Kas keegi ostab juba aastalõpuks lennupileteid?

Huvi pärast küsin, et kas keegi ostab praegusel ajal sügiseks-talveks-kevadeks juba lennupileteid ette ka, et külmal ajal puhkama sõita? Näha on, et mõni lennufirma pakub päris heade hindadega pileteid aga eks teatud risk käib kaasas selle pandeemiaga. Kaalun ise detsembrisse võtta midagi, aga mõtlesin uurida, et kas enamus rahvast ostab pileteid või pigem oodatakse kui olukord koroona mõttes rahuneb?

1
2

Hoian ka teemal silma peal.

Kevadel( aprill/mai) plaaniks reisida Indoneesiasse aga koroona tõttu kahtleval seisukohal. Küsimuskohti mitmeid.

Ei teagi kas valida Turkish või Qatar, kuidas nende piletirahade tagasisaamisega juhul kui jälle piirid kinni sel ajal. Või peaks üldse mõnereisikorraldaja teenust kasutama, äkki oleks kindlam....võibolla..

0
0

Jõuludeks ja aastavahetuseks on piletid olemas, aga ostsin need juba jaanuaris. Jälgin olukorda, kui vähegi võimalik, kavatsen sõita.

Õnneks on nii piletid kui hotell vabalt tühistatavad.

0
0

Jälgin hindu, aga osta küll ei julge.

1
0

Ei jälgi ja ei plaani. Probleem algab riikidest, kes ise seavad piiranguid ja selle suviste uudiste puhul, siis arutusel on ka turistide piiramine. 

Lennupiletid on kõige väiksem mure, need on nagu me näeme, stabiilsed. Kõige suurema üllatuse võivad teha majutusehinnad, kui nõudlus äkiliselt kasvab. 

Näinud ühe riigi suuremate lennujaamade prognoosi, siis 2022 on heal juhul normaliseerumise aeg, 2025 aasta see, kus turistide arv võrdub eelmise aasta numbritega.

Hea on kui leidub neid, kes lendavad ja sellega turismi aitavad. Need, kes pikalt planeerinud ja igal aastal reisi omale lubada ei saa, neile soovitan oodata. Mõned tööandjad võivad alles löögi saada ja teie kindel sissetulek võib ootamatult muutuda.

Mina ootan eelkõige arenguid vaktsiini tootmises.

0
3

Majutuse saab ju booking. comi kaudu tellida sellise mis on vabalt tühistatav. Tundub, et enamus lennufirmasid pakub lennukipileteid võimalusega kord vabalt muuta.

0
0

Kui asi jälle kontrolli alt väljub, on suur oht jääda kuskile riiki lõksu, sest lennukid ei lenda ja kui lendavad siis 2 või 3 korda kallimalt. Isiklikult ei soovi riskida. Airbaltic näiteks virutas hinnaks 732.- eurot liinil Tbilisi-Riia, 3. septembril. Selle raha eest lendas 2 inimest paar aastat tagasi Tallinnast Las Vegasesse ja tagasi.

2
2

Ma olen kõik 2020 puhkuseplaanid maha kandnud/tühistanud ja olen isegi suhteliselt skeptiline 2021 esimesse poolaastasse millegi broneerimise suhtes. Põhjused siis:

Üritan alles tagasi saada siiamaani tühistatud reiside raha. Pole mõtet uut raha kinni panna kui pole vanagi veel täielikult kätte saanud. Arvestades kui palju võimlemist tuleb teha raha tagasisaamiseks (hoolimata, et paljud broneeringud tasuta tühistamisega, sh booking.com hotellid), siis ma pole kindel kas ma tahan isegi enam suuri summasid nii ebamäärases situatsioonis kuhugi broneerida. 

Kui ettevõtted on rahalistes raskustes siis üritatakse ka tasuta tühistamise kokkuleppeid üle lasta. Mida kauem see olukord kestab, seda enam tekib ettevõtteid kellel rahalised raskused ilmnevad. 

Pigem läheks viimase minuti reisile kui planeeriks midagi pikemalt ette. 

Kui isegi suvel mil inimesed tervemad ja nakatumisi vähe, on siiski olnud päris palju ootamatult rakendatud piiranguid, siis karta on, et sügis-talv perioodil nakatumiste ja piirangute hulk aina kasvab.

Kuigi viirus on juba vähemalt 8 kuud teada, ei oska riigid ikka seda hallata, puudub ühtne ja selge süsteem ning piirangute rakendamine käib täiesti suvaliselt hommikuse kohvipaksu pealt. Nii pole ju võimalik midagi planeerida.

Pealegi mis puhkus see on kui peaks reisil olles pidevalt uudiseid jälgima ja muretsema mis piiranguid järgmine päev võivad tulla või kas isegi enam tagasi koju saab pärast. Kevadel jäid päris paljud välismaale lõksu ja koju saamine läks nii mõnelegi päris kalliks maksma.

7
0

Mul plaanis novembris minna kui võimalik Kutaisi, Thbilisi või Budapesti. Praegu veel pileteid ei broneeri aga jälgin lende. Täna peaks minema sel sügisel kolmas lend Riia-Thbilisi.

0
0

Gruusia on kogu aeg pikendanud oma piiride avamist rahvusvahelistele lendudele, hetke seisuga on lubatud lennud kolmest lennujaamast. Iga hetk võidakse need lennud jälle keelata, siis istud Gruusias ja kuhugi pole minna.

0
0

Ette ei plaani midagi osta. Kui siis viimasel hetkel teen bronnid.Ei ole tahtmist hiljem oma raha taga ajada, las seisab minu käes. Samas olen suht kindel, et sel talvel päikese alla ei saa.

1
0

 Head hotellid on ahvatlevalt odavad, aga kui veel mais vaatasin reise aastavahetuseks, siis hetkel mitte.

1
0

Vaadates seda mis maailmas toimub vōib ilmselt südamerahu nimel öelda, et sel talvel midagi paremaks ei lähe, pigem ikka hullemaks.  Ega see “teine laine” mingi väljamōeldis ei ole.

3
0

Üheksas laine pidavat see kõige hullem olema, aga enne seda jõuab veel palju reisil käia.

P.s lennupileteid veel ei osta.

0
0

Teine laine ju käes!!!Ei planeeri praegu reisi,ootan novembrit ,et ära käia Egiptuses,mis juba 2x edasi lükatud.

0
0

Tõesti, nagu isaac mainis, peenemate/paremate hotellide hinnad hetkel vägagi head. Endalgi oli plaanis perega jõuludeks/aastavahetuseks natukene soojemasse kohta minna, aga hetkel ei julge. Ei häiri niivõrd koroona esimene, teine või kolmas laine, vaid hoopis see, et minister Aas võib iga kell enda hommikuse kohvipaksu pealt ennustades keelata teatud riikidesse lendamise.

7
5
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased