Finnair, kergkäru ja käsipagas

Kas kellelgi on viimasel ajal kogemusi veidi lubatust suuremate mõõtmetega kergkärude ja TLL-HEL suunal lendamisega? Plaanin osta Leclerc Influenceri, kokkupakituna 56 x 24 x 47, Finnair lubab 55 x 23 x 40. Ausalt öeldes sinna laiuspiirangusse suurt midagi leida ei õnnestugi, isegi laialt käsipagasina aktsepteeritav Yoyo on 44cm, st eeldan, et mingit mänguruumi on.

Jätkuks - ilmselt rumal küsimus (enne last olin autoreisija:)) - lugesin, et Finnairil puudub TLL-HEL suunal delivery at aircraft teenus, st kui väravas selgub, et käsipagasina ei aktsepteerita, siis mis on alternatiiv - maksad kohapeal äraantava pagasi hinna ja saad sihtpunktis lindilt kätte? Ja kui on tegemist vahemaandumisega reisiga, siis ikkagi lõppsihtpunktis?

Tänud ette kogenumatele lastega lendajatele!

1
2

Miks tahavad inimesed ikka reeglitest mooda hiilida,ei saa aru ? Kartul peaks aru saama,et kui väravas tekivad probleemid,siis sel ajal,kui sa oma oigusi,voi mitte oigusi taga ajad , siis teised inimesed järjekorras ju ootavad sinu järele ! Kahjuks olen ise näinud,kuidas need tolgused segavad normaalsete reisijate läbi värava minemist...

12
7

Mulle tundub, et kardulas praegu just uuribki teiste kogemusi ja olen kindel, et kui päris asjaks läheb, kooskõlastab ta ka Vineeriga oma veose vedamise.

Pigem need "tolgused" just ei uuri ette ja pidurdavad pudelikaelas sujuvat kulgemist.

Ära löö kardulat, räägi parem temaga!

6
1

Mis su probleem tegelikult on? Finnair lubab sõltumata hinnatüübist alati väikeste lastega reisides kokkupandava käru kaasa võtta ja tasuta ära anda (ning sihtkohas lindilt kätte saada).
Lennukisse võtmiseks peab jah lubatud käsipagasi mõõtudesse mahtuma, aga seal sul seda ju vaja pole. Lennujaamades liikumiseks on enamasti kohapeal kärud saadaval.

Väljavõte Finnairi veebilehelt:

In addition, children and infants are always allowed to have a foldable pushchair and safety seat, even when travelling with an Economy Light ticket that does not include checked baggage.

Larger pushchairs are carried as checked baggage free of charge. If your pushchair can be disassembled, you should separate it into two parts. Please pack each part in plastic bags or some other form of protection. There are thin plastic bags to protect your baby’s pushchair available at the check-in desk at Helsinki Airport.

7
0

@bosser - Mainisin postituses ka, et levinuim käsipagasina aktsepteeritav käru on 4cm ametlikest mõõtmetest laiem (nt Finnair, Airbaltic, LOT piirangute järgi). St mingi piirini on ok veidi reegleid painutada.
@maunu - Lapsevanem saab igal pool peksa:) Olen harjunud.
@Karl Vaino - 1. Teiste vanemate kogemuste põhjal on käru ära andes (sh kiletades, transpordikotti pannes) väga arvestatav tõenäosus, et loopimise tulemusena on selle konstruktsioon kahjustada saanud. Last katkise käruga ei sõiduta. 2. Lapsed tihtipeale teevad kärus vahemaandumisel uinakut. Siis on tolgused ka bosseritele aktsepteeritavamad, kui nende lapsed jätkulennul neile kõrva ei karju:) Lapse magama kõigutamine on paraku omaette kunst, seega päris igasugusel suvalisel lennujaama poolt pakutud alusel see ei õnnestu (võib-olla on selliseid vähenõudlikke lapsi muidugi ka, ise pean rohkem ette planeerima, mida ma siin ka hetkel teen).

Q&A vooru rohkem teha plaanis pole, koju ka ei jää lapsega; lapsevanemate kogemusi loen jätkuvalt hea meelega.

4
6

TLL-HEL lendavad mikroskoopilise suurusega lennukid. Sinna on paras pusimine isegi lubatud mõõdus käsipagasiga sisse ära mahtuda. 40cm vs 47cm on päris suur erinevus. Austa reegelid ja kaasreisijaid.

14
1

to braekardulas....ma ei räägi yhtegi söna lastekärudest,voi vankritest...nendest ma ei tea midagi, sest sel ajal,kui mul neid vaja oli,on möödas 60 aastat ! Minu jutt käib reisikottidest ja tsemodanidest , mida salongi tahetakse kaasa vötta ! Samas ma olen näinud,et lastekärudega pole kunagi chek innides ja lennuväravates probleemi olnud !

4
4

Posser, seepärast ongi oluline lugeda esmast postitust tähelepanelikult. Ja kui jääb jutt kaugeks, pole mõtet kommentaare lisada...eriti selliseid

4
2

sorry...sorry...sorry...sorrrry.....kas sorry on vastu vöetud ?

