Esimene reis USA-sse

Tere. Tuleb sügisel puhkus ning tahaks minna esimest korda USA-sse. Tahakski teada, et kuhu kanti tasuks oktoobris minna - temperatuur võiks olla siis 20 kraadi ringis. Puhkus kestaks nädal kuni kolm. Mis võiks arvestada reisi eelarveks, eeldades, et varakult broneerides saab lennupiletid umbes 1000 kätte.

Tänud vastajatele.

seda on nii keeruline öelda, USA suur ja lai... mina olen nt käinud idarannikul, väga meeldis. NY peale võib tervelt 5-7 päeva arvestada... 1000 EUR? Inimese peale? grupi peale? Lennupiletid kust-kuhu?

Lennupiletid Eesti lähiümbrusest USA'sse(vaatasin erinevaid kohti)ja tagasi ühele.

Ma olen käinud Idas (NYC, Uus-Inglismaa), läänes (Kalifornia, Nevada), põhjas (Washington). Igale poole tasub minna. Suur maa, palju vaatamist, nii loodust kui kultuuri.

Eelarve... Hotell 100 usd / öö, muud kulud 50..100 usd / päev / inimene, pluss autorent või muu kohalik transport? Ma arvestaks umbes nii.

Idarannikule saab odavamalt. Võtsin suvalise kuupäeva Helsingi - Boston lennu, edasi-tagasi alla 700€.

tripp ole nüüd normaalne, mis 100 nägu, maksimaalselt 100 tuba, selle eest saab 4 tärni juba, kehvem on odavam. Kui natuke pingutada, siis lend Ida alla 500, Lääs on 600 suht ok juba. Oktoobris ma läheks LA jne. Teemaalgataja, kasuta otsingut, siin on neid USA teemasi lademete viisi, kogu info kandikul ette laotatud, ainult võta kätte ja loe mõni õhtu, ei ole ju nii raske.

Läänerannik (Los Angeles,San Francisco, San Diego jne), Nevada- Las Vegas , Arizona- Grand Canyon, pluss veel lugematuid loodusparke ja muid vaatamisväärtusi asuvad kõik väga lähestikku. Sobib ideaalselt automatkaks just mõneks nädalaks. Temperatuur neis paigus läbi aasta soe. Eelarve saad piletite ja hotelli bronnidega väga lihtsalt ise paika.

Kōige pōnevam koht USAs on Alaska,minge sinna,ei kahetse.

Inimene soovis oktoobrikuus ja 20 kraadi sooja.

Kõigepealt tuleb sul mööda saada immigratsiooni ametnikust on vana tõde, et viisa nö olemasolu ei taga sulle sinna riiki sisse saamist veel....... see selleks ... just breaking some balls here ..... Grand Canyon, Texas, Route 66, Las Vegas ...kultuuri navalom :PPP

Alaska on muidugi ooper omaette, kui loodus meeldib siis super!

Kui suur tõenäosus on et ei saa sellest ametnikust läbi? Mul mineks esimest korda septembri!

See, kas immigratsiooniametnik sind riiki laseb, sõltub sinust endast. Kui sa saabud ESTA-ga ning väidad, et sinu reisi eesmärk on jääda vähemalt aastaks ja otsida enesele töökoht kuhugi restoranikööki nõusid pesema või põldudele maisi koristama, siis sind ilmselt üle piiri ei lasta. Samas sellisel kujul sõnastatud reisieesmärgiga saadetaks sind tagasi ilmselt kõikidelt riigipiiridelt. Kui sa suudad aga enam-vähem adekvaatselt vastata oma reisi eesmärgi ja marsruudi ning lahkumise aja kohta, siis võid olla vägagi kindel, et riiki pääsed.

... nii on nagu alar räägib. Kõige tähtsam on et ära vassi seal midagi, kui küsimusi keegi hakkab pikemalt esitama. Teiseks kindlasti mingi sularaha võiks sul olla ette näidata. See et sa ütled endal olevat Apple-i aktsiaid ja konto peal mingi 100K ei veena kedagi. Nad võivad seda küsida täitsa vabalt ette nädiata (sulli siis). Phm oleneb kõik sellest, kas antud ametnik on regulaarse seksuaaleluga antud hetkel või mitte :DDD. Mida tuimema näoga seisad seda parem. Ja lõppeks ega asi nii hull ka pole. Sul peab olema plaan, mida sa oskad soravalt neile esitada .... rest is history.

... p.s. aga KUI sul peaks olema kuri plaan sinna minna ja jääda, siis NEVER EVER ära lase oma viisat lõhki. mis iganes nipuga mine välja hangi uus või siis pikenda kui sees oled. põhjus on lihtne .... kui lõhki lased, siis sa ei saa f...ing NEVER sinna riiki tagasi enam. Isegi mitte siis, kui sul on seal 3 last ja surev ema, vanaema, isa, tädi .... kõik samal ajal + naabri koer keda sa toitsid. Mul on tutvus ringkonnas 2 sellist juhtumit. Ja elabki mees siin ja ex kaasa TEMA lastega seal.

Oleneb millal sügisel täpselt minna tahad, Novembris võib olla NY kant juba jahe. Käisime eelmine aasta ja siis olid päevased tempid seal (ning ka Marylandis ning Washingtonis) 10-15 kandis, talv oli muidugi neil ka seal see aasta päris karm. Miami-Florida kant peaks olema igal aastaajal soe olema (suvel küll pigem ülipalav), kuid eelmine aasta sügis oli sealgi nende jaoks harjumatult külm 20-22 kraadi ainult (tavaline nende jaoks kuskil 26-30 sel ajal). Korra vist sadam mingi ime läbi seal rahet isegi.

No selge siis vast ikka saan sest mul edasi tagasi piletid ostetud ja plaan ainult kaks nädalat Floridas olla:) Ja sularaha ka neile ette näidata kui nad just miljoneid näha ei taha:D Tänks teile:)