikuks rannapuhkuseks - ilmad on päikselised, võrreldes praeguse ajaga kus viimase nädala jooksul oleme näinud rohkem pilvi kui päikest ja isegi mõnd vihmahoogu. Samas kui on tahtmist ringi vaadata ja uudistada, siis päevane kuumus muudab sellise linna peal jalutamise juba veidi ebamugavaks. 

Pakettreiside kohta on tom1967 juba suurema tõe ära rääkinud - Euroopa reisikorraldajate jaoks on sel ajal juba veidi teised sihtkohad plaanis, eriti arvestades Eesti inimeste hinnatundlikust. Dubai hinnataset ei saa mingil juhul võrrelda Türgi, Bulgaaria, Egiptuse ega teiste samalaadsete sihtkohtadega. Samas on ka Dubai tipphooaeg juba aprilli alguseks läbi, mis tähendab et lennupiletid ja hotellid on tunduvalt vastuvōetavama hinnaga kui kesktalvel. Hinnavahe võrreldes jaanuari ja aprilli keskpaika on hotellides näiteks 25% - 45% olenevalt hotellist ja piirkonnast. Samas tühjus sel ajal kohe kindlasti ei valitse - rahvast on palju. Turismigruppe Euroopast enam palju ei kohta, küll aga gruppe kaug-idast (Korea/Hiina) ja palju omal käel avastajaid.

Ja Dubai on ausaltöeldes väga lihtne sihtkoht omal käel reisi planeerimiseks. Kõik on netist leitav: lende on igast sihtpunktist, igasuguse hinnaklassi/kvaliteedi/kestusega; hotelle on valikus laialt, ühistranspordisüsteem on lihtne ja loogiline jne. 

Kui vajad abi soovituste osas, kuidas ringi liikuda või kuhu hotelli planeerida arvestades puhkuse eesmärki, siis võib mulle vabalt privasse ka kirjutada. :) 

Choreye - kirjutasin ka Sulle :) 

Aprilli lõpu temperatuurid Dubais küündivad 40 kraadini, enamike inimeste jaoks on see liig. Kunagi olime seal sel ajal - hotellist saime välja alles õhtupimeduses, päikse käes ei kannatanud olla.

Aprillis hakkab juba palavaks kiskuma. Me olime 2017 nov. lõpp-dets.algus ja ega päeval kuskil ringi kõndida ei jaksanud,  vähemalt +30 oli, isegi öösel oli üle 20. Kohalik rääkis, et suvel oli +50 ja peale olnud. Igal juhul soodsam on omapäi minna kui paketikaga. Me käisime Helsinki kaudu.

Aprilli kuus Dubais külm? Kas tänapäeval koolides enam üldse geograafiat ei õpetata?


On selline skandinaavia reisikorraldaja TSS Travel Service (www.tss-travel.fi).  Korraldavad kultuurireise transpordi (lend + kohapeal buss) ja giidiga, valida saab inglise ja soomekeelset teenindust. Paljudel sihtkohtadel pakuvad soovi korral lisaks veel nädalast rannapuhkust. Seekord võtsin neilt nädalase AbuDabi - Dubai reisi, märtsi lõppu. Aga neil on sinna palju reise, erinevatel kuupäevadel. Kuna olen klient, saan nende kodulehel pakutavatest hindadest üle poole soodsamalt. Soodukatele ligipääsuks tuleb helistada +358 75 325 2586 ja öelda, et soovite kliendiks ja pakkumisi kas meilile või postiga (põhjamaades käib  siiani enamus asju tavalise postiga). Ja üllatus, üllatus, vestelda saate eesti keeles. Ilmselt resideeruvad firmal soome keelt valdavad dispetserid eestis ja on eestlannad ja on meeleldi nõus kodukamara keeles vestlema. Olen varem kasutanud nende teenuseid, tõeliselt rahul. Reisid sisaldavad lendu, kogu kohapealset transporti, giidi, majutust (4-5 tärni hotellid), toitlustus varieerub erinevatel reisidel. Toitlustuse taha on vahel peidetud lisaraha küsimised. Täpsem info igas pakkumises eraldi. Väljalennud Helsinkist. Jutt juba üsna pikk, kui kellelgi küsimusi, vastan meeleldi.

Topsuke, aprillikuus kirjutatakse kokku. Kas tänapäeval koolides enam üldse eesti keelt ei õpetata?

Piinlik, piinlik, tegin sellise vea. Eks püüan ennast parandada. Ehk oleks väikeseks vabanduseks see, et käisin koolis väga palju aastaid tagasi. Aga kui kedagi veel huvitab selline teema : https://www.eki.ee/books/ekk09/index.php?p=2&p1=8.

Lisaks tunnistan ausalt, et olin üsna laisk õpilane.

Keegi septembris käinud? Kuidas ilmaga, kas on väga hull palavus? 

Vaatasin, et siis hinnad üle poole odavamad, kui talvisel ajal. Üks kindel hotell septembris 6 ööd 435 koos hommiku ja õhtusöökidega, detsembris 1500. 

Septembris liiga kuum. Väljas olla otseselt ei saa, hinnad ongi odavad, sest keegi eriti ei lähe sel ajal. Enamus Euroopast on sel aja veel soe. Dubaid soovitaks alates oktoobri lõpust, kuigi ise jäime kõige rohkem rahule veebruaris käies. ( kliima oli super jne )

Oleneb personaalsest taluvusest. Südapäeval on tunne on jah umbes nagu riietega oleks saunas. Samas, kui kaua sa reaalselt õues järjest oled? Konditsioneeritud hotellist lipsad konditsioneeriga taksosse ja sõidad kaubanduskeskusesse, kus on samuti konditsioneer. Kohalikud ise on meistrid selle palavuse vältimises.


Aga kui on valida, siis ise läheks detsembris või nii, siis, kui Eestis on külm ja seal selline mõnus suvine ilm meie jaoks.

Augustis oli igatahes selline tunne, et üle 5 minuti väljas olla ei soovinud. Ega muud põhjust polegi.

September (eriti kuu algus) on tõesti veel talumatult palav. Ma eeldan, et lisaks kaubanduskeskuste ja kõrghoonete avastamisele on soovi ka rannas ja basseini ääres aega veeta ja õues jalutada, nagu keskmisel puhkajal ikka, ja selleks algab sobiv aeg ligikaudu Oktoobri keskpaigas. Kusjuures, rohkemgi kui südatalvine tipphooaeg, meeldib mulle hooaja algus Novembri esimestel nädalatel. Parajalt soe, mitte liiga ülerahvastatud ja hotellide hinnad ei ole ka veel lakke tõusnud.