trip-krainetrip-ukraine-dark
Ilm Phuketis ja Krabil

Kindalsti on siin juba Phuketi ja Krabi ilmast palju räägitud. Kuid kes rohkem võibolla käinud, oskaksid öelda millisel kuul on kõige päikesepaistelisemad ilmad? Aitäh.

Novembrist kuni aprillini.

Pilvealune ilm on siiski meeldivam.

http://www.thaizer.com/krabi/ http://www.thaizer.com/phuket/ Allpool on tabel, kus toodud vihmaste päevade keskmine arv/kuus jne

Näiteks, eelmisel aastal aprillis songkrani ajal Phuketis oli regulaarselt ca +45 varjus, mitte pilvepojukestki kogu päeva jooksul ja umbes kella 11 kuni 15 ni sul väljas liikudes vari puudub. Kas sellest piisaks ?? Mina igaljuhul sinnamaile enam aprillis/mais ei lähe. Kõikse meeldivam on olnud siiani oktoobris.

No Songkrani ajal saab vett piisavalt mujaltki kui taevast:)

Tõsi ta on, vett ja puudrit jagus pidustuste ajal kõigile. Aga lahe, kui selle hirmsa palavaga sind keegi ca korra igas minutis veega üle kallab.

Olen käinud Phuketis märtsi lõpp-aprilli algus ja pean tunnistama sooja armastava inimesena, et oli tõesti päris kuum. Samas on teadatuntud tõde, et inimene harjub igas olukorras ja mingil hetkel tundus 27 kraadi sooja suisa jahedana. Songkran on üks äraütlemata mõnus üritus, kus pead olema valmis selleks, et kohalikud sind peatavad, sulle ämbritäie vett selga kallavad ja tagatipuks puudriga ära kaunistavad. Selleks puhuks jah saab soovitada vaid, et telefonid ja raha kilekotiga taskusse, meel rõõmsaks ja mis seal ikka, uut aastat vastu võtma. Phuketi sai külastatud ka oktoobris-novembris, kus ilm sootuks teine. Pilvine taevas ei ole just selline, millega siin kodusel kamaral harjunud olema. Seal imeb päike ennast ka läbi pilve su naha külge ja põletus on kerge tekkima. Temperatuur kusagil 28-30 kandis. Kui nüüd küsida kumb aeg mulle endale rohkem meeldis, siis pean tunnistama, et kevadine kuumus oli mõnusam. Eriti ka õhtused, lausa kellaajalise täpsusega (kella 20-ne paiku)algavad äikesetormid olid vaatemängulised. Aga mida vanemaks saad, seda rohkem hakkab kuumus tapma.Sellega peab arvestama küll.

Praegu (märtsi lõpp läheneb) on ilm siin selline, et umbes pärastlõunani on päike ja palavus, siis kisub natuke pilvisemaks ja kuskil kuue-kaheksa vahepeal hakkab äike ja vihm. Peaaegu iga päev nii.

Räägitakse jah, et varsti pidada palavus selliseks minema, et liigutad väikest sõrme ja higi voolab, aga kesse käseb kell 12 päikese kätte ronida :P :)

Praegune aeg on tegelikult parem kui popp detsember-veebruar, vähem turiste, rannad on tühjemad, aeg-ajalt saab vihmast jahutust ja päikest on kah. Mai lõpp-juuni pidada päris vihmad hakkama, aga ka siis ei saja mitte terve päev, vaid a la tund-kaks rasket padukat, aga iga päev.

Eile sadas Phuketi lennujaamas vihma, aga Kata-Karoni piirkonnas ei tulnud tilkagi ei päeval ega õhtul. Täna aga jah oli enne lõunat rannailm, praegu kergelt sajab, aga see sadu ongi mõnus ja leevendab seda kuumust ja lööb pildi värskemaks.

Tulime elmine nädal Taist. Ilmad olid palavad, vihma sadas vist kahel korral päeval 2 minutit. Öösel oli juba vähe tuult ja väku, suts vihma ka, aga samamoodi hetkeks vaid. See kõik on väga hea, lööb õhu selgeks, värskeks. Rahvast pole enam nii palju kui veebruaris.

Phuketi ilm Tere! Jälgin juba ammu Phuketi ilmateadet, lubab ainult thunderstorme. Kas on võimalik, et ainult kallabki, päikest ei näe ükski päev? Minek on 18. märts, kes teab kuidas ilm seal tegelikult on?

Ma ise küll Phuketis ei ole, aga olen kohanud üsna mitut inimest, kes on tulnud sealt ära Hua-Hini, kuna ei taha kogu puhkust vihma käes veeta.

Palju rohkem kui vihma, tuleb Tais üldse karta igasuguseid õnnetusi. Öösel põles Bangkokis hotell Grand Mercure Park Avenue, kus üks 6. korruselt põlengu eest basseini hüpanud naine hukkus ja paljud said põlemisgaasidest mürgituse. Phuketil Dewa Karon Beach Resorti bassein jäi avarii tõttu voolu alla ja lapsi päästma läinud turist sai surma. Mõni päev tagasi sai surma kaks turisti mikrobussis laupkokkupõrkes hoolimatult sõitnud pikapiga. Aga muidugi juhtub ikka, ega sellepärast reisimist ei saa jätta. Peab olema ettevaatlikum kui see on võimalik, et igasugu jamasid ära hoida.

Ei tea jah, mida sinna Phuketti nii väga kippuda. Olime just 2 nädalat Pattaya lähistel ja ei tilkagi vihma. Omal ajal, kui regulaarset Tais käimist alustasin, sai Phuketis mitmeidki kordi käidud, kuid siis sai pidevast ilmariskist villand. Ei saa jätta märkimata, et Phuket on ka mõttetult kallis. Samas külastamist on Phuket siiski kindlasti väärt.

Olen alates 15.01 Phuketil ja enamus ajast elanud Kata beachil, see vihmajutt on küll täielik jama, selle aja jooksul sadanud max 10 korda õhtuti ja 1 päeval ka mitu korda päeva jooksul, kuid seegi lühiajaliselt ja päike jälle väljas. Äkki need turistid suures pidutuhinas ei saanud arugi, et mitte ei saja päev läbi vaid juhuslikult välidussi all seisavad :)

Tais ei tasu vihma karta, kui Eestis sajab vihma, siis temp langeb mõnuga, ilm on külm ja sombune, tuju null. Tais on pidevalt väga kuum, ning üks mõnus ja mahe vihmahoog kestab üldjuhul 5-30min. See värskendab õhku ning kohe jälle saab päikest edasi võtta ja nautida tai ilmasid. Ehk siis Tai vihma ei pea kartma, see pole same-same nagu Eesti vihm!

Eelmine aasta oli martsi lõpus suur uputus. Koh samuil. Meie joudsime just ennem tagasi, kui vihma kallama hakkas ja ei lõppenudki. Üks perekond oli suisa õnnetu, ei mingit ranna ilma, vesi põlvini, tanavad ujusid. Söögikohtades kaos, raha ei saanud kuskilt. Lugege rohkem ja uurige rohkem. Mina seda vaikest 10 minutilist sabina juttu suurt ei usu enam.

See vihma jutt kehtib ju ainult juuni-september kohta, ehk siis sel ajal kui vihmaperiood? Või võib ka muul ajal sadad?

Olen hetkel Phuketil ja siin on olnud nädal aega super ilmad. Nüüd hakkas natuke rohkem sadama - eilse öö kuni lõunani ja siis oli taas päike väljas. Täna hommikul taas sajab. Päikest!

Kas Phuketis ikka sajab täna? Viimane kord Tais käies lugesin foorumitest momentaalselt põletavast päikesest, pihustasin endale igal hommikul "very high UVA/UVS 50+ sun sprayd nahale, olin enamjaolt varjus... Lõpptulemus oli see et tulin lumivalgena sealt tagasi. Seekord tahaks ikka jume peale saada.

2 nädalat oli küll viimase peal, 5 päeva täiesti selge ilma ühegi pilveta ja vihma minimaalselt. See päiksekreemi asi inimese nahatüübis ka ikka kinni, 50 on ikka vast liiast muidugi, kui siis ainult 1-2 päeva seda panna ja edaspidi lahjemat.