Kariibimere saared või Aasia

Tere! Kas keegi saaks jagada isiklikke kogemusi ja soovitusi, kuhu jaanuaris reisida - kas Kariibi mere saartele või Aasiasse? Reis kestaks umbes kuu aega. Ma mõistan, et see võib olla keeruline küsimus, kuna sellega kaasneb palju lisaküsimusi, nagu täpne sihtkoht, reisi aeg, eelarve jne. Hetkel aga lihtsalt uuriksin, kui valik on kas Kariibid või Aasia, millise sihtkoha te valiksite ja miks?

Tervitades, Kats

Aasia - hind, toit, rohkem tegevust minu maitsele.

4
1

Aasia. Turvalisem

3
1

Nojah, mis on Aasia? Geograafiliselt on see nii Türgi, Omaan, India, Laos, Malaisia kui ka Jaapan. Ehk väga erinevad riigid.

Türgi ja Kariibide võrdluses, läheksin jaanuaris Kariibidele. Singapuri ja Kariibide võrdluses - ei oskagi öelda. Jaapani ja Dominikaani võrdluses, ilmselt Jaapanisse jne.

Samas Argentiina (mis pole küll Kariibid muidugi) ja Korea võrdluses läheksin Argentiinasse.

Ühesõnaga - vaataksin konkreetsemaid variante ja nende põhjal otsustaks.

4
0

Kui rahas pole küsimus, siis igal juhul Kariibid, turvaline ja mõnus kliima.

2
3

Väga imelik, et kõik minu Kariibi mere ja Aasia riikide loetelu on kadunud. Eriti seetõttu, et on ebaselge, mida täpselt keegi Aasia või riikide all silmas peab.

0
1

Su list on nii ehk naa liiga lai. Kagu-Aasia on ikka teine kui India. Isegi Kagu-Aasias on iga riik omamoodi. Samuti on Kariibimere saared erinevad. Mõnel saarel on väga palju kuritegevust, nt Dominikaani vabariik, teisel on jälle palju rahulikum. Ei oska midagi niiviisi soovitada. Oleks hea, kui kirjutaksid täpsemalt:

1. Kas soovid pigem ringi rännata või rannas lebotada?

2. Kas soovid loodust või kultuuri (inimestega suhelda jms) näha?

3. Kas läheksid pigem ühte riiki või mitmesse?

0
1

@Traveller189

Dominikaani Vabariik on siiski väga palju turvalisem kui samal saarel asuv Haiti.

Kui rahas pole küsimust, siis ma läheksin nii Aasiasse kui Kariibidele. Miks mitte, mõlemad piirkonnad on eestlase jaoks huvitavad ja eksootilised. Mul on ka varasem kogemus olemas, ühe kuu jooksul olin nii Balil kui Ladina-Ameerikas. Lihtsalt tuleb lennata vahepeal veidi.

0
0

@Jochen

Tõsi. Ma ei pannudki tähele, et Haiti on ka nimekirjas. Aga Dominikaani kohta lugesin Reisihullude Facebooki grupist reisikirja, kus eestlased käisid omal käel Dominikaanis seiklemas ja juhtus nii mõndagi (rööviti keset ööd, rammiti autot + samal ajal olid veel rahutused):

https://www.facebook.com/groups/1271390142938706/permalink/6899823270095337/

Väga põnev lugemine oli, aga rahvas ka mainis, et vist on ka seal olukord hullemaks läinud kui vanasti oli. Muidugi kui mingisse kuurortisse minna või võtta organiseeritud tuur, on turvalisem.

0
0

Tai, Laos, Kambodža, Vietnam. Myanmari praegu kahjuks ei kannata minna. Kagu- Aasia ikka vist igaljuhul soodsam ja ka eksootilisem seoses erineva religiooni ning ka hoopis teistsuguse söögiga. Muidugi lihtsalt jällegi minu arvamus. Korea, Jaapan on kindlasti lahedad, aga see pole päris see puhkuse tunne kui ikka sooja vette palmi alla ei saa.

1
1

Tulin just paar nädalat tagasi Kariibi mere kruiisilt. Meie külastasime sinu nimekirjast Jamaicat ja Bahamat. Need kaks riiki mulle erilist muljet ei jätnud, et tahaks sinna tagasi turismireisile minna. Mõlemas sihtkohas on kuritegevust palju ja hinnad ka päris kõrged. Jamaica tundus suht vaene riik olema nii palju kui bussiaknast välja vaatasin ekskursioonile sõites. Meenutas natuke Keeniat.

Aasias olen sinu mainitud riikidest käinud Tais, Vietnamis, Filipiinidel, Indias ja Kambodžas. Nendesse riikidesse läheks iga kell tagasi välja arvatud India. Filipiinid vast oleks minu nr 1 sihtkoht. Miks ma Aasiat eelistan Kariibidele on, et seal on alati naeratavad inimesed, hea toit, odav massaaž, turvalisus ja ka head hinnad. Vietnam tundub olema minu hinnangul kõige odavam riik. Igastahes kui eelmine aasta sealt tagasi tulime siis oli tükk tegu, et uuesti harjuda Eesti röögatute hindadega :D

4
3

Kariibidest käidud vaid Puerto Ricos. Ida-Aasiast aga India, Tai, Kambodza, Vietnam, Malaisia, Inoneesia, Filipiinid, Hiina, Jaapan. Kui oleks vaid üks riik valida, kuhu veel tagasi minna, siis erinevalt Kaarinist oleks see just India, nii suur riik, kus nii palju näha. Peale hiljutist esmakülastust Kuldne kolmnurk + P ja L Goa rannad, tahaks veel Lõuna osariikidesse minna, Põhja-Indiasse, Ida kalda osariigid. Nii et kolm reisi veel tahaks teha. Kui antaks üks riik veel valida oleks see Jaapan, Tokiosse esimene kord ei jõudnudki+ kogu Põhja-Jaapani võiks läbi käia, esimene ja ainus kord sai piirduda vaid Osaka ja Kyotoga . Aga ülejäänud need riigid- käidud, tehtud, meh. Väga head, huvitavad, soovitan, aga et veel üks kord, milleks. Kui vaid, siis Tai rannad rahulikuks kohapealseks leboks, nagu ka Türgi kuurordid. Alanya nagu Saaremaa, samas hinnaklassis ja eraldi reisina arvele ei lähe, lihtsalt nädal lebo, mitte turismireis.

PS. India ikka tunduvalt odavam, kui Vietnam.

2
1

Kui eelarve pole probleem, siis ma külastaksin erinevaid Kariibi mere saari. Seal on väga palju vähemturistikaid pärle, kus mõnus toit, imelised rannad, huvitav kultuur, kaunis loodus. Kariibid on palju enamat kui lihtsalt rannapuhkus. Väldiksin suuri turismilõkse ja käiks vähempoppidel saartel.

Ise olen käinud Grenadal, Trinidad ja Tobagos, Dominikaanis, Dominical, Guadeloupe'il, Martinique'il, Bonaire'il, Anguillal, St Maartenil, St Eustatiusel, Puerto Ricos (USA).

Dominical on imeline loodus, väga mõnusa vaibiga saar - üldse pole "klassikaline" Kariibi saar. Iga kell läheks tagasi.

Grenada ja Trinidad & Tobago on väga tugeva kultuuriga, samas ka väga ilus loodus ja huvitav ajalugu.

Kui mõni neist kohtadest pakub huvi - anna märku, saan pikemalt kirjutada.

2
0

Käisime jaanuaris Kariibimere ääres (Kintana-Roo ja Yucatan, Mehhiko) ma ei soovitaks jaanuaris sinna minna, sest ilm on ettearvamatu, tuuline ja ka vihmane võib olla. Meri väga lainetab. Samal ajal jälgisin ilma Tais, kus oli igapäev +33 ja pilvedeta ilm!

1
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased