Finnairi open- jaw superhinnad. Kes ostnud?

Hei,
Kas on siin veel inimesi, kes tänasest Finnairi soodukast osa on saanud? Endal mitmed tuttavad ostnud. Kui jah, siis kuhu hea hinnaga piletid ostsite ning kas lennufirma kodukas näitab broneeringut?
Kas kellelgi on ka broneering tühistatud?

Mina :) checkmytrip´is on hetkel veel "confirmed".
Äkki see polegi tegelikult veahind? Selle aja jooksul oleks pidanud nad ise ju seda viga nägema ja süsteemid korrastama, aga pakkumine on veel endiselt saada...

Tervitus. Lennupiletid olemas :) Loodame parimat ! 4.sept bangkokki ja 11.dets osakast tagasi.

Piletid ostetud 19.okt Bangkokk ja 29.okt Osakast tagasi, hetkel confirmed.

Mul ka nov-dets BKK ja tagasi OSA. Broneeringut kinnitab ka Finnair. Lisasin oma Finnairi kaardi sinna ja lubas kenasti muuta ning kinnitas uuesti broneeringu :) Äkki siis õnnestubki?

Läbi millise vahendaa ostsite? Tickets.ee või eDreams? Või midagi muud?

Tickets.ee, 27jun Tartu-Bangkok, 17jul Osaka-Tallinn

Ma võtsin expediaga... tundub turvalisem (vahe oli ca 2€)

Minu lennuvalikutel pakub ainult Tickets.ee ja eDreams ning SkyTours. Sihin Tartu-Singapur / Tokio-Tartu

Võid sama otsingu ka Expediasse panna. Näitab ka seal...

Ajasin Shanghai - Osaka tripile Estraveli Amadeuse kaudu näpud taha. Hinnaks tuli 207 raha per nase. Kui jamaks läheb, siis on vähemalt teada kelle käest raha tagasi saab....

TLL - BKK, KIX - TLL. Nov. Ostnud.

Каs ma sain aru õieti, et peab veel ostma piletid BKK-KIX? Sry, aga minu jaoks selline trip on tundmatu, seletage, palun, lahti:) tänud!

Tallinn-Helsingi-Peking
Tokyo-Nagoya-Helsingi-Tallinn

Kogunisti 185€ tahtsivad! Tsiteerides klassikuid: "Pole paha..." (V. Reiljan)

Vast on keegi ka Hiina viisatingimustega kursis - ennekõike 72h transiit ilma viisata Shanghais. Kas see kehtib antud pakkumise korral või mitte? Shanghai ei tohi olla piletil viimane sihtkoht seega võiks nagu aru saada, et mingi teine pilet, näiteks Shanghai-Tokyo, seda nõuet ei täida (vaid peaks olema a la Tallinn-Shanghai-Tokyo ühel piletil)? Samas erinevatelt lehtedelt võib erinevalt välja lugeda...

Ei pea olema ühel piletil. Elame siin ja külalised käinud selle waiveri alusel, kus edasisõidu piletid olid eraldi. Kõik toimis.

Ja maal viibimise aeg on juba enam kui aasta 144h, kui siseneda Shanghai kaudu.

11.11 Bangkokki ja 25.11 Osakast koju. Checkmytripis staatuseks ilusti "confirmed" ja 2 pagasiühikut ning 2 sooja sööki pikamaa lendudel ilusti hinna sees. Ja kogu selle lõbu eest võeti Master deebetilt 246 euri. Pole paha. Tegin läbi ticket.ee, sest senine kogemus nendega igati positiivne. Tagantjärele hakkasin muidugi mõtlema, et kui Finnair peaks alt ära hüppama, siis millal ja kuidas sealt raha tagasi saab, aga eks näeb.... Bangkokis ja Tais ennemgi käidud, aga võtsin sinna just selle mõttega, et kuhugi naaberriiki (Laos, Vietnam; Kambodza, Birma, Filipiinid) soodsalt edasi lennata.

Läheme neljakesi 6.11-21.11 TLN-BKK/Osaka-TLN. Huvitavad ideed ja soovitused teretulnud, kuigi aega on veel üks jagu.

TLL-Singapur / Osaka-TLL 285 eur, aprilli lõpp. Vaatame veel kuhu sõidame Singapurist, kas Filipiinidele või Balile.

Finnairi koduleheküljel näitab ilusti, et selle numbriga broneering eksisteerib. Ostetud läbi expedia.

Nüüseks vist pakkumine läbi või viga eemaldatud. Ka minul Finnairi lehel bronn olemas ning ühel suunal istmedki määratud. Kaua niimoodi nüüd "põidlad pihus" istuma peab, enne kui asi on lõplikult kindel?

Kaua? Kuni reisilt tagasi oled jõudnud.

Veahinnaga piletite praktika on üsna erinev olnud, siin ilmselt olid puudu kütuselisad. Need võidakse vabalt juurde küsida. Check-ini tehes saad teada, kas pääsed pardale. Sama tagasiteel.

Oleneb, kui palju neid pileteid reaalselt müüdi ja kas agent maksab vabatahtlikult ise võimaliku vahenõude või debit memo kinni. Finnairi on hakatud juhtima väga jõuliselt kulude kärpimise ja tulude suurendamise osas, vaevalt et nad kohe alla annavad. Ameerikapõhised nagu Expedia vast neelab vajadusel lisakulu alla.

Pigem on lennufirma suhteline kvaliteet veahinna korral isegi kahjuks, näiteks Qatar Airways ei lasknud pileti omanikke lennule, millele tema vigane süsteem oli ise müünud nö. viienda vabaduse lennu Aasia-siseselt (lühike) läbi Doha ümberistumise kahe lennuna (kokku kümnekordselt pikem). Raha tagasisaamise lootus taolistes olukordades on ainult krediitkaardi tehingut vaidlustades. Hea reisikindlustus võib ka aidata. Lisaks on selle näite puhul veidi abi asjaolust, et ELi vedaja ja algus/lõpp ELis. Eriti kui oled Eesti elanik, st kasutasid enda arvates head pakkumist. Kohtupraktika on näiteks selline, kui saabusid mujalt Eestisse seda pakkumist kasutama, siis oled rohkem teadlik võimalikust veahinnast.

Kui minult küsida, siis ega muud ole kui võimalik kütuselisa nõue (ei ole küll reaalselt pileti hinnastamist näinud, kas viga on baashinnas või muus, ega tea ka broneerimisklassi tähist).

Nt. TLL-HEL-BKK/KIX-HEL-TLL kütuselisa ei ole ju ka ülesaamatu, 404 eurot tundub olevat Matrixi andmetel, per 1 turistiklassi reisija. Eraldi piletitena suunad kalkuleerida siis (tänu ex-KIX madalamale tasule) küll palju madalam, 205.38 eurot, aga vaevalt AY neid lahku hinnastab.

Ise sorkida ei maksa, tuleb oodata kuni agent ühendust võtab või ei võta. Aega selleks on mitu kuud. Finnairi kodulehel neid pileteid minu proovimise ajal vähemalt ei müüdud, seega on kõigil tehing ilmselt agendiga. Need on aga väga erineva käitumismustriga. Ma pakun, et Expediast ei kuule te kunagi midagi aga mingid a la ticket.ee tasemega vinguvad veel kõvasti debit memo peale.

Aga mis on soovitus kui agent a'la ticket.ee või eDreams "vinguma" hakkab? Millised on meie kui heausksete ostjate õigused?

Piletil hakkas silma, et hinnakalkulatsioon on koostatud Ukraina Grivnades, ja see siis hiljem Eurodesse tagasi arvestatud, ehk sealt kuidagi tulebki see odav (vea) hind??

Heausksusele rõhumine võib olla veidi problemaatiline, kui internet on samal ajal täis artikleid, mille pealkirjad sisaldavad suurelt ja arusaadavalt fragmenti "veahind".

Huvitav, grivna on ju üsna stabiilne praegu olnud. Ilmselt on kasutusel olnud vale valuutakurss, aga et korraga mitmes süsteemis ent mitte vedajalt otse ostes...

Kui keegi kirjutaks lahti oma pileti maksumuse lahtrid, baasi, lisad, lennuväljamaksud ja ka broneerimisklassi tähise/tähe?

Ei saa ju välistada, et kõik ongi korras. Valuutakursi valearvestus läheb küll pigem agendi kapsamaale ja Finnair midagi juurde ei küsi.

Kui agent tulevikus probleemi näeb, siis eks nad kõigepealt püüavad raha juurde saada, või tühistada. Probleemiks võib osutuda nendepoolne omaalgatuslik tühistamine, kui kokkuleppele ei jõuta. See on keeruline vaidluskoht, oleneb, mis õigusruumis agent on.

Kokkuvõttes ma loodan, et piletid jäävad püsima.

Kuna need piletid olid sisuliselt kohe kasutatavad, siis peaks ka kiirelt tagasisidet laekuma hakkama. Check-in hetkel lisatasu küsimine tundub veidi ekstreem olema, aga kui on reaalseid näiteid, siis võibolla tõesti (just olukorras, kus soetamise hetkel sellist viidet tingimustes ei ole).
Tühistatavad hotellid ja soodsama otsa siselennud ära osta/broneerida võiks mõistlik risk olla, isegi kui läheb midagi viltu.

Finnairil on online check-ini tehes eelnevalt kohe näha, kas probleeme tekib või mitte. Kui veateade ette tuleb, siis on oodata jamasid, kui ei, siis mitte. Iseasi, mida selle teadmisega päev enne reisi peale hakata, kui agent on pileti kohta näiteks tühistamise märkuse lisanud.

Info siis järgmine pileti osas.
Klassid R ja S

Fare: EUR 147.00
Taxes: EUR 7.03 EE; EUR 5.01 DQ; EUR 8.22 WL; EUR 2.40 XU; EUR 21.34 SW; EUR 2.41 HJ; EUR 2.58 HJ

YR ehk kütuselisa puudub, mis Finnairil on 400 euro suurusjärgus BKK/KIX näitel.

Ka on baashind kuidagi eriliselt madal, hetkel selliseid küll ei saada ei ole, mis ei tähenda, et konkreetne pakkumine ei võinud nii soodne olla. Aga võib olla seotud vale valuutakursiga.

Aga noh, piletite müümine ilma kütuselisadeta ongi teatud ärimudel. Mitmed varasemate aegade Estraveli pakkumised põhinesidki sellel, kütuselisa 400 asemel võeti näiteks 300 oma kassasse ja pilet ikka 100 soodsam. Iseasi on, kuidas lennufirmad sellisesse tegevusse suhtuvad ja mis sanktsioone, kellele, kuidas ja millal rakendavad. Kogu lennupiletite hinnastamine on paras mäng.

9000 Finnair punkti tunduvad need lennud teenivat, või siis pea 2500 Americani, British Airwaysi vm. 25% tasemega miili. Latam pakub ainsana veel 100% nendes klassides.

Finnairi A, W ja G on igatahes madalamad 25% klassid, ja R ning S 50% omad - seega järeldan, et ka baashind ei ole just päris see, mida hinnastajad soovinud on. Rääkimata kütuselisast.

Hea ülevaade! Võtsin ise Estraveli veebist, aga büroost oleks sisuliselt samaga saanud.

Pigem on see ikkagi jah büroo või müügisüsteemide teema. Finnair ei saa kliendiga otse suhelda ega lisa nõuda, bürooga muidugi saab ja eks väike risk on kogu aeg nende asjade juures olemas. Kui streigid läbi saavad siis Finnairi revenue manager vb märkab neid asju. Nädalavahetusel nad ei tööta ja neljapäeval ostetud piletite kokkuvõtet reedeks veel ei tehtud.

Rääkides tarbija seisukohast, siis "inimene tänavalt" ei pea tõenäoliselt lennufirmade hinnakujunemisest sellisel määral aru saama, et teda süüdistada "veahinnaga" ostmises. Ajal, mil TLL-SFO-TLL müüakse 300EUR, TLL-LHR 14EUR, on keeruline lennufirma ja piletiklasside spetsiifikat tundmata öelda, mis õige ja mis vale - "veahind" foorumites on reeglina kellegi kogenuma arvamus, mitte alati fakt.

Nojah, see BA TLL-LHR 14 eurot, millest pool on TLL lennuväljamaks, ongi hea näide, kuidas pileteid saab pidevalt ümber nurga ilma mõne komponendita välja kirjutada, siin ilmselt on mängus veel ka kellegi poolt makstav referentsboonus, nimetagem seda nii. Pileti väljakirjutajale jääb veel ka kasum pluss lisaks üritab ta saada kaardimaksetasu või mõni kaardiväljastaja maksab talle makseboonust/cashbacki makse sissetõmbamise eest.

Sai ka võetud novembriks ühed piletid läbi expedia.

Puhtalt sportlikust huvist lõin kuupäevad uuesti otsingumootorisse ning vaatasin mida finnair pakub.

Sama kombo TLL-BKK/KIX-TLL - hinnaks pakkus expedia 2876.14 EURi inimese kohta.
Finnairi kodulehel sama kombo viskab veateate.

Soodsaid pileteid sai ka teistest Euroopa linnadest ja tundub, et ostjaid oli palju. Seega ilmselt suur tõenäosus et piletid tühistatakse?

Pakun, et 67% tõenäosusega jäävad kehtima, aga olge igaks juhuks valmis see ca 400 eurot kütuselisa juurde maksma. Seda, et baashind eksitus oli, on nagu raskem argumenteerida. Ja kohapealsed plaanid tehke tühistatavatel tingimustel, mis võib küll lendude osas tähendada ainult äriklassi tooteid. Samas kui leppida AirAsiaga näiteks, ja see sobib marsruuti, siis nende turistiklassi hinnad on nii madalad, et pileti võiks igaks juhuks siiski pakkumise ajal ära osta. Aga Aasias on hulgaliselt ka palju kvaliteetsemaid lennufirmasid.

Nii, nüüd kuu aega siin teemas vaikus olnud. Tundub, et asi toimib ja jääbki toimima, CheckMyTrip ja Finnairi broneeringute haldamise sait näitavad ilusti kehtivai pileteid... Et nüüd võib siis vist rahulikult vahelennu piletid ära osta? Endal kindel reisiplaan olemas, et kui 12.11 varahommikul Suvarnabhumis maandun, siis ei hakka seekord Bangkokki trügima, vaid lennujaamast otse Pattayale, 2 ööd seal, ja siis maismaad pidi läbi Koh Kongi Sihanoukvillesse. Kambodza viisa teen tõenäoliselt internetis ette ära. Kui ka KK-s ööbima peab, siis SV-s 3 ööd, kui kiiremini kohale saab,siis 4. Edasi siis Phnom Penhi, 2 ööd seal ja siis 2 ööd Siem Reap. 22.11 lendaks siis Malasian Airlinesiga läbi Kuala Lumpuri Osakasse, kuhu jõuaks siis järgmise päeva hommikul. Ühe päeva tutvuks selle linnaga (Kindlus, Dotonburi linnaosa) ja järgmise päeva oleks Kyotos. Ning 25.11 tagasi Tallinna. Kuidas selline plaan tundub? Soovitusi kellegil?

Esimesed reisijad peaksid aprilli lõpus nüüd minema, kui keegi midagi teistpidi ei kommenteeri, siis tundub et nendel on igatahes minek.

@Alexz Kambodža reisiplaan on selline huvidest kinni asi. Kellele ema, kellele tütar.

Sihanoukville on seal vast kõige vastuolulisem. Esimene mulje oli, et no nii pekkis kohta ei saagi maailmas olemas olla, teine mulje paar kuud hiljem (õigeid asju, õigeid inimesi teades) oli päris teine.

Phnom Penhiga on teatavas mõttes sama. Ikka väga palju sõltub, kuhu oma ööbimise valid. Mulle see linn üldiselt meeldib, aga tee enne väike kodutöö.

Siem Reap on siiski neist kolmest mu meelest konkurentsitult parim. Hea küll, randa ei ole, aga kõik muu kompenseerib selle täielikult.

Kõik on jalutuskäigu kaugusel. Ok, mitte kõik, aga ka tukiga tuleb müstiliselt odav - kui seltskonnas on keegi, kes hindu teab ja rääkida oskab. Aga tegelikult olen ka ilma igasuguse kauplemiseta saanud kohalike hindu. 3-4 dollarit kamba peale on päris normaalne taks linna teise otsa. 5 dollarit lennujaama - pole probleemi.

Valik, valik, valik. Jah, leidub parajalt jama, aga kõike on. Ja sa ei pea tõmblema. Igasugused söögikohad. Selline supermarketite valik ruutkilomeetril - seda pole kusagil mujal Kambodžas. Pole ehk oluline, kui oled seal 1-2 päeva, aga teeb elu palju mõnusamaks, kui oled Aasias kauem olnud.

Lihtsalt märkusena, et kuna Kambodžas on lihttöö päevapalk ca 3 dollarit päevas (maapiirkondades 1-2 dollarit päevas), siis pooletunnine ots lennujaama 5 dollari eest on kohalike hindadest veel kaugel, nagu ka 3-4 dollarit linna teise otsa. Aga turisti jaoks kahtlemata väga sõbralik :)

Nobedam õmbleja saab seal pea $200, teller kuskil pangas või lihtsam kontorirott kes midagi teha ka oskab $400. Tuk tuki puhul tuleks arvestada kilomeetri hinnaks kuskil $1, sellist hinda maksavad seal ka kohalikud. Sellised $50 palgad jäävad ikka sinna 10 a. tagasi, 5a. tagasi oli töölise palk kuskil $100.

Ametlik statistika räägib 100-150 dollarist (see võrdub eestlaste 1000 euroga, mis kahjuks väga paljudele kättesaamatuks jääb). Reaalsus on see, et kambodžalased massiliselt käivad tööl Tais, kus neile makstakse alla miinimumi ca 6000-7000 baati kuus (170-200 dollarit), sest see on tohutult parem raha, kui neil on võimalik kodumaal teenida. Nad on ise väga uhke rahvas ja põevad pisut oma riigi olukorda. Näiteks olen suhelnud sellise Tai hotellis 170 usd kuus teeniva kõrgharitud Kambodža õpetajaga, kes sirgeselgselt kinnitas, et muidugi teeniks ta kodus kordades rohkem, aga näe, on seal Tais väljakutseid otsimas.
Kokkuvõtvalt ei käiks sajad tuhanded kambodžalased illegaalselt Tais tööl 170 dollari järel, kui nad kodus tõesti 200-400 teeniksid.

Ma ei oska muud lisada, kui et mingist elustandardist edasi on elu Tais odavam kui Kambodzas. Phnom Penhist, ei lähe küll keegi $170 eest puhtalt ainult raha pärast Bangkokki tööle. Käivad ainult sisseoste seal tegemas, Bangkoki kaubamajad ja eriti just kosmeetikaosakonnad on ostlevaid khmeere täis.

Asi toimib, piletid kehtivad. Mõnus oli lennata Airbus'iga 350, eriti sellise hinnaga :)
Tagantjärgi vaadates soovitan osta Jaapanisse pileteid varem, muidu nagu meil
läheb ühesuuna pilet maksma rohkem, kui finnairi edasi-tagasi eest.
Kui on plaan minna Osaka Universal Studiosse, siis seal võib vabalt veeta terve päeva. Seega on parem planeerida paar täispäeva selle linna jaoks.

Millise vahendaja kaudu käisite?

Ja neile, kes lähevad okt-dets - kas aasiast jaapanisse piletid ostetud? Kaua plaanite jaapanis olla?

Ostetud läbi expedia. Tickets'il ili mõne euri võrra odavam, tänu negatiivsele tagasisidele valisin expedia.