Kas on värskemaid uudiseid Krimmist?

Plaanis on augusti alguses minna perega, olen hullumas internetis surfamisest- ööbimiskoha otsimisest, kus kohti on, on kirved hinnad, kus odavad hinnad, sealt ei vasta keegi meilile. Kas tasub riskida, et minna ilma ööbimiskohata ja loota kohalike mutikeste peale? Või on äkki kellelgi kontakte heade ööbimiskoha pakkujate kohta? Hea= 4 voodit, kondikas ja duširuum ja mitte väga kaugel merest. Linn ei ole eriti oluline, ringi saab ikka liikuda. Muidu olen vaadanud Alushta-Alupka-Jalta-Sudaki variante, aga ei paista valgust pimedusest... Odavaim pakkumine hetkel on 80 doltsi/öö. Kusjuures reklaamivad ennast al 30 doltsi/öö...

Ööbimisega pole nüüd seal küll raskusi.Tehke omale ainult selgeks koht,pakkumisi jagub kõikjal kuhjaga.80 USD tõesti kodumajutuse kohta liig.Ise soovitan jätkuvalt Gurzufi.Kui soovite varem kokkuleppida võin soovitada sealset tegijat Vladi.Ta on küll vahendaja,aga sümpaatne noormees,kes lahendab kõik olukorrad ja peab kinni kokkulepetest.Vajadusel saadab ka masina järgi.VL20021@yandex.ru(+380672998062).Või siis 3toalis krt.kõigi vajalikuga otse omanikult vaatega merele,otse ranna ääres.Soovitan,turvaline,sümpaatne perenaine elab kõrval.arlin2004@mail.ru Arnold.Katsuge mitte üle 50 USD maksta.Odavamaid jagub ka 20-60 kohapeal.Idanaabrid seal suurt üle 30 välja ei käigi,aga tingimused....... Üldiselt edu,tont teab, ehk sõidame veel isegi kuu lõpus sinna. Päikest.

seal on tõesti neid vanamutikesi tegelikult iga nuka peal, vähemalt Jaltas ja tegelt ka teede ääres enne Jaltat või mõnd muud kuurorti. saaks sa kohapealt, nõ päevapealt midagi, aga kui kindlapeale minna välja, siis peaks üritama ikka midagi enne ära broneerida. kasuks tuleb venekeele oskus, et kohapeal need babuljad peale vene ja ukraina keele ei mõista.

Kui Artek