trip-krainetrip-ukraine-dark
Eestist Shveitsi

Kuidas saada k6ige soodsamalt eestist Shveitsi. Kas siis lennuki v6i viimasel juhul laevaga. Idiootseid kommentaare nagu, kui sul pole raha, siis mida sa sinna üldse ronid, palun mitte postitada. Aitäh.

Võiks vaadata Airbalticuga Riiast Zürichisse, veidi probleemne on kella 10-ks Riia lennujaama jõudmine. Kas öine buss Tallinnast või mõni eratransport.

Mina soovitaks just seda "viimasel juhul laevaga" varianti. Omamoodi elamuse annab kindlasti, kui oled kordki elus kaasa teinud laevaliinil Tallinn - Daugavpils - Vilnius - Varssav - Krakow - Viin - Zürich. Vaated on suurepärased, hind soodne ja mobiililevi olemas igal pool.

Idiootseid kommentaare teemal kui sul pole raha ei ole vajagi, piisab sellest, et golden tahab laevaga Sveitsi minna. Aga edu kindlasti ja reisimuljeid siis ka paluks.

Kui sul pole raha, mida sa ronid Shveitsi, see on rikaste riik, duh! :D

Miks sa õel ja kuri Snoop siis nüüd jälle nii ütled? Niimoodi meie hea Golden ei tahagi reisimuljeid jagada?

Kurat, sellest oleks kyll jõle kahju. Sorry Golden, ootan pikka esseed riigi võludest!

Ma pidin peaaegu naerust tooli pealt maha kukkuma kui seda postitust lugesin. Täitsa hull värk ikka. Kas sa Golden oled seesama näitsik, kes "Targem kui 5B" saates Šveitsi läänemere riigiks pakkus ja ei uskunud, et Taani on reaalselt eksisteeriv riik? Juhuks kui sa siiski leiad võimaluse, et kuidas laevaga Eestist Šveitsi saab sõita, siis palun jaga ka seda foorumiga. :P

Taani saab laevaga - saab, hollandisse ka edasi saab

Edasi uurige siit lehelt:

http://www.cruisingholidays.co.uk/river/rhine/index.htm

Nii et näitsikul on täitsa variant kohapeale jõuda!

Seda, et Zürich asub ühe Reini lisajõe kaldal, teame me kõik. Reini laevatatavus pole samuti kellelegi uudiseks. Kuid siin mängivad rolli teised faktorid. Rein peaks suubuma Põhjamerre kusagil Amsterdami ja Rodderdami vahel. Kuna Hollandis on palju kanaleid, ütleme, et Rein suubub Põhjamerre Rodderdamis. Kujutame endale ette seda laevasõitu. Liin nr 1 Tallinn-Helsinki. Edasi tuleb sõita laevaga Saksamaale. Kui see liin veel töötab, peaks saama laevaga Rostocki (või mõni muu Saksa linn). Edasi tuleb minna süstaga teisele poole Jüüti poolasaart ja sõuda mõnda linna, kust pääseb laevaga Inglismaale. Nüüd tuleb jällegi süst lahtu pakkida ja aerutda Lõuna-Inglismaa sadamlinna, kust pääseb Hollandisse. Hollandis on juba lihtne. Paat kotist välja ja Rodderdami või mööda jõge ja kanaleid ülesvoolu kuni algab reisijate vedu jõelaevadega. Teise võimalusena tuleb leida Tallinnast kaubalev, millega saaks kohe Rodderdami või Inglismaale. Kõige tihedam reisjatevedu peaks olema Koblenzi ja Rüdesheimi vahel. Ükstaskõik, palju laevaga edasi pääseb, kuid süsta sõidust ei pääse. Hoiatuseks niipalju, et Rein on väga kiire vooluga ja ülesvoolu sõudmine on ääretult aeglane. Aga kui oleme Shveitsi tasandike jõgedel, on suurimad raskused möödas. Vahepeal on hulgaliselt lüüse ning nende kasutamine on suhteliselt kallis.
Ma ei usu, et teema algataja pidas silmas süstamatka ülesvoolu. Eksimus tuleb kahest asjast.

  1. a)Rootsi - Sweden, Schweden, Sverige, Suede b. Shveits - Switzerland, Svizzera, Suisse. Siia veel lisaks vene keelsed nimed. Kui eesti keel pole emakeel, on eksimused arusaadavad. Asja tragikoomiline külg on see, et kui oled maandunud lennukiga Stockolmis ja lähed võtma taksot Zürichi sõiduks.
  2. Rooside sõjas pakkusid 2-3 inimest Šveitsi mereriigiks, sealt ka arvamus, et Zürichi saab laevaga. Kui hoolega vaeva näha, saab paadiga Tallinnast Viljandi

Klassika. Koheselt meenus teoses "Joomahullu päevaraamat" kirjeldatud joomatuur Helsingi kõrtsiurgastes Ungari mereväe madruste seltsis...

Kombineerides saksa taani inglise ja hollandi praame ja reini kruiisi jõuab ju kohale. Tegelt keegi võiks selle ette võtta küll ja blogida, minu arust igati tasemel ettevõtmine, vähemalt pole kuulnud et keegi oleks ära teinud...:)

Äkki keegi saab soovitada head, odavat, jne teekonda Budapesti. Soovitavalt laevaga!

Tegelikult! Tripimehed! See on ju geniaalne! Laevaga Eestist Shveitsi! Dokumentaalfilm + blogi + mingi suvaline reaalseep näiteks Reporterisse. Sponsoreid võiks ju leida. Enda poolt võin välja pakkuda mugavusteta (ilma internetita) purjepaadi kuni Inglismaani. Kajakid mahuvd pardale küll:D

Vana viikingite Bütsantsi kaubatee: Riiast Daugavat pidi üles, Daugavpilsi lähedal jõuame varsti Valgevenesse. Vitebskist? tuleb u 50 km Orshasse jalutada mööda maismaad vist kahjuks. Orshast saab juba Dneprisse, edasi purjetame Kiievist läbi, kuskil keerame ümber nuka ja lehvitame Odessa tuledele, aga seal on Doonau juba kiviga visata. //Ai sa tont, Daugava HEJ vist jääb ainult teele ette.

Kes edasi Shveitsi soovib, siis Austria-Saksamaa (Baier-Baden Württemberg) aga sealt jääb Shveits linnulennult vaid 30km (Zürich naa 50km)!

Kummipaadiga paras minna. Seega miks see teema üldse autahvlile pandi?

Esimestele tänud. Teistele- olen palju lugenud, et k6ige soodsam pidi tulema minek läbi Rootsi (sinna siis laevaga ja edasi lennukiga). Sry, et ei viitsinud selgitusi lisada. Aga mis seal ikka siis. Edu teile:)

budapest on käkitegu -

http://cruises.about.com/od/europeanrivercruises/ss/vikspirit_log1.htm

Pakun et teema algataja on enesele teadmata avanud terve reisistiiliuniversiumi- ülesanne on leida punkt kuhu 1 aasta kestel eestist lähtudes on võimalik jõuda kasutades ainult (ühis)veetransporti.Eraldi kategoorias võidavad need kes suudavad leida kõrgeima punkti kuhu niiviisi on võimalik jõuda.

Kui närida, siis teoreetiliselt on soodsaim variant Riia-Stockholm-Basel Ryanairiga, kui Stockholm-Basel odavaima hinna välja tsekkad, sest vahel saab neil otstel krediitkaardi -ja pagasitasuga hakkama. Umbes 2-3 kuud ette tasuks jälgida. Mitme peale tuleb ka vahe AirBalticuga tuntav.