Elu esimene lennureis LA-sse

Nägin, et on usa teemaid ka veel mõned, aga olin selle teema ära teinud ja seal kõigile küsimustele vastuseid ikka polnud :)

Plaanis oktoobri teises pooles Los Angelesse lennata, seal viibida u. 10 päeva. Pole aga kunagi lennanud, pileteid hakkan lähipäevil ostma, mida jälgida ostmisel? Kas näiteks tickets.ee kaudu ostes piletid, tuleb lennujaamas veel mingeid makse juurde? Kas üldse tasuks praegu pilet ära osta, või loota veel mingile soodukale? Kui suur peaks olema lendude vahe, et kindlasti ümberistumistega uuele lennule jõuaks? Mis oleks must-have-to-visit kohad, mida siinsed soovitavad? Ehk on kellelgi miskit muud kirjutada, mida ma ise ei osanud küsidagi. Tänan!

1
2

Ma lähen sinnakanti järgmine nädal 7 päevaks ja kavatsen blogi teha reisist...eks siis vb leiad endalegi midagi huvitavat :)

0
0

Käisime ise naisega 2016 aasta oktoobris San Franciscos ja sealt edasi Las Vegas, kuni Suure Kanjonini välja. Võtsime rendiga. Kui endal load olemas ja julgust on siis soovitaks ka ringi sõita, mägedesse minna. USAs kütus mega odav, meil kulus ~4500 km peale kütusele natuke üle 100 euri. Piletitega soovitaks pidevalt pilku peal hoida pakkumistel. Meil oli eelmise aasta Mai juhus, kus oleks saanud väga hea hinnaga pileteid aga töölt koju jõudes olid juba läinud. Kui ostad piletid Tln > L.A ja tagasi siis pole ümberistumiste vahelise aja pärast vaja väga muretseda. Meile meile jättis super mulje selline koht nagu Moro Rock ja ka hiidsekvoiad, mis ka kohe väga ligidal.

1
0

Käisin ise just jaanuaris, lend oli kokku 14h 55 millest 2.5h oli oslos ootamist ja lennufirmaks oli norwegian ja hinnaks oli 340€ Eestis väljus 13:50 ja seal oli kohaliku aja järgi 18:45. Enne kui broneerima hakkad pileteid siis ÄRA unusta jumalaeest tagasisõidu omasi muidu jama + ESTA ning PEAB olema esimese öö koht broneeritud, seda küsivad nad juba tallinna lennujaamas sult ja LA lennujaamas arvesta kuskil 1h-ga peale maandumist enne kui sind riiki lastakse sest kontrollis väga pikk järjekord ja tagasi lennates samamoodi, see turvakontroll on meeletult pikk.

Soovitan taksot vältida esimesel ööl, koguaeg käivad tasuta bussid lennujaama ees mis viivad vastava hotelli mis neil ette nähtud, võin ka soovitada ühte mis on väga lähedal ja millel käib buss (aga see hotell nõuab 100€deposiit, mis mul tuli küll 3 päeva pärast tagasi peale lahkumist).

2
0

norwegianiga minnes on see häda, et iga väiksemgi liigutus maksab. pagas üks ots 40 eur juurde, toit 24 eur juurde otsa eest. Finnairil või britishil on näiteks pagas ja toidud juba hinnas sees. Kui LAst välja minna siis tasub kindlasti auto rentida, rendid on seal päris odavad ja kütte liiter on u 60c liiter. Auto soovitan rentida nationalcar uk lehelt, seal on hinna sees juba kõik kindlustused ja mingit lisa deposiiti kaardi pealt ei võeta, lisaks liitu emerald clubiga siis saad valida ise garaazist endale sobiva auto :)

1
0

Tänan vastamast siiani, tekkis jooksvalt veel üks küsimus, kui Schipholi lennujaamas on vahepeatus, kas 50 minutiga jõuab ümberistuda järgmisele lennule, või võiks vahe pikem olla? Ja kui pagasiga minek, siis peab lendude vahel pagasi ka uuesti välja võtma ja chekin-ima?

0
0

Hei! Võtsime isegi eelmisel aastal selle L.A teekonna ette ning mõtlesin, et jagan näpunäiteid, mis endale kasuks tulid:

-Pileteid passi momondost (momondo.com), seal saad panna ka teavituse peale, mis annab märku kui soodsad piletid letis on. Tasub passida peale ka trip.ee lehele. Alles nägin siin pileteid L.Asse ca 300 euroga :) -Eelista lende, mis algavad Tallinnast. Kuna teekond on niigi pikk, siis teeb asja lihtsamaks kui ei pea veel lisaks paadis loksuma. -Jälgi, et vahemaandumised ei oleks ebamõistlikult lühikesed (alla tunni aja). Kui pead välja võtma pagasi (seda tuleb teha enamasti siis, kui sinu lennupiletid on ostetud eraldi. Kui ostad kogu reisi piletid ühe teekonnana samalt pakkujalt ära, siis enamasti pagasit välja võtma ei sunnita. Vähemalt see on minu kogemus) ning läbima ka passikontrolli suurtes lennujaamades nagu Amsterdam, Rootsi, Soome vms, siis kulub selleks kindlasti rohkem kui tund aega. Kui varem nii kaugel käinud ei ole, siis paanika vältimiseks on optimaalne vahemaandumise aeg 1-3 tundi. -Eelista lende, millel on hinnas pagas ja toit. Odavlennufirmade piletid võivad ahvatlevad tunduda, aga kui liidad neile pagasi- ja toiduhinnad, siis ületavad need sageli nimekate lennufirmade hindu. -Konkreetsed nõuanded California avastamiseks panin kirja ka oma blogisse: https://pilleriinpettaiphotography.com/2016/06/05/california-dreamin/

Head reisi!

2
0

Mina täiendaks omalt poolt, et lennukis toitlustuse võtmine on maitseasi. Tore ju kui on hinna sees, aga odavlennuga minnes piisab kaasavõetud pitsalõigust ja pähklitest. Mis sel väikesel dieedil siis paha on? Samuti pagasi jutt, käsipagas on 10 kg. Juba ammu ei vea kodust kohvrit kaasa. Oleme kohvrid ostnud sihtkohast, reeglina on mujal kohvrid isegi odavamad, pagasipilet tagasilennule ja eestis kohvrid Osta.ee müüki. Üks reisi lisaväärtusi on ju shoppamine, reisile midagi kohvriga kaasa vedada.... Ja lennukist kaks kätt taskus kohe taksosse hüpata, no seda eelist ei vahetaks ma millegi vastu :). Aga igaühele oma :)

3
1

erikhiga täiesti nõus! Ma käin ka enamusajast seljakotiga reisil, viimasele usa reisile minnes võtsin pooltühja kohvri kaasa, mis oli tülikas ja mõtetu tegevus, odavam tõesti kohapealt võtta. Need lennuki karbitoidud pole ka eriti suurem asi. Pigem vahemaandumise ajal lennujaamas kõht täis süüa või siis kui pole piisavalt aega siis enne esimest lendu lennujaamas puuvilju või midagi kaasa haarata. Aga eks see igalühel oma, et kes mille eest ja kus maksta tahab.

Schipholi lennujaam on päris suur ja kui seal esimest korda olla siis eksimis võimalust eriti ei saa lubada, kuigi suht tihti on need väravad lähestikku olnud aga selle peale ma ka ei loodaks. Kui ise eraldi piletid võetud siis kindlasti ei ole mõtet, kuna siis peab veel kohvreid ootama ja uuesti chekima hakkama. Kui jätkulennuga tegemist, siis lennukist maha ja otse teise väravasse. Piletid soovitaks ka kõik kohe tallinna lennujaamas(esimeses lennujaamas, kust reisi alustad) ära küsida, vahel nad ise paku seda!

2
0

Mina arvan, et Schipholi lennujaam peaks saama hakkama 50min suht lihtne oli seal, kuigi USA lendudele vist on ekstra passi kontroll. Sammas mina ei muretseks, kui lennud ühel piletil.

0
0

Igaks juhuks mainis, et arvatavasti kehtib endiselt kord, et ka ühel piletil olevate lendude korral tuleb USA -sse sisenemisel pagas kontrolliks välja võtta ja uuesti ära anda.

2
0

See kehtib siis kui on usas vahemaandumine. näiteks lendad läbi new yorki LA-sse, siis pead kohvri välja võtma ja uuesti chekima.

0
0

marion, kas sa suudad veel mingi muu variandi välja tuua, lend kas on vahemaandumisega või ei ole, kui otselend, siis pole sul ju kusagil pagasit välja võtta :D

1
2

Ära LA-sse küll passima jää, mine parem välja. Grand Canyon pole üldse kaugel ja on ka lähemal lahedaid kohti. LA on nii suur ja mõttetu metropol, kus suurt midagi teha pole kui sul just entertainmenti maailma vastu huvi pole. Mine käi siis juba San Diegos või San Franciscos ära.

0
0

Linnamelu vastu mul kindlasti miskit pole, aga lennukindlustuse kohta tekkis küsimus. Nimelt, kui kiwi.com kaudu teha, siis kas tasub see 48 eurone pakk võtta: Medical expenses Trip cancellation (illness, accident, death) Assistance services? Või on see minusugustele algajatele?

0
0

LA on päris trööstitu koht. Nõustun eelkõnelejaga, et kui juba USA läänekaldale lendad, siis võta kaart natuke laiemalt lahti - külasta teisi lähemaid linnasid (mis on minu arvates palju huvitavamad ja soojemad), rahvusparke ja miks mitte ka Grand Canyonis ära käia.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased