Hea sihtkoht üksi matkamiseks november/detsember

Otsin reisisihtkohta, kus oleks mõnusad matkarajad, mägesid ja ookeani, mida vaadata ja samas hea ühistranspordiühendus, et matka algus ja lõpp-punktist koju tagasi saaks. Mõttest on läbi käinud Küpros, Kanaarid, Kreeka saared, Assoorid... kas mõni neist sobiks, või oskate veel midagi soovitada?*
Päevas suudan läbida ehk 20 kilomeetrit, mägisel maastikul võibolla vähem. Telkida ei tahaks, nii et hea transpordiühendus on oluline.
Kui keegi soovib liituda, siis kirjutage :)

Madeira ehk? Palju radasid ühistranspordiga kättesaadavad, need kus mitte on ehk u 25-30 eur takso/transfeer.

1
0

Ma küll ei tea, kuidas seal november-detsember ilmad, aga me käisime aprillis Cinque Terres - väga mugavalt saab Milanost rongiga ühte linnadest ja sealt siis matkata kõik linnad läbi (soovi korral saab mõnes neist ka ööbida) ja sealt rongiga tagasi Milanosse. Rada mõnus, vaated väga ilusad.

Sel suvel käisime Costa Brava rannikul. Seal läheb ka mööda ranniku äärt matkarada.. ise kõndisime osa sellest läbi, kunagi tahaks kindlasti pikemalt käia. Jällegi, seda ei oska kommenteerida, kuidas seal novembris-detsembris ilm.

Kui soov soojemat ilma, siis Tenerifel on Masca matkarada väga ilus - ise käisime 5a tagasi, ostsime Los Gigantesest praamipileti, sõitsime taksoga Masca külla, sealt kõndisime mööda matkarada ookeani äärde ja sealt praamiga tagasi Los Gigantesesse. (NB mingi aeg vist praamid ei töötanud, see tuleks enne kindlasti üle kontrollida, kas nüüd töötavad).

Madeira peaks ka jah väga mõnus olema novembris-detsembris, ise lähme sinna järgmisel nädalal.

0
0

Soovitaks Põhja-Soomet ja Põhja-Rootsit, täpsemalt siis Abisko ja Inari kanti. Jah, temperatuurid väga madalad ja lund palju, aga loodus imeline ja (vähemalt mulle) meeldib talv kordades rohkem kui suvi, seega soovitan soojalt. Abiskosse on eriti hea ühendus rongiga ja sealne rahvuspark väga mitmete matkaradadega. Arvestama peab ainult, et detsembris seal päevavalgust väga vähe, kui üldse on. Samuti võib täiesti mõelda Svalbardi peale, aga seal matkaradu väga pole, küll aga väga mõnus ringi jalutada. Seal konkreetselt kottpime kogu päeva, oma kogemuse põhjal kell 12 oli täiesti pitch dark, mitte mingit kuma isegi ja temperatuurid ka -20 kuni -35 vahemikus.

0
2

Ma soovitaks ka Madeirat. Ise käisin seal mai keskel, toona oli seal kohalike sõnul erakordselt külm mai kuu, mis tähendas siis 20+ kraadi, matkamiseks oli kohati isegi liiga palav. Tuttav oli Madeiral aastavahetuse paiku ja nagu ma tema jutust aru sain, siis ilm oli olnud staabiilselt selline 18 kraadi kanti, päike paistis, vahest tuli öösel hoovihma. Nii et peaks olema matkamiseks ideaalne. Loodus on seal matkamiseks enam kui suurepärane.

Olen käinud Kreetal ja Maltal sellistel matkaradel, mis on nii "kõrbestunud", et seal ei pruugi isegi ühtegi rohulible näha. Mulle sellised kohad matkamiseks ei meeldi, aga see on mõistagi 100% subjetiivne teema.

0
0

Camino de Santiago www.gronze.com Hispaania on nagu ämblikuvõrk teid täis. Kui ookean ja mäed olulised, siis Camino del Norte või Portugues alates Portost - võib ka Lissabonist, aga nooltega ja öömajadega kehvemad lood. Nii Nortel kui Portugali teel näed talvel 1-2 inimest päevas. Muidu soovitaks Prantsuse teed, aga puudub ookean. Lõigu valimisel peaksid siis vältima Mesetat Burgose ja Leoni vahel, kus ühtlane platoo ilma mägedeta. Infrastruktuur hea - kaevud, öömajad, nooled, söögikohad, bussiühendused. Talvel võid kohata ehk kümmet rändurit päevas, Santiago ligidal rohkem. Caminol on palju üksirändajaid, samas tugev kommuunitunne, nii et kes tahab, leiab kaaslase, kellega kilomeetreid koos läbida ja soovi korral jälle eraldi minna.

1
0

Ühinen nendega kes soovitavad Madeirat. Hea ja osoonirikas õhk, mägede nõlvadel kitsad rajad (levadad), ilusad vaated nii mägedele kui ookeanile ning ka saare keskus pole ühestki punktist liiga kaugel. St. tehtav nii ühistranspordi kui vajadusel ka näit taksoga. Võimalus matka ajal lopsakat loodust imetleda.

0
0

Hei, tervitused Kanaaridelt! Siin meil ülipalju matkaradu, mõned paigad on siin üldse sellised kus muud ei olegi kui ainult matkarajad ja loodus ning tunne on nagu asudki tsivilisatsioonist väljaspool! Igatahes saab siin ronida vulkaanide otsa, männimetsas uidata, loorberimetsas uidata, mööda rannikut matkata, läbi kalurikülade, kõndida üle "metsiku lääne" või "paha maa", kus on ainult kivid ja kaktust meenutavad piimalilled, leida üles loodusliku kosega matkarajad või siis saab näiteks kas või mingeid põnevaid mahajäetud hooneid avastama minna. Bussidega saab ka peaaegu igale poole. Eriti võimas on selline aastaaeg nagu kevad, kus õitsevad igal pool sellised erilised ja kummalised taimed! Siin meil üks matkaguru Genno on ka kirjutanud eestikeelse blogi kõikidest matkarajadest, mis ta on ise läbi teinud: https://www.tenerife24.ee/blogi/category/Giid+Genno+Matkablogi

0
0

Hei, GR-221 Mallorcal - 7 etappi, 146m. Esimesed etapid ei ole väga häst tähistatud, alates 4-st ok. Tramontanas bussiliiklus väga hea aga etapi lõpus võid leida öömaja ka matkajatele mõeldud "refugio´tes". Tegin ise kevadel läbi: https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE3OTIzMzE4OTE5MzY5MTM4?story_media_id=2840372764865488290&igshid=YmMyMTA2M2Y=

1
0

Aitäh kõigile! Hetkel tundub, et Madeira ja Kanaarid on täiesti väärt rohkem avastamist.
Mul endal jäi Maltal pooleli ring ümber Gozo saare, kaalun ka selle lõpetamist:
https://jesuisnul.wordpress.com/2022/05/21/gozo-mai-2022/

0
0

Kui teemaalgataja sõnasabast kinni võtta, siis sealt valikust Küpros on mulle meelde jäänud, kui eriti ohtra madude saarena. Pigem kohtad igapäevaselt paarimeetrist isendit, kui et ei kohta. Jutt käib siis matkamise kohta ehk mitte päris randadest.

Matkata saab ka ringikujuliselt, kus algus- ja lõpppunkt on sama. Sinna saab sõita ka rendirattaga, ratta peaks enamikest kohtadest saama ca 30 euri nädalas kätte. Nädal ongi optimaalne aeg, kus kusagil paigal olla ja päevaseid matku teha ümbruskonnas.

Novembris sobivad nii Itaalia, Kreeka, Saksamaa, Prantsusmaa jne väga hästi. Eriti aga Hispaania ja Portugal. Alltrails app on väga hea, kust lähedal asuvaid radu leida, või ka ise välja mõelda. Erinevalt googlemapi-st on Alltrails app-s rajad, mis on päriselt ka olemas. Googliga olen ma ikka tõsiselt mööda okasvõsa ragistanud ja teiste õuesid läbinud.

3
0

Kanaaridel matkasin La Gomeral eelmise aasta novembris ca 110 km kokku. Super matkarajad. Soovitan!

Kindlasti saab sättida busse-majutusi, kuigi ise tegin ka paar telkimist mägedes lisaks majutustele.

Nüüd novembri algul lähen La Palmale. Loodan, et ilm võimaldab vulkaanide matkaraja läbi teha.

4
0

Olen kasutanud reisil matkaradade otsimiseks äppi wikiloc.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased