Horvaatias lastega: saared või Makarska

Tere! Läheme esimest korda lastega (4-aastased) Horvaatiasse lühikeseks ajaks. Tahaksime olla ühe kohapeal, et saaks rahulikult mere ääres olla ja et kõik oleks käe-jala juures. Oleme autoga. Kas soovitate lähimaid saari, nt Brac või Trogiri juures olev saar, või hoopis Makarska piirkonda?

Istria. Läänerannik ja Isrialandia veepark.

3
0

Braci saarel väga mugav puhata, ilusate randadega.

1
0

Meile väga meeldis Rovinji, saime majutuse super asukohaga, kus rand jalutuskäigu kaugusel ja teepeal ka korvpalli väljak ning päris vanalinna mõnus jalutuskäik mööda promenaadi

1
0

Millal te lähete? Juunist augustini on Makarska piirkonnas meeletud massid ja selleks, et rannas kohta saada, tuleb hommiku 6-7 ajal viia oma rätik juba sinna.

Dubrovniku jätaks üldse vahele, rahvast konkreetselt liiga palju, et midagi nautida oleks võimalik.

3
1

4-aastastega veepargis midagi teha pole, ühestki torust neid alla ei lubata.

2
0

Aitäh tagasiside eest! Seda on hea teada, et Makarska on juulis-augustis väga rahvast täis, sest me lähmegi just siis. Ja muud soovitused on ka kasulikud.

1
0

Me olime eelmisel aastal Makarskas ja sealt mõned kilomeetrid väljas Tucepis. Ilusad rannad mändide all. Meil veidi suuremad lapsed, aga ausalt öelda ma selle rannakogemusega eriti rahule ei jäänud. Olime juuli keskel. Ilm oli 30-33, kuid minu jaoks meri veits külm (ca 21-22, kuid no külm). Need vastikud kivid on vist igalpool Horvaaitas (ilma rannajalanõudeta liikuda ei saa) ja peale lõunat läheb laine juba vähemalt 4-aastasele küll päris suureks.

Olime mõned päevad ka Trogiri juures oleva saare peal (Okrug Gornji või midagi säärast). Seal oli teine teema. Vesi oli soe ja mõnusalt madal ilma lainetuseta. Meie lastele meeldis rohkem ning ilmselt 4-aastastega on oluliselt lihtsam. Soovitan uurida välja rannad, kus ei lähe kohe sügavaks. Seda Okrug Gornji randa julgen omalt poolt rohkem soovitada kui Makarska oma. Aga eks neid mõnusaid soojemaid ja madalamaid sopikesi leiab ilmselt ka mujalt.

4
1

Horvaatia rannad on ühed ilusamad ja mõnusamad, kus ma üldse käinud olen. Horvaatia üks võlu ongi kivirannad ja sellega seoses ka üsna selge ja läbipaistev vesi. Kivid rannas on ka vee poolt siledaks lihvitud ja kannatab ka vabalt paljajalu seal kõndida. Loomulikult veejalanõudega on mugavam ja neid müüakse ka seal pm igas tänava äärses müügikohas. Kui tahta ilma laineteta, madalat ja liivast randa, siis soovitan Pärnut, pole vaja üldse nii kaugele minna. Ka meie pundis oli paar inimest, kes soovisid Horvaatias olles liivaranda minna, ühe sellise liivase, tasase ja vaikse ranna leidsime näiteks Omiš-is, aga millegipärast tahtsid need liivaranna soovijad sealt õige pea tagasi Makarska poole, kiviranda minna. Soovitan näiteks tõesliselt ilusat Punta Rata randa Brelas. Või mõnevõrra rahulikumat Baška Voda randa. Makarska piirkond on väga hea valik Horvaatia reisiks ja sealt leiab mere äärest ka näiteks mitmeid pakkujaid erinevatele saartele päevareisideks, üldjuhul on neil mingid reklaamlehed kaasas, tutvustamaks, et miks turist peaks just nende laevaga merele minema. Samuti saab saartele ka lihtsalt tavalise praamiga sõita ja auto kaasa võtta.

5
0

Brač'il Zlatni rat'i rannas vedeleda vägagi ok mõned tunnid aga arvestama peab kindlasti rahvamassidega sellel ajal kui minna plaanite.Bračil kahjuks käe-jala juures väga palju erinevaid vaatmisväärsusi ei ole.

KRK'i saarel natuke rohkem tegevust,saarele saab üle silla, Krk'i linnas erinevad rannad,vanalinn,lähedal teised külakesed kuhu saab autoga suht kiiresti liikuda ja uudistada.

3
0

Eelmine aasta sai juuni lõpus 10 päeva Markarskas oldud. Ei olnud seal väga palju turiste ja pigem oli horvaate palju. Isegi ööbimis kohti oli valikus piisavalt. Lastega olemiseks väga hea koht.

1
0

Käisime eelmisel aastal Braci saarel lastega (5-aastane ja 2,5-kuune beebi). Väga mõnus saar ja avastamist palju. Leidub nii matkamisvõimalusi, imelisi vaateid kui ilusaid randasid. Olime nädal aega, võtsime suht rahulikult, aga iga päev sõitsime ikkagi ringi. Zlatni rati rand oli ilus, aga suht üle rahvastatud ning väga kallis. Maksime parkimise, rannatoolide ja kahe imepisikese pizza ja ühe coca eest kokku ca 100 eur. Aga Bracil on ilusaid randasid õnneks muidugi veel. Minu lemmik oli Sumartin. Majutuse soovitan võtta Boli.

2
0

Käisime eelmine aasta augustis perega ja Makraska piirkond oli tõesti väga ülerahvastatud. Rannas olid rätikute vahed olematud. Üleval pool oli rahulikum. Enamus eurooplasi pidid juulis-augustis puhkama ja seda oli aru saada.

Nelja aastane oli muidugi väga rahul, sest iga päev sai vees hullata :)

0
0

Kui Makarska ei ole reisi sihina vajaduspõhine sihtpunkt siis esmaminejale alguseks sobiks hästi Istria piirkond. Näiteks Tallinnast 2200 km ja 20 tundi sõitu.Tõepoolest on nii nagu eelkirjutajad on maininud on Makarska rannad liiga ülerahvastatud ja jube pettumus on pika tee läbides et sind siia ei olegi oodatud ja pole kohta kuhu pikali heita. Istrias soovitan majutus võtta pigem Poreci piirkonda kuna seal on oluliselt soodsam kui Rovinj. Väga heaks majutuseks Horvaatias on muidugu hilja võitu aga kui väga nõudlik ei ole siis kindlasti leiad midagi.

1
1

Käisin lastega (4a ja 10a) aastaid tagasi nii mandril kui saartel (Brac ja Mljet). Võrreldes Makarskaga olid saared õdusamad-rahulikumad ja rohkem kohalike päralt kui mandril. Brac on suurem ja mitmekesisem: rannad, mäed ning matkarajad ning rohkem tegevusi kui Mljetis, mis ka looduslikult huvitav. Seega soovitan Brac´i!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased