Itaalia

Mõte minna perega (6 liikmeline) oktoobris või siis märtsis Itaalias Napolisse. Kuna pole eriti varem reisinud ja veel terve perega, siis mõtlesin nõu küsida :)
Idee on, et lähme ja käime oma käe peal ringi.
Kust leiab soodsamaid lennupakkumisi? (Rooma või otse Napolisse)
Kuidas ilm oktoobri lõpu poole ja märtsi lõpu poole Napolis on?

Kui esimest korda Itaaliasse, siis mina valiks Rooma!
EDIT: võtke ka giid, et linnaga tutvuda! Omal käel pole see, võin omadest kogemustest kinnitada! Roomas elab ka üks eestlanna, kes teeb (vist) omal käel tuure, aga ka osutab teenust nt Germalole. http://www.ulverooma.ee/

Sooduspakkumisi otsiks Tripi soodukate alt https://trip.ee/odavad-lennupiletid

Ilma vaataks mina Googlest: otsingusõnad nt weather; Rome; October; March

Oleneb kui vanad on teised pereliikmed ja mis teid huvitab. Ja kui kauaks jääte. Kas võtate rendiauto või kasutate ühistransporti.
Võib ka mõlemasse kohta minna- nad ju üksteisele suhteliselt lähedal. See siis vastus küsimusele kas Rooma või Napoli.

Sooja seal sel ajal eriti palju pole, 15 kraadi kanti.

Kui esimest korda itaalias, siis soovitaks samuti Rooma.
Teine põhjus on see, et näiteks oktoobri lõpus on ilm juba loterii.
Võib olla +22 päikesega võib ka +12 ja vihm.
Napolis olles halva ilmaga Capri saare, Pompei või Vesuuvi külastamine ei jäta kõige paremaid mälestusi, Roomas leiab tegevust iga ilmaga.

Kui sisestada Tripi või Google otsingusse: "soodsad lennupiletid" leiab nõuandeid piletite otsinguks küllaga.

Kui giidi ei taha, siis on abi ka hop on hop off bussidest. Räägivad ja tutvustavad üksjagu. Selle pileteid onlinest ette ära osta, tänaval käib hull kauplemine ja tingimine, saad soodsamalt. Pakkujaid jagub. Aga mul ainult Rooma kogemus ja soovitan sinna minna.

Omal kogemus otselennuga Rooma, paar päeva koha peal ja kui antiik üle viskama hakkab, siis võtad rongipiletid Napolisse. Tund hiljem oled Napolis. Päev linnas, päev rendikaga (Vesuuv, Amalfi rannik, Pompei...). Capri saar tundus saadava emotsiooni ja kuluva raha/aja suhtes ebamõistlik. Seejärel tagasi Rooma, mis tundub taas huvitav ja vastavalt soovile veel seal ringi kolada.

Pileteid vaata www.azair.eu . Samuti hoia silm peal Ryanairil, et tabada kampaaniaperioode.
Baltikumi soodsaimad hinnad on Vilniusest. Ryanairiga leidsin Vilnius-Rooma ; Napoli-Vilnius piletid alates 80 € inimene (käsipagas). Mõlemal suunal 1 ümberistumine.
Või siis ka Kaunas-Napoli, 40 €, otselend ja Rooma-Vilnius, 40 €, otselend.
Vilnius-Rooma-Vilnius alates 90 €.
Kui leedu lennujaamad valemist välja jätta, saad Air Balticuga lennata Riiast 175 € eest, ka Tallinn on ligilähedase hinnaga. Kuuekesi liikudes on see päris korralik hinnavahe, arvestades, et Kaunas on mõne tunni kaugusel ja parkimisvõimalused on seal head.

Kui giid võtta, siis Like A Local kaudu leiab kohalikke, kes ennast linna tutvustama pakuvad https://www.likealocalguide.com/rome/tours

Ma siin ühineks ka selle seltskonnaga, kes algatuseks Roomat soovitavad. Mulle meeldib Napoli teatava nurga alt kaugelt rohkem, kui Rooma, aga esimeseks kogemuseks võtaks kindlasti Rooma. Sai seal kunagi pool kuud veedetud ja tulemuseks oli tunne, et ei näinudki midagi.

Ma tahaks/(soovitaks) esimest korda Itaaliasse minnes Veneetsias ära käia [sügisel/kevadel] ja siis teine pool reisist rahulikult Padovas (või Bolognas) olla ja lõpuks Veneetsiasse lennuki peale jälle. Veneetsia piletid mõistliku hinnaga ka (nt praegu vaatasin, et kolmandiku ehk 100€ võrra odavamad Rooma omast kui kahe nädala pärast minna).

Kas keegi oskaks Itaalias autorendi kohta midagi rääkida? Kuidas seal sõita on võrreldes Eesti liiklusega? Kuidas kiirtee maksud on?

2014a oktoobri lõpus koolivaheajal käisime Roomas ja sealt edasi Napoli kandis. Sel aastal oli siis ilm super, kuid aasta hiljem oli jahedapoolne. Seega on ilm oktoobri lõpus loterii. Meil oli 20-25 kraadi sooja, Roomas olles olid ka ööd soojad, hiljem Napoli kandis läks jahedamaks. Sai ka meres ujumas käidud.
2015a käisime koolivaheajal oktoobris Lõuna-Itaalias ja seal olid pooled päevad 15-16 kraadi, mõned rannailmad ka, kuid õhtul läks varakult külmaks.
2016 oktoobri keskel käisime Veneetsias. Sooja oli 12-16 kraadi. Jope ja salliga käisime ringi. Soe oli vaid keskpäeval tuulevaikses päiksepaistelises kohas.

Teed on Itaalias väga head, auto olen alati eelnevalt broneerinud ja kasutanud olen erinevaid rendifirmasid. Europcari pärast ühte intsidenti Portugalis ei kasuta ja 0-omavastutusega kindlustuse võtan kohapeal.
Kiirtee maksudeks läheb omajagu raha, aga sõltub ikka sellest, kui palju ringi sõidad ja kui suur osa teedest on kiirteed. Neid vältida ei ole ilmselt võimalik, vähemalt minul ei ole see õnnestunud :)

Kui autoga sõitmisest rääkida, siis on olemas mitu Itaaliat. Üks põhjas, teine seal lõuna pool. Kui Napolis suudad probleemideta liigelda, suudad seda igal pool Itaalias. Lõunas pole põhiline liikluseeskirjad, vaid anna märku, mida kavatsed teha, ja siis kindlasti ka tee seda (isegi, kui see tundub väga-väga hullumeelne), sest muidu on jama majas. Kõik ju ootasid, et sa teed selle kreisi manöövri. See muidugi rohkem Napoli värk, ega igal pool nii hull pole.

Autorendiga ole äärmiselt ettevaatlik, rentijad tahavad igal juhul kotti pähe tõmmata. Meil väga ebameeldiv lugu Avis/Budgetiga, küll ei kõlvanud meie etteostetud kindlustus, küll võeti peale auto tagastamist krediitkaardilt mingi täiesti suvaline summa lisaks maha. Kiirteemaksud on jah arvestatavad,kuid mitte mõrvarlikud. Kuid neid kiirteid oli meie kandis võimalik ka vältida.