Istanbul, kuidas lennujaamast linna saab?

Tere

Kui keeruline on lennujaamast Istanbuli saada (järgmise lennuni ooteaeg umbes 8 tundi)? Kas käib lennujaamast miski transport metroo, buss? Kas kohapeal saab osta pileti? Kui sagedasti transport käib?

Tramm või takso. Mäletamist mööda saab Istanbuli lennujaamast ka ekskursioone linna, kui lendude vahe on 6 tundi või rohkem. Kui oled Turkish Airlinesi klient, siis alates 8 tunnist annavad nad sulle lennujaama lähedal hotelli (ca 15.min sõitu, oleneb piletist 3-4 tärni kuni viis tärni). Kui lendad äriklassis, siis saad alates 4 tunnist lounges boxi puhkamiseks (tuleb soovitavalt enne broneerida). Inglist kõnelev taksojuht võib osata öelda ainult kaks sõna inglise keeles.

Eeldades, et tegemist on Atatürki lennujaamaga, siis väga lihtne ja odav.

aitähh vastuse eest, sellest palju kasu :)

Tere, kui ma lendan Tbilisi-Istanbul-Tallinn ning vahepeatus Istanbulis 1h25min on ok aeg, et jõuda järgmisele lennule (Tallinnasse)? Nagu ma saan aru , tegu on jätkulennuga

Istanbul Atatürk suuruses lennujaamas ütleks, et see aeg on pigem selline äärmiselt minimaalne, mis võiks kahe lennu vahel olla.

Kui lend hiljaks ei jää, siis ok. Paar nädalat tagasi oli mul lendude vahe 2t 20min. aga esimene lend hilines, pärast ei saanud maandumisluba ja tiirutas tund aega 3 suurt tiiru Istanbuli kohal ja nii Tallinna lennust maha jäingi. Pärast jama kui palju.

Freewalker, aitäh vastuse eest, otsustan siis 2h20min kasuks, valik on - seega hea. Mõtlesin et ei viitsiks passida lennujaamas. Ent kui juba mõelda kriitilisemalt, parem oodata kui probleemid:) Tänud !

Veel üks küsimus. Plaanis vahemaandusmise ajal Istanbulis kaks-kolm tundi jalutada Sultanahmeti piirkonnas... Lennuk maandub Istanbuli kell 15:50. Turkishi pakutavale tasuta ekskursioonile ei jõua kahjuks... Kas ma jõuan metrooga sõita kesklinna, jalutada 2-3 tundi ning tagasi lennujaama, väljalend kell 00:10? Ei viitsi 8 tundi olla lennujaamas, minu eelnimetatud plaan on reaalne? Pole kunagi Istanbulis käinud, minu arvutused olid järgmised: kell 17 metroos, kell 18 kesklinnas, kell 21:30 hakkan tagasi liikuma, kell 22:30 lennujaamas... On jätkulend, ei ole vaja pagasiga jännama...

Äsja tehtud sarnane ring Istanbulis. Passikontrollis oli maale minnes ikka väga palju rahvast, eks oleneb kellaajast. Läksime metrooga Taksimi väljakule. 1 ümberistumine. Sõidule kulus 1 tund. Lennujaama tulime tagasi pisut varem, kui 2 tundi enne väljumist (piletil oli boarding aeg juba tund enne väljumisaega). Lennujaamas jälle mitu turvakontrolli ja passikontroll. Meie arvates oli see kena aja sisustamine, alternatiivina lennujaamas ootamisele.

happyday, vabalt jõuad, metroosse ja kesklinna jõuad raudselt varem, välja minnes pole pikad järjekorrad, aga tagasi tulles on tõesti loterii, olen saanud paari minutiga ning kuni tund seismist, et passi/turvakontrollist läbi saada .

Atatürkist kesklinna, lisaks: Sultan Ahmedi keskosas on väga palju väikeseid nn trip-büroosid, kes müüvad ka lennujaama transporti (nähtavad reklaamid üleval). 2h intervalliga sõidavad mikrobussid kesklinnast (ise ütled, kust tahad peale minna, tulevad järgi ka) lennujaama. Üks ots maksis 2 a tagasi 5 eurot inimene. Ja ilusti toimis, tulid varahommikul hotelli järgi. Hiljem sain teada, et ka Atatürk-kesklinn on sama olemas, võiksite seda kodulehelt uurida. Samas, taksosõit kesklinna maksis 17 eurot, sõidu aeg ca 45min. Tagasisõit vaadake kindlasti suurema varuga, sest kui ikka on ummik (ja seda seal on), siis läheb ka aega. Teine teema, kes ei ole enne Istanbulis käinud - Taksimi väljak, mida siin lugedes kohtan, asub Sultan Ahmedist parasjagu eemal, teisel pool väina (Taksimist saab muidugi trammiga sõita SA linnaosasse). Kui aeg on piiratud, siis Taksim ja Istikali tänav pole küll kohad, kus aega kulutada - Galata torn paistab ilusasti kätte ka SA-st. Kõik nn vanad vaatamisväärsused (Hagia Sophia, Topkap, sinine mošee, tsisternid, ka suur turg ning Suleimani ja Ahmedi mošeed on kõik 3 trammipeatuse vahelisel alal ca 500 meetrid ühele või teisele poole teed. Paraku 2-4 tunni jooksul võib neid kohti ainult väljast näha, reaalne on sees käia nt tsisternides ja sinine mošees, samas saad ka Hagia Sophiat väljastpoolt näha ja samuti Hipodroomi väljakut - need neli on kõik enam-vähem koos.

Mitte norimise, vaid puht täpsustamise mõttes sisukale postile, siis SA ja Taksimi vahel peaks minu mäletamist mööda olema Kuldsarve laht, mitte mingi väin:)

Õige, Norsu - Kuldsarve laht. Palun vabandust!

Uuriksin, et kui lennujaamast takso võtta hotelli jõudmiseks. Kas tuleks hind eelnevalt kokkuleppida või sõita taksomeetri järgi.

Kevadel, lennukast minnes (lennujaama seest mingi takso "transfeeriga") oli hind ca 35-40% kallim kui tagasi ots (hotell tellis ise takso). Meil oli tegemist kokkuleppe hinnaga. Krt peast enam ei mäleta, aga suurusjärk oli vist minnes ca 40-50€ (meid oli 6 inimest) ja hotellist lennukasse ca 25-30€.Nad pakuvad lennujaamas edasi-tagasi hindasid ka, aga see oleks ikkagi kallim tulnud kui hotellist võttes.Aga siiski väga hull see hind ei olnud, nüüd ju liir veel ekstra soodne ka.

Alustan sellest, et Türgi on koht, kus kõik püüavad sulle tünga teha ja sinu pealt palju teenida. See on nagu rahvussport. Kõik toredad teenindajad (tunduvad ausa silmavaatega, siirad ja lahked) pakuvad sulle soodsat teenust, transfeer sinu hotelli Istanbuli lennujaamast umbes 25 eurot( või rohkem). Vaatab sulle ausalt silma, tahaks ju uskuda,Reaalsus on tegelikult selline, et kõikidel taksodel peab olema töötav taksomeeter ja tänases asukohas asuvast lennujaamast on kesklinna taksoga umbes 110-150 liiri ehk siis 15-20 eurot (kokku, mitte nägu). Lennujaama lähedastesse hotellidesse umbes 40-45 liiri ehk 6-7 eurot.

Meie lendasime  märtsis  läbi Istanbuli. Seal  hotellide infopunkti juures pakuti meile edasi-tagasi taksot Istanbuli. Olime kuuekesi ja üks ots maksis 30 eurot. Maksime seal samas kaardiga ja saime tseki. Taksojuhiga ei pidanud arveldame. Küsiti, mis kell läheb lennuk ja öeldi palju meil aega on. Minibuss tuli 5 minutit enne kokkulepitud aega. Jõudsime  käia Hagia Sofias see ja vaadata ka sinist Mosseed. Peale öist lendu oli see palju parem kui lennujaamas passida.

Tünga tegemine on Türgi rahvussport tõesti. Isegi taksomeetriga taksos oskasime piraattaksosse istuda. Taksomeeter põrutas ringi nagu tuuleveski. Kui pihta saime ja kisa tõstsime,siis läks auto "katki". Enne sõitu tuleks ikkagi orienteeruv hind välja pressida.

Kas on kogemusi jagada ka Istanbuli Ataturki lennujaamast minekul  Sabiha Gokceni lennujaama

Põhjalik ülevaade Ataturki ja Sabiha Gökceni vahel liikumise eri viisidest on antud siin: https://turkeytravelplanner.com/go/Istanbul/Transport/ataturk2gokcen.html. Üksikreisijale kõige mugavam on ilmselt bussi variant ühe ümberistumisega, hind alla 5€. Mitmekesi minnes tasub võtta Uber, nende 6 sõitjakohaga UberXL fikshind ühest lennujaamast teise on 165TL ehk hetkekursiga ca 28€. Sama palju maksab ka tavaline kollane takso, ka nende puhul on kindlam võtta takso äpi kaudu (nt Bitaksi), mis tunduvalt vähendab tüngasaamisriski. Mõlemal juhul võiks aga aega varuda, eriti tipptunnil, vähemalt 1,5 - 2 tundi.