Hotellid Sihanoukvilles -kas broneerida ette?

Kuna tundub, et siin liigub mitmeid kohalikke elanikke, siis andke palun nõu: kas jaanuar-veebruar tuleks hotell juba ette ära bronnida või võib jääda lootma, et kohapeal on piisavalt vabu tube? Ja millist hotelli soovitaksite? kas kuskil selliseid mõnusaid rannabungaloid ka on?

kes'se sul ette teab, kas 3 kuu pärast vabu tube on või ei?
muid hotelle leiad, kasutades spets. otsingumootoreid, nt Agodat

Jaanuar-veebruar on kõrghooajad ja mõtekam siiski ette bronnida, kohapeal saadaolevad võivad kehvemad olla, mis järgi jäänud. Kui tahate kindlalt Sivilles ööbida ja öösiti möllata, tasub bronnida Occeutehal beachi ümbrusesse. Rannamajad on saartel ja Otrese randades (5km sivillest)

Ikka nous triipkoodiga- kindlasti ette broneerida. Kohapeal on alati midagi saada aga jah kehvemad ja kulutad palju aega yhest kohast teise soitmisega ja otsimisega kus midagi veel alles ka on ja et veel sobiks kah. Kui oositi trallida siis mulle endale meeldib vaga selline tagasihoidlik koht nagu Hi 5 guesthouse, rannale vaga lahedal- yks tanavavahe aga samas vaikses kohas- saab magada kah.

Aitäh nõuannete eest, olen ise ka vaadanud viimasel ajal nt bookingust, et valikud vähenevad lausa päevadega :)

Me praegu Otres2 hotellis ja isegi praegusel hooajal lähevad valikud mitte päevade, vaid minutitega. Oleme kahes hotellis olnud ja mõlemad täis Pole isegi odavad kohad.

Hei.
Kindlasti on eestlaste BR hotell hea valik.Aga kuidas tundub Otres2 rajoon,paistab olevat ikka täiega village,vähemalt teed vaadates,kus tehnika vurab? Pimedas vöib isegi mõnele punikule otsa koperdada.Ei saanud hästi aru,kuhu eestlased oma bungalod meisterdasid,teab keegi täpsemalt,ka vist Otres rand?

Selle aasta alguses ma sõitsin rattaga Otres 2 -te. Kui ma mäletan õigesti , aga pakun, et tõesti oli see Otres 2 ja seal oli kohe-kohe valmimis järgus küll ühele eestlasele kuuluv bungalo ( majad pigem) . Tee seal oli kohati rattaga sõites keeruline ( liivane). Aga seda siiski vaid päris sinna asulasse sisse keerates...viimane tänav. Kindlasti ei ole teede pärast vaja muretseda...

Beach Road hotell nüüd küll see kõige parem valik poleks - on tunduvalt uuemaid ja hinnatase sama. ainult sel juhul on hea, kui tahad eesti kogukonnaga tihedamalt lävida :) Otres-2 on Otres resort nüüd valmis - kuulub eestlastele. Hinnatase küllaltki krõbe, kuid koht ilus ja hubane.

Tänud postituste eest,tulebki nii inffi koguda.Pildilt vaadates on kõik raskelt kaunid,kõik need hotellid,bungalod,tegelikkus on vist hoopis midagi muud.Vähemalt kui kommentaare lugeda.Hakkan jah,siis teiste piirkondade bronne lõpetama ja jään nähtavasti Otres2-le pesitsema.Loomulikult,
tahaks ikka eestlastega ka suhelda.Juusiis tuleb tuk tuki vellede teenust kasutada.

Kasuta tasuta tähistamise varjandi, see on hea kui plaane muuta soovid või sobivama hotelli leiad ;)

Aga,kuidas Occheuteal'i(eos oceanfront hotel)piirkond tundub,mõni kiidab taevani,teised jälle laidavad,et pidavat täielik prügila olema?Iseenesest oleks suht normaalne,keskusse 3 kilti Otres-le sama.Teab keegi täpsemalt pajatada?

Mulle see piirkond väga meeldib, seal käibki põhielu-melu. Palju hotelle, restorane, klubid suhteliselt lähedal, rand sealsamas- ideaalne! Mõne jaoks võib see prügila olla, aga Kambodza ongi selline. Otrese piirkond on vaiksem. Aga samas olemas ka majutusasutused ja söögikohad.

Läheme 5 seltskonnaga jaanuari teises pooles seiklema Vietnam-Kambodža. Otsustasime ka reisi lõpuosa väikese rannapuhkusega veeta. Tahtsime ka otse rannas elada ja soovitavalt bungalos. Rannikul hakkasid silma vaid Otrese ranna puhkekeskused oma bungalodega. Meie bronnisime Elephant Garden Resort bungalod (Otres 2)otse rannas. Eks näis, pildid olid küll üsna ahvatlevad.

Seekord (novembris) sai lisaks 8-10-taalastele majutusasutustele, millel iseenesest pole tegelikult ka midagi viga, ööbitud paar ööd ilusas ja puhtas kohas nimega The Tamarind. Omanik sakslane. Jalutasime läbi, saime hinnas kokkuleppele.

http://www.the-tamarind.com/

Soovitan Sihanoukvilles olla praegu ettevaatlik ja eriti majutuse valikul. Just naasis sealt sõbranna, keda kaks korda rööviti. Korra käidi ka hotellitoas sees ja teine kord lihtsalt peeti tänaval roller kinni ja tuldi kätega kallale. Kahju mitu tuhat eurot. Kohalikud oskasid rääkida, et praegu seal päris keerulised ajad. Maffia tõestab pead jne.

Hotelli valikul olid ise natuke puusse pannud ja valinud ebaturvalises kohas majutusasutuse. Ei taha kedagi hirmutada, aga lihtsalt infoks, et olge ettevaatlikud ja kindlasti tehke korralik töö kui majutust broneerite.

TNT ehk oleks teistele abiks kui saaksid siia panna ka hotelli nime ja piirkonna, kus see toimus. Teaksid inimesed hoiduda.

Ohohh,et kahju ulatus kohe mitme tuhandeni(€,$,KHR?) ,kas rollu pandi ka tuuri ?
Sooviksin infot,mis jõhkra rajooniga tegu.

Hotelli nimi oli Cloud 9 Bungalowd. Kuna tegemist oli kiire tööga ja varastel pidid olema magnetkaardid, siis arvatavasti pidid osad hotelli inimesed ka kaasa mängima. Reaalset abi ei saanud ei personaalilt kui ka politseilt. Paari tonnine kahju tuleb päris kiiresti kui ära lähevad mõned Apple tooted ja isiklikud asjad. Neist esimesi müüakse Kambodza musta turu peal päris korralikult ju.
Kordan, et see oli nende enda tegemata töö, et sellisesse rajooni mindi.

Tripadvisoris saab näiteks hästi aimu, et selline asi ongi seal normaalne: A young girl was attacked and robbed on the path to the right of Cloud9 and the manager told me it happens at least once a week.

Rollerivargus toimus Phnom Phenis (mitte Sihanoukvilles, täpsustasin täna üle) tänaval, kus lihtsalt roller peeti kohalike poolt kinni ja tuldi kallale ning tõmmati kott ära. Mindi siis rolleri peale tagasi ja sõideti minema. Tegemist oli ainult tüdrukutega. Seega on kindlasti meestega reisimine ohutum.

Nagu aru sain, siis tema rääkis kohalikega ja talle räägiti, et kohalik maffia tõstab pead ja kuritegevus rajoonis on suurenenud.

Siit saab lugeda näiteks Kambodza turvalisuse ja kuritegevuse kohta:
https://www.osac.gov/pages/ContentReportDetails.aspx?cid=17372

Võtan sealt ühe lause: Organized crime – both national and transnational – continues to plague Cambodia.

Kuna tegemist on inimesega, kes eelnevalt reisis mitu kuud Aasias ringi nii Filipiinidel, Hong Kongis, Balil ja Singpuris, siis võib öelda, et võrdluseks eelnevate riikidega tundis ta end Kambodzas väga ebaturvaliselt.

Minu eesmärk pole kedagi hirmutada vaid pigem hoiatada, et ollakse ettevaatlikud ja tehakse hea töö ennem kui majutusasutused võetakse.
Ma käisin selle aasta alguses Vietnamis, mis juttude järgi on Kambodzast turvalisem riik ja mul polnud seal mingeid probleeme. Järgmisena oligi plaan teha varsti reis Kambodzasse, kuid tema läbielatu pani küll mõtlema, kas on ikka vaja ronida sinna riiki, kus sa end turvaliselt ei tunne.

Kokkuvõttes olge ettevaatlikud ja kindlasti tehke hea eeltöö ennem kui hotelli valite.

Kuna ma ei ela Sihanukevilles siis selle kohta eriti sona ei vota, samuti olen nous sellega et Phnom Penhis on kuritegevus mingil maaral arenenud aga et Kamboodzat ohtlikuks voi ohtlikumaks riigiks nimetada kui Vietnam- sellega ma kyll kuidagi nous ei saa olla. Enamus Kamboodzat sealhulgas Siem Reap ja Battambang ja muud vaiksemad kohad, on vaga rahulik ja vaga turvaline. Pisivargused esinevad igal pool maailmas, eriti suurlinnades. Olen elanud pikalt USas ja voin peast nimetada linnaosasid mitmetes US linnades kuhu isegi paeva ajal ei maksaks minna. Siem Reapis olen liikunud ringi igas rajoonis ja igal kellaajal ja ei ole mitte mingeid probleeme. Samuti igasugune roovimine on vaga haruldane. Valismaalased kes elavad Siem Reapis suhtlevad vaga aktiivselt Facebookis ja igast juhtumust antakse kohe koigile teada. Aasta jooksul on olnud 2-3 juhust kus kellegi kotti on yritatud ara rabada motikaga mooda soites. Seda mingiks eriliseks kuritegevuseks ei saa kyll nimetada. Olles elanud ja reisinud paljudes kohtades maailmas voin julgelt vaita et Kamboodza on yks turvalisemad kohti kus reisida. Seda oeldes ei saa muidugi markimatta jatta et ikkagi tuleb endsl silmaf lahti hoida ja valida kus peatuda ja kus ja kellega suhelda. Koige rohkem esineb loomulikult juhtumeid joobes turistidega. Igas hotellis (korralikus) on kui mitte toas siis valvelauas on seif kuhu saab oma vaartuslikud asjad hoiule panna ja ka koige halvem hotell ei ole huvitatud sellest et nende kliente roovitakse. Tehke eeltood, pange asjad hoiule, arge liikuge pimedas ja joobes kahtlastes korvaltanavates ja hoidke silmad lahti. Sama kehtib reisimisel ykskoik millisesse riiki maailmas. Mul on palju tuttavaid keda on roovitud paise paeva ajal Californias, Prantsusmaal, Itaalias jne. Palju vahem esineb seda siin Kamboodzas. Inimestel on loomulik kartus kohtade vastu mis on neile voorad ja arusaamatud ja Aasia on Eurooplasele arisaamatu ja vooras, vahemalt alguses. Jim

Jutt jumalast õige,mulle tikkusid kaagid Tallinnas ligi,olid isegi vist kaasmaalased.Saa siis saa. aru,kus turvaline on