Esimest korda Horvaatiasse autoga.

Tere. On sündinud kindel plaan minna peale jaanipäeva Horvaatiasse ja oma autoga. 4 täiskasvanut -nendest 2 on arvestatavad juhtidena. Hetkeseisuga plaan sõita otse Dubrovnikusse ja sealt hakata tulema vähehaaval kodupoole. Oleme lugenud erinevaid teemasid ja plaaniks oleks sõit Viljandi-kaunas-lublin-košice-budapest-sarajevo-dubrovnik. Dubrovnikus plaan veeta 3-4 päeva ja siis hakata Spliti poole tulema. Hetkel peale Dubrovniku mitte mingeid kindlaid plaane pole. Lihtsalt sõidaks ja vaataks mida huvitavat leiab teel olles. Dubrovnikus plaan leida apartment(kuna teemasid lugedes on palju sellist juttu, et kohapeal leiab kindlasti öömaja, siis midagi broneerima ei hakka). Hetkel tekkinud küsimused:

  1. Kuidas on sõit Bosnias? Peaks midagi kartma? 2.Kus oleks hea teha peatus viljandi-dubrovniku vahel? Pole kunagi nii pikal autosõidul käinud ja ei oska üldse arvata palju sõita jõuab 2 juhiga.
  2. Palju peaks arvestama raha söömisele päevas inimese kohta? Nuudleid päris närida ei taha. Käiks ikka päevas korra väljas söömas.
  3. Kas minna sõiduautoga ja ööbida apartmentides või minna Chevy van bussiga ja ööbida bussis?

Palju Chevy Van sõiduautost rohkem kütet võtab. Mõne öö kannataks ju ka bussis olla. See annab veidi vabadust. Minnes tulles saate kindlasti puhkama jääda, kui tundub, et aitab. Kui sõiduautoga, siis tasub öömajale jääda Poolas peale Lublinit. Sinna sõidate umbes 11-12 tundi. Sealt vara startides jõuate ikka väga kaugele õhtuks.

0
0

Ma käisin eelmine suvi Horaatias autoga,oli ka 2 sõitjat, olime 10päeva aga ütleks et üle 600km on päevas ikkagi ränk sõita. ajaliselt võttes ju u. 8h koos söögi jm sellisega. Kui teel midagi näha tahad siis väga aega ei jäägi. ÖÖbimine ei ole kallis, meil läks u. 20-30e nägu erinevates riikides. No kui reisile minna, siis ikka päris koonerdada pole mõtet. Soovitan poolas soolakaevandust kindlasti.

0
0

Sõiduautoga arvestame 6l/100km ja chevyga 13l/100km. Loomulikult chevyga minnes läheb kütuse peale rohkem raha, aga hea oleks ju mitte sõltuda asukohas mingit kindlast ööbimiskohast. Miinuseks sel juhul, et pesemisvõimalus puudub ja samas nädal aega soojas autos ei ole ka väga ahvatlev elada. Minnes ei tahaks Viljandi ja Dubrovniku vahel väga aega raisata, et külastada mingeid vaatamisväärsusi, põhirõhk puhkus Horvaatias. Tagasiteel võib olla käiks kuskilt veel läbi nt Viinis. Koonerdada ei tahagi, kuid tuhandeid eurosid ka päris taskus ei ole. Kas söögi peale oleks okei arvestada umbes 15€ nägu päevas?

0
0

Oleme 5 korda käinud (suht vanad inimesed),iga kord tahame kiirelt kohale jõuda ja võimalikult palju kiirteid kasutada, siis minu soovitatud marsruut oleks hoopis Viljandi-Riia-Kaunas-Warssavi-Katovice-Ostrava-Brno-Graz-Maribor-Zagreb(sealt saad siis suuna edasi võtta, olenevalt sellest kuhu jõuda tahad)-Dubrovnik. Zagrebist Dubrovnikuni läheb peaasjalikult kogu aeg kiirtee ja väga hea tee. Tavaliselt sõidab meil ainult üks juht ja siis esimesel päeval Katoviceni välja, seal ööbime, isegi Katovicest läbi peaaegu Tšehhi piirini, hotell Amadeus mingis väikseses linnakeses, mille nime ei mäleta, aga GPSis on mälus,väga super korralik ja uhke 4 tärni, 50 euri kahele koos rikkaliku rootsi lauaga hommikul. Ja siis kohe peale hommikusööki minema ja õhtuks võid jõuda väga erinevatesse paikadesse Horvaatias, sest sealt alates lähevad teed järjest paremaks.Sinu teekond võtab vast natuke kauem aega, aga kindlasti on põnevam, oleme kunagi käinud ka Slovakkia ja Ungari kaudu, aga siis kulgesime rahulikus tempos ja tegime tee peal rohkem peatusi, aga kui tahta Horvaatias kauem olla ja aeg piiratud, siis kiirelt sinna ja saab seda ilusat riiki rohkem nautida. Aga mina loen Uva postitusi siin tripis, tema on peaaegu kohalik ja mina olen sealt palju õpetussõnu saanud ja julgustust oma ettevõtmistesse. Tee peal on ööbimisi küll, 5 korra jooksul oleme ühe öö autos ööbinud, kuna olime liiga valivad ja lõpuks jäime liiga hilja peale. Horvaatias peaks küll leidma ilusa elamise, hea hinna ja merevaatega, aga seal ei tohi hilja peale jätta,ruttu läheb pimedaks.

0
0

Tahame otse Dubrovnikusse sõita, sest siis saame kindlasti kogu horvaatiat näha. Kui hakata põhjast lõunasse sõitma, siis kindlasti leidub väga super kohti, kus peatuda ja ringi vaadata ning lõpuks Dubrovnikusse ei jõuagi äkki. Ehk siis hakkaks ikka kõige kaugemast nurgast pihta ja siis järjest kodu poole. Ja kui Põhja-Horvaatiasse väga ei jõua,siis Eesti poole sõites auto aknast ikka midagi näeb. Ja niipalju kui ise ka olen lugenud, siis Uva postitused on jah väga asjalikud.

0
0

Mina sellisel tripil Dubrovnikusse üldse ei läheks. Kaugeimaks punktiks võtaks Makarskast paarkümmend kilomeetrit lõuna poole ja tuleks mere äärt pidi Zadarini. Dubrovniku võtate teine kord koos Montenegro ja BiHi külastamisega. Makarskast Zadarini saate mereäärsest Horvaatiat piisavalt ja reis tuleb kompaktsem. Muud lisad saab sellisele tripile lihtsalt juurde liita.

0
0

Kuidas jaanipäeva paiku Magarska ümbruses vesi on ? Kas on piisavalt soe? Osad ütlevad, et alles juulist on soe.

Ja see tegelikult hea mõte, et järgmine kord Dubrovnik ja montenegro võtta plaani (seda viimast ei taibanud üldse kaardilt vaadata :D).

0
0

Kui kohalejõudmise kiirus oluline, siis jäta BIH välja ja kasuta kiirteid nagu enne soovitati, sest aja kokkuhoid on märgatav. Ja ega kiirteel mingeid silmnähtavaid vaatamisväärsusi pole, vaid saad nautida kiiret sõitu ja tagasitulles, kui aega on saate rahulikult kulgeda mööda rannikut.

0
0

Tere,caty555. Ise olen sõitnud esimese päeva ainult Lublinini ja sealt võtnud öömaja.Neid on seal piisavalt ja suht odavad-koos hommikusöögiga.Juba Lublinisse on paras maa Viljandist.Olen sõitnud praktil.vaid üksi roolis olles.Tavaliselt juhtub ikka,et teine sõitja ei pea vastu ja on juba lõunaks mõned õlled sees. Edasi jõuaksite läbi Budapesti Makarskasse ööseks.Hea variant see pole.Olen teinud teise vahemajutuse Budapestis ja järgmise päeva pealelõunaks oled Makarskas. Tagasi koju tulles võite uhada ilma vahemajutusteta,kui kaks sõitjat.Igal juhul sõiduautoga. Makarskas vesi juuni lõpus päris soe à 23 kraadi-põhja pool külmem. Mõistlik olekski alustada Makarskast,Split,Trogir,Sibenik,Zadar.Neis kohtades leiate enda jaoks kõike,mida reisi naudinguks vaja. Olen täiesti kindel,et majutuse leiate koha pealt. Edu.

0
0

Tegime eelmine aasta umbes sama tripi. Samas olid mõned vahed. Toon oma reisust näite, ehk aitab ööbimisi planeerida - minek oli meil sama teed, mis Teie plaanite, esimese lõunamaa ööbimisega Horvaatias Senj linnas (enne seda Poolas ja Egeris), see tundus nagu esimene võimalus seal mereäärde saada. Sealt sõitsime Montenegrosse Sveti Stefanisse. Seal olime mõned päevad paiksed ja tegime päevatrippe. Põhjapoole sõitma hakates oli ca paari tunni pärast Dubrovnik ja veetsime päeva seal, minu arvamus on, et sellest täiesti pisab, kui just ööelu ei taha. Sealt sõitsime paarsada km veel põhjapoole ja olime jälle Trogiri juures mõned päevad, tegime trippe ümbruse uurimiseks. Sealt oli paras päevasõidu maa (koos vaatamisväärsuste vaatamisega) Opatijasse. Seal olime jälle paar päeva ja käisime Pulas ja vaatasime Istriat. Tagasi tulime põikega Veneetsiasse Austria ja Tsehhi kaudu. Väga hea ja kiire tee. Kogu üritus võttis 16 päeva. Kuna olime kahe lapsega, kellest 1 oli alla 2 a, siis olime iga õhtul ca 7 paigas ja me oleksime võinud palju rohkem õhtuti maha sõita. Seega arvan, et ilma Veneetsiata saaks Montenegro ja Horvaatia täiskasvanutega ära vaadata ka ca 14 päevaga. Ma mõtlen muidugi seda nn turismipiirkonda ehk mereäärt. Minu postituse mõte on see, et ärge loobuge Montenegrost kuna see maa on tõesti väga ilus, olete ju nii lähedal seal. Taustaks ütlen, et see oli minu neljas Horvaatia ja teine Montenegro külastus ja kui jätate selle Monte sellepärast välja, et "kusagil peab ju piir olema", soovitan ma selle "piiri" tõmmata pigem Montenegro linna Budvaga kui Makarskaga. Veelkord siiralt - te ei kahetse! :)

PS! Minu soovitus on sõiduauto, peatumised suvalised, st kohapealt otsitud, Montes "Apartment Djurasevic" (vaata booking.com)-väga lahe pererahvas ja kõrvalmajas superrestoran. Horvaatias vaadake ise, kas kohapealt v bookingust, meie panime bookingust, siis ei pidanud õhtust mingit tunnikest otsimisele raiskama. Muide Monte ikka kõvasti odavam ja ilusam kui Horvaatia :)

0
0

Nonii, aeg on edasi läinud ja plaan natukene muutunud. Mineks siis toimub 17, 18 või 19 juuni(vaatame kuidas koduste asjadega valmis saab). Läheme 2-kesi ja sõiduautoga. Marsruudiks valime Viljandi-Riia-Kaunas-Warssavi-Katovice-Ostrava-Brno-Viin-Graz-Maribor-Zagreb ja sealt siis plaan Makarskani minna. Väga kaugemale ei hakka minema seekord. Ööbimisi me ette ei broneeri. Kui jäämegi kusagil väga öö peale, siis autos tagaistmed alla ja kannatab ära. Ajaliselt hetkel piirangut ei ole. Eks raha paneb piirid.

1.Kas sellel marsruudil on hetkel midagi mida tuleks vältida? 2.Kas keegi on veel sellel ajal(juuni lõpp, juuli algus) sealkandis? Võiks tel.nr jagada igaks juhuks. Iial ei tea mis võib juhtuda. 3.kuna meil mineku aeg sobib kolmapäevast pühapäevani, siis oskab keegi soovitada, mis ajal viljandist startides pääseks kõige paremini läbi läti-leedu-poola? 4.Ja kuna me ei ole varem käinud autoga nii kaugel ja ei leidnud netist otsest vastust, siis äkki keegi oskab meie marsruudi tee maksudest rääkida? Kas vinjette saab kindlasti osta igal piiriületusel?

0
0

Tsehhi vinjeti saad Poola-Tsehhi piirilt Shellist. Austria oma ka piirilt. Sloveenia omi müüakse piiril putkades. Sildid on väljas, leiab küll. Horvaatias kui kasutad kiirteid, siis võtad kiirteele minnes kviitundi masinast ja maksad selle alusel teel mahasõites. Mulle jäi mulje, et soovitavalt sularahas. Parandage mind palun.

0
0

Meie pere on Makarska kandis 30 juuni- 2 juuli. Stardime 18 juuni varahommikul, esimeme ööbimine on Lublinis. Edasi põrutame kahe ööbimisega läbi Serbia Kreekasse. Seal peatume 5 ööd ja tagasi tuleme Albaania, Montenegro, Horvaatia kaudu. Kontakte võiks igaks juhuks jagada küll...

0
0

Sai eelmisel aastal käidud ja maksime igalpool kiirteel kaardiga,ei mingit probleemi.Sulas maksmisel võib teinekord järjekord olla.

0
0

Oleme mitu korda käinud ja lemmikmarsruut on kujunenud selline: ühe jutiga Tšehhi teise otsa, väike linn Mikulov (Poolas vaid söögipeatused teinud). Öömaja leiab, kui natuke tänavaid pidi kõndida ja eelmisel aastal leidsime 10€ nägu jumala korraliku ja puhta elamise. Söömas oleme käinud hotell Eliska pubis, maailma parimad ribid nt ja megaportsud. Magame välja ja teisel päeval kolistame mööda losse, tasub minna 8-9km kaugusel Lednice lossi vaatama, sealne aed võtab sõnatuks. Samas on Tesco oma soodsate hindadega, sealt oleme varunud söögi-joogipoolise kaasa.Montenegrosse korra läksime, aga - hinnad on odavamad, mäed on super ilusad jne..samas on mustust igal pool ja kohalikud nagu egiptuses väljaõppel käinud. Horvaadid ei ole pealetükkivad ja lasevad sul omaette olla, ka on seal tõesti puhas. Kui siiski sinnapoole keerate, siis tasuks suur soolajärv üle vaadata, tee on ausalt öeldes küll selline, et ega teist korda elus sinna sõitma ei lähe. Aga vaated on võrratud, mägede vahel on vaateplatoo, kust maeitea mitu riiki paistavad. No mets küll, aga imeilus on. Sinnakanti jääb ka üks rahvuspark. Öömaja ette bukkida küll vaja ei ole, katsuge valges mingi koht välja vaadata ja silte on tee äär täis, sobe on tuba. Ülal on Trogir mu meelest viimane linn, kuhu minna tasub, vana ja nunnu. Aga mäed pole enam nii kõrged ja vesi sel ajal ka külmem. Ise oleme jäänud pidama ühte külakesse Makarskast mõne km kaugusel, Brelas. Vaadake kindlasti rannas v tee ääres kuulutusi-kui kuskil kohvikus (konoba)on tulemas fichermans night, siis tasub minna-pakutakse imehead sööki ja kohalikud laulavad oma merelaule, elamus omaette soojas ja sumedas öös. Head reisi!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased