Eneseisolatsioon Itaalias

Hei! Kas oskate anda nõu kuidas täita Itaalia 5.päevast eneseisolatsiooni nõuet nii, et Itaaliat ka ikka näeb? Kas see isolatsion Itaalia võtmes tähendabki võimalust hotellitoas passida või saab kuidagi teisiti? Kas väljas liikumist kontrollitakse ? Kas siselennud vajavad täiendavaid covid teste? Plaan oli lennata Bergamost järgmisel hommikul Sitsiiliasse ja Etnal kõmpida. Ajavahemiks aprill teine pool 2021.

1
2

Kui lennujaamast ei välju on transiit. Kui väljud täidad deklaratsiooni kus peatud ja sealt võidakse kontrollida kas viibid isolatsioonis. Kuna enamus turistikohad kinni pole kusagil eriti käiagi. Liikumispiirangud on ka, neid võidakse kontrollida, lihtsam on liikuda üksi, kui suurem seltskond seda suurem tähelepanu ja isolatsioonis viibimise ajal väljas viibides võib saada trahvi, maskita liikudes samamoodi. Lõunapool pidi olema veidi lihtsam aga Sardiinia läks ka hiljuti punasesse koos Aostaga ja turismiatratsioonidel pidi silm eriti peal hoiatama ja maskist ja teatud liikumispiirangutest ei pääse ka seal. Seega kui ei taha koguaeg trahvihirmus liikuda tasuks selle isolatsiooni seal ära istuda ja siis saab juba vabamalt liikuda, kuid eks need reeglid on ikkagi ebamugavad.

0
0

Kuna turiste eriti hetkel ei ole, sest Itaalias regioonide vaheline liikumine on väga piiratud, siis need, kes tulevad, eristuvad selgelt. Vähemalt meil siin Dolimiitides on nii. Kohalik tunneb tänaval turisti nii ehk naa alati ära, aga eriti nüüdsel ajal. Kui maski ei kanna, siis siin meie juures satub sellega küll kohaliku politsei huviorbiiti, eriti kui veel kohaliku mõõtu ka välja ei anna. Mina isiklikult turistina istuks eneseisolatsiooni aja vist ära (või noh, ma peaks seda ka kohalikuna tegema, mul tööandja ei laskes mind ilma isolatsiooni ja testita tagasi töölegi ja last ei saaks ka lasteaeda ilma...). Aga nagu Itaalias alati, palju sõltub kohast (regioonist).

3
0

Tüüpiline tibilism, tahaks ikka kõrvale hiilida kehtestatud normidest.

Tahad reisile minna, juhindu hetkel kehtivatest reeglitest.

10
1

Tere! Ehk oskab keegi samal teemal kommenteerida. Peatume Milaanos 2 ööd transiidi tõttu, liiga pikk aeg, et lennujaamas olla, kas laieneb isolatsiooni ja kordustesti nõue? 

Meie majutaja ütleb, et kuni 120h viibimise ajal ei kehtestata eneseisolatsiooni nõuet. Lisaks kas Itaalia tervisedeklaratsioon peab olema prinditud kujul või piisab elektroonilisest?

0
0

Teile laieneb isolatsiooninõue. Need 120h erandid ette nähtud ainult mingiteks hädajuhtumiteks seoses tööga ja tervisega:  http://www.viaggiaresicuri.it/approfondimenti-insights/saluteinviaggio

3
0

Mul tarvis transiitreisi raames vahetada lennuvälja Milanos. Enda arust ma kvalifitseerun testikohustuseta punkti alla, kus võin riigis viibida kuni 120 tundi ...for absolutely essential reasons...sest ametlikult lubab Itaalia nt lennureisi UK-Itaalia-Eesti. Julgust annab juurde Malpensa lennujaama teade, et...

If you land in Malpensa from another Italian Region, all EU Member States, Schengen Area Countries, UK, Andorra, Principality of Monaco, Republic of San Marino, and Vatican City State, you can use any public transport to reach your destination...

0
0

Tere! Kirjutan uuesti samast teemast, kuna Itaaliast saime kenasti läbi ja oleme sihtkohas paigal.

Leidsin siiski peatüki, mis käsitleb erandit just isiklikuks tarbeks reisimisel (transiidil) ning kestab 36h.

Link viitele: http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=7

Samas pean lisama, et turvakontroll selles osas oli olematu. Koroonatesti küsiti ainult Eestis ja Itaalia tervisedeklaratsioon, mis oli eelnevalt kenasti täidetud, kästi koha peal uuesti täita ning seejärel naeratuse saatel ühe ametnikule laua peale potsatada. Mitte üks pilk ei käinud paberil, seega tühi paljas formaalsus ja infoga tegeletakse ilmselt tagant järgi kui peaks mingi case olema.

3
0

Kas isiklikuks tarbeks reisimine tähendas isikliku transpordi kasutamist (transiidil) või selle alla käib ka lennutransiit, sh lennujaama vahetust nt Milanos?

0
0

See ei ole "isiklikuks tarbeks" vaid "transiit isikliku sõidukiga".

1
0

Ingliskeelses tekstis olevat "by private means" tõlgiksin ma kui isiklikku transporti ja ühistranspordi (ka lennuki) kohta see ei kehti.

Aga võin ka eksida loomulikult.

2
0

Aitäh kõigile kes siin mõtteid avaldasid. Infomüra ka ametlikel lehtedel Itaalia kohta on kõrvulukustav, siis kogemuse pealt võin nüüd öelda et reisimine ühistranspordiga läbi oranžide regioonide sujus hästi. Politsei, turvamehed ja rongipersonal ei tegele koroonadetektiivlusega, vaid viskavad kulpi ja soovivad head reisi. Tagasiteel sama lennujaama kaudu lahkudes tuli täita paber enda andmetega, kuid see puhas formaalsus, millele isegi pilku ei heideta. Amtenike üliagarust silma ei hakanud. Jooksvalt sai reisiplaan ümber tehtud ja liigutud Bergamost  Horvaatia suunal,  kus eneseisolatsiooni kohustust ei ole. Tallinnas tehtud rapid test sai telefoni ekraanil piirikale nina alla pandud ja sellest piisas, et Horvaatiasse sisse pääseda. Väljudes piirikatele testid huvi ei pakkunud  ja Itaalia poolel puudus kontroll üldse.

6
1

Veiko, kui kaua sa Itaalias olid? Kas ei kontrollitud et sa ikka hotellis püsid vms? 

Plaan minna juuni lõpp-juuli algul Veneetsiasse ja sealt edasi Rimini nädalaks ja kaasas 3-aastane laps. Praegu mõtleme kas oodata või vahetada piletid ümber mujale sihtkohta.

1
0

Veiko, tänud asjakohase info eest!
Kas saan õigesti aru, et reisisid Põhjast Sitsiiliani välja ehk ka läbi Lõuna-Itaalias asuvate hetkel kõrgema riskiga olevate tsoonide?
Kuidas nendes viimastes kohalik elu oli? Mis avatud, mis suletud?

1
1

Ma sain Veiko jutust aru, et Sitsiilia asendus Horvaatiaga. Seega oli karantiinita transiit Bergamost Horvaatiasse ja pärast tagasi lennukile.

3
0

Reisi pikkus oli 7ööpäeva. Liikusime rongi ja bussiga Bergamost Horvaatiasse, sest tõesti ei kujutanud ette kuidas ja kas isolatsiooninõuet jälgitakse ja ja ei soovinud rumalalt raha raisata. Otsustasin välja paista võimalikult transiitliiklejana  ja Itaalia pinnal veetsin enam-vähem nii täpselt kui neil hetkel seadus lubas, covid testi kehtivus ja minu logistikaplaan võimaldas. Kuna kogu Itaalia covidi info kogumine käib paberi peal, siis enam kui  tõenäoline on, et  mingit ülevaadet riigis liikumise, sisenemise ja väljumise kohta ei ole. Kuna lend Tallinnast Bergamosse saabub südaööl, siis valmistasin paberi kus kirjas, et liigun lennujaama ja hotelli vahel. Ühesõnaga täpselt seda tuleks siis sinna kirjutada mida nende arusaamine tõhusast komandaditunnist võiks tähendada - hädavajalik liikumine mis iganes põhjusel.Ka järgnevateks päevadeks olin neid pabereid portsu valmis printinud, et  vajadusel siis saab lünki täita ja esitada, aga osutus üle mõtlemiseks, sest tegelikult ju kedagi see ei huvita. Kusagil seda kritseldist ei küsitud ega kontrollitud. 
 Kohapeal olles sain aru, et võiks ka Põhjast lõunasse liikuda kui näiteks Sitsiiliast oleks tagasilennu ostnud,siis oleks mida vajadusel ametnikule argumendina presenteerida, aga sai teisiti tehtud ja tagasilennu ostsin meile alles tagasiteel Horvaatiast, siis kui oli selge, et piiriületuste ja liikumisega tegelikult muret pole.  
  Eestis pannakse covid testile ka teostamise kellaaeg, kuid Horvaatias anti teada, et nad piirduvad vaid kuupäevaga, mis oli väga oluline sest 48 tunni sisse ei saanud kuidagi riigist läbimist  ja väljumist mahutada. 
Liikusime ainult oranžis alas, mida saan kirjeldada Bergamo ja Trieste näitel. Osa poode (sh riideped ja lihtsalt träna poed) ja söögikohti on avatud, kuid on valikuliselt sisenemispiirang, milles arusadavat ühtset loogikat, nagu meil Eestis, ei olnud. Baarid, kohvikusd müüsid kaasa aga olid püüdnud teha kõik endast oleneva, et reeglite piires sa ikkagi sinna nende maja ette jõlkuma jääksid, kuidagi seina najale naaldudes õlut ja veini jooksid, mida  kohalkud ka innukalt kasutasid. Tänaseks on välikohvikud taas avatud. Nähes seda kohapealset mentaliteeti, siis ülejäänud on ennast kindlasti nimetanud välikohvikuks või siis maksavad juba kellelegi katust, et silm kinni pigistataks. Ühesõnaga kes soovib see saab ka bisnesit teha, ainult et turiste pole - kohe üldse ei ole ja hinnad on ka nö Viru tänaval ja raekoja platsis väga mõistlikud.

5
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased