Gruusia 2020

Kas keegi on lennanud viimasel ajal Tbilissi ja oskab öelda, mis ootab ees lennujaamas seoses covidi ja kontrollmeetmetega ning milline on olukord kohapeal üldiselt.

Tänan.

Gruusia ei võta rahvusvahelisi lende vastu 1. oktoobrini, v.a. RIX, MUC, CDG Tbilisisse. Seni pole AirBaltic sinna lennanud.

Veigo

Kust selline info?

Tbilisi lennujaam näitab Air Balticu saabumisi/lahkumisi.

Eile lendas Georgian Airways isegi Tallinna, ilmselt jalgpallikoondise pärast.

AirBaltic siiski lendab sinna mingist augusti kuupäevast. Tagantjärgi enam ei tea täpset kuupäeva. Järgmine lend on homme. Flightradar24 näitab ka eelnevaid lende.

Jh, minu andmetel augustis alustas 1 lennuga (plaanis oli 2,aga Georgia ei võtnud kahte lendu vastu). Sept näitab 2 lendu. Minul piletid 13.09 ja hetkel pole mingit infot, et lendu ei toimu.

Ok, ju siis lendab, peast panin ;)

Septembris toimuvaid lende mujalt maailmast (ehk siis praegusel hetkel ainult Euroopast) Gruusiasse saab vaadata ka nende välisministeeriumi kodukalt (seal ei ole kõik tavapärased liinilennud, kusjuures, mõned on näiteks kodanikele või üliõpilastele mõeldud tšarterlennud jms):

https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/flights.aspx

Nagu ülalpool siin juba öeldud, siis RIX, MUC ja CDG ainsad kohad hetkel, kust liinilennuga tavainimene Tbilisisse lennata saab (ilma karantiinipiiranguteta). Ja ainult nende riikide kodanikud. Ja ainult kindlad lennufirmad - AirBaltic, Lufthansa, Air France (LOTile ja Wizzairile ja muudele pole mõtet osta). See kehtib kuni 1.oktoobrini. Aga seda on juba mitu kuud pikendatud, nii et ega see 1.oktoobergi kivisse raiutud pole.

Seal välisministeeriumi kodukal ka ametlik piiriületuse info- vt paremal üleval Covid-19 menüüst (ise pole viimasel ajal käinud, kuidas reaalne seis on, ei tea) - selle järgi tuleb enne täita paberil vorm ja kohapeal mõõdetakse kehatemperatuuri

https://mfa.gov.ge/News/As-per-the-decision-of-the-Coordination-Council-Ge.aspx?lang=en-US

Lennud Tbilissi toimivad. Lennujaamas suunati osad meist veterinaari juurde kontrolli ( esimene meesarst, kes vastu tuli tekitas sellise mõtte).  2 -ks päeva peale kontrolli saabus meilile kinnitus, et oleme negatiivsed.  5 päeval helistati meie kohalikule saatjale ja tunti huvi meie tervise kohta. Kõikjal on temperatuuri kontroll ja maski kandmis kohustus. Kõik linnad on turistidest tühjad. Paljud head restod on kinni. Enamus vaatamis väärseid kohti ,kus varem küsiti raha, on tasuta. Pea asi et tuled. Palju on ka kohti mis on kinni. Tbilissis näiteks köisraudtee, mis ema kuju juurde peaks viima on kinni. Tuleb marssida  jala üles. Batuumis ja Kutaisis sama lugu. Aga söök ja vastuvõtt on soe.

Eile teavitas ka LOT et nende 1. oktoobriks planeeritud Tbilisi  lendude taasalustamine on määramata ajaks edasi lükatud

@Kadimar, mida nende 2 päeva jooksul, kus vastust ootasite, teha võis ja mida mitte? Ehk kas kästi hotellis konutada või lubati kohalikega distantsi hoides linna/loodusesse ka?

Praeguse info järgi on 1.novembrini Jürimaale lendamised peatatud välja arvatud RIX, MUC, CDG. Gruusia on avanud oma piirid reisijatele Saksamaalt, Prantsusmaalt, Lätist, Leedust, Eestist.

Kõik viis riiki on avanud piirid ka Gruusiale. Uudistes öeldakse, et ka WizzAir taastab Riiast lennud Kutaisi 4.oktoobrist. https://agenda.ge/en/news/2020/2876

Täpsem info on ka siin: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Veel tuleb enne lendu Jürimaa valitsuse koduleheküljel täita üks ankeet, kus on andmed sinu telefoni number, kohaliku tuttava number jne https://stopcov.ge/en/Protocol

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/?fbclid=IwAR2rKNJcSStxzYQbhALzKpeAQ-FX5caQnaqZf5WepyJyo6_s7e-l_3chwns

Eesti kukub sellest nimekirjast oma kasvava näitajaga varsti välja.

Praeguse seisuga Eestist Gruusiasse saab (Airbalticu, Lufthansa või Air France'iga lennates ja just ühes neist eelmainitud RIX, MUC või CDG ehk Riia, Müncheni või Pariisi lennujaamas ümber istudes) ja eestlane automaatselt garantiini jääma ei pea (juhul kui 2 nädala jooksul mujale reisinud ei ole ja ankeedis muu ka korras on). Endal sel nädalavahetusel minek ja muretsen Eesti kasvavat koroonakordajat vaadates ja Kadimari postitust lugedes, et äkki rakendatakse Gruusiasse saabudes ja testi vastuseid oodates, teades, et tulen riigist, kus teine laine jõudu kogub, ikkagi mingeid piiranguid. Päris karantiini ei panda, aga äkki tahavad mind testi tulemusteni isoleerida, või vähe leebemalt, nagu Eestis, et pärast esimese, lennujaamatesti negatiivseks osutumist võid ettevaatlikult liigelda, aga päris vabalt ringi käimiseks pead teise, nädal hiljem tehtava testi tulemused ka ära ootama. Või kui ka pannakse karantiini -- Gruusias valitakse karantiinihotell (kuulu järgi pigem hostel) sinu eest, aga kulud pead ikkagi ise katma -- kui teaks, et pean kaks esimest ööpäeva karantiinis veetma, ei hakkaks praegu ööbimist topelt broneerima :D.

ftr8

Hotellid/hostelid on üsna tühjad, ette broneerimine pole vajalik. Piisab, kui valid mõned sobivad enne internetist välja. Osad majutusasutused müüvad endiselt ööbimisi, kuigi on juba mõnda aega suletud klientide puudumise tõttu.

Me ei pidanud kuskil olema, ehk saime hotelli ja siis linnapeale. Garantiini ei olnud. Hotellitest veel nii palju, et enamuses hommiku sööki ei saa. Köögid suletud. Taksod võtavad peale vaid 2 inimest.

Lendasin 13.09 ja tagasi siis 21.09. Lennujaamas tehti covidi test, sest märkisin deklaratsiooni täites, et olen nõus enda laskma vabatahtlikult testida. Tundus , et pea pool lennukit oli samamoodi käitunud. Nö vabatahtliku testi eest kasseeriti 240 lari ( julgemad vaidlesid ja said tasuta). Kes seda lahtrit ei täitnud, lasti kohe üle (temperatuuri mõõdeti). Testi tulemuse sain  juba sama päeva pealelõunat, mingeid piiranguid ei seatud. Mask peab olema koguaeg käepärast, et vajadusel ette panna.

Tasub siiski ette broneerida elamine, sest mõned kohad tegelikkuses ei võta vastu. Meil nii Tbilisis juhtus.

Rahvast on kõikjal harjumatult vähe, aga ega see häiri, vbl isegi vastupidi.

Batumis pooled kohad kinni, aga sest pole eriti lugu. Kahjuks olid meres meduuside hordid, ujuda eriti ei saanud (Batumi rannas siis).

Käisin ka Stepatsmindas ja tegin matka Meteo Stationi juurde ehk nö Kazbegi baaslaagrini. Sellel hommikul (öösel), vaatamata lubavale ilmale, ei läinud tippu ühtegi inimest (headel aegadel ca 100). Matkajaid oli ka ikka väga napilt. Hotellis ja restoranis olime seal ainukesed külastajad :( Kahju, turismist elatuvatele inimestele ikka keerulised ajad.

Aga Gruusia on ikka endine oma soojuse ja sõbralikkusega :)