2
2

Kogemused on aastaid tagasi, kui sai lastega reisitud. Kogemused on nii ja naa, üldjuhul saab kergkäruga kuni väravani, seal personal ise viib alla lennuki hoiuruumi. Check in paneb kärule sildi, kuhu reisid ja vahepeal kätte üldjuhul ei saa. Mõnikord tahavad käru juba check in-is ära võtta. Tallinna lennujaam pole suur, kas on vaja väravasse vedada? Samuti pole kunagi käru suurust mõõdetud ja vaevalt keegi hakkab mõõtma on ta sul 4-5 cm suurem või mitte. Varem Finnair pakkis ilusti kilesse käru, kuidas praegu ei tea.

2
0

Kergkärudega kogemusi ei ole, aga suuremate kottidega kogemusi küll.

Veits suurema kotiga saad alati väravast läbi ja lennule ka. Mured hakkavad kui oled viimane ja sulle enam ruumi pole jäänud. Siis pead küll oma 2 kotti istme alla suruma.

Märtsist kogemus just kus 2 matkakotti ja suurem sülearvutikott mahuvad kenasti tll-hkk lennule ja ruumi ka üle.

Eelmisel aastal sama lend, siis pidi seljakoti suruma istme alla.

Ühesõnaga mine esimesena peale ja viska oma käru üles ja närveeri veits enne reisi kas saab ja mahub või panne alla ja ära muretse. Et sul laps kärus magada tahab, siis valik vast selge.

Teistele kommeteerijatele ütleks ka,et kui midagi öelda ei ole, siis pole vaja kirjutada.

1
11

Finnairil peaks ka saama check in-is ju käru jaoks plastkoti ja enne boardingut jätad selle lennuki ukse taha ja maandudes ootab see sind sealsamas? Connectioni puhul võtad kotist välja ja uue lennu väravas tagasi. Pagasilipik ka antakse check in-is. Kui mahub käsipagasi mõõtu (reeglina ei mahu) siis võib salongi võtta. Mürki ei võta, aga vanasti minu mäletamist mööda oli nii.

0
0

Ma olen see friik, kes käru ära ei anna, sest olgem ausad, see lõhutakse ära, saab märjaks, seda ei saa seal kätte, kus vaja jne.

Hetkel käru reisinud üle 80 lennu, alati võtnud pardale kaasa. Mul on muidugi babyzen yoyo, ehk kõige "aktsepteeritum" käsipagasimõõdus käru. Finnairiga ka korduvalt. Seal on see probleem, et TLL HEL liinil on need minilennukid, kuhu üles tõesti ei mahu mitte üks cm rohkem ka ära. Seega lahendus on panna jalge ette, see 30 min lend on väga ok nii. Samas ma olen näinud, et nad pakuvad tihti varianti, et enne lennukit annad käsipagasi ära ja saad lennukist tulles kohe kätte, sest ka paljud käsipagasi mõõdus kohvrid ei mahu ära. Norima nad küll ma arvan selle paari cm pärast ei hakka...

6
3

Üldjuhul PEAKSID lennufirmad siiski sentimeetri pealt jälgima käsipagasi mõõtmeid ning kodaniku kohta kaasa võetavate pagasiühikute arvu.

Aeg-ajalt seda õnneks ka tehakse, kuid loodetavasti hakatakse lähiajal rohkem tegema.

Kõige õigem oleks olla selles osas resoluutne: kui ostetud piletile ja üldistele nõuetele ei vasta, on reisiajl valida, kas jääb maha (ja raha tagasi ei saa, sest ise rikkus lepingutingimusi) või maksab oma nõuetele mittevastava pagasiühiku äraantava pagasi hulka paigutamise eest.

Igasugused katsed smugeldada lennukisse pagas, mis pole mõõtudelt-arvult lubatud on vargus nii lennufirmalt kui ka teistelt reisijatelt (kellede nõuetekohase pagasi jaoks jääb vähem ruumi).

Lastekärude/vankrite kohta kehtivad lennufirmadel omaette reeglid ja ka need on mõeldud täitmiseks -- kui ei sobi, siis ei saa lihtsalt lennata.

11
5

Miks paneb keegi miinuse postitusele, mis kutsub reeglitest kinni pidama? Raulilt väga õige jutt.

Jah, see 1cm üle mõõdu ei tapa kedagi, aga kui läbi läheb, siis järgmine kord juba 5cm ja siis 10cm jne. Tulemuseks ongi kodanikud, kes ei jaksa oma käsipagasit üles tõsta (kuigi paljud kipuvad nii arvama, ei ole salongiperonali ülesanne kedagi üle jõu käiva pagasiga aidata) või veavad enda järel kohvrit ja kraanikaussi, mis mitte kuidagi mitte kuhugi ei mahu.

Minu viimasest kümnest lennust on vist neljal väljumine hilinenud, sest paaniliselt joostakse mööda lennukit edasi-tagasi, üritades oma selgelt ülemõõdus ja -kaalus kompsule kohta leida.

Tunnistan, et olen ka ise käsipagasi mõõtmete ja kaalu osas patustanud. Kuni paljukirutud Ryanair mulle suhteliselt kalli õppetunni andis. Ei süüdista neid, ise riskisin, ise kaotasin.

12
1

Alati hea meel, kui järjekordne teistest targem lennust maha võetakse, seda hüsteerikat on lausa nauding vaadata. Kahjuks lennufirma töötajad liiga laisad ja ei viitsi liigset kisa kuulata. Selle pärast kannatavad normaalsed reisijad.

5
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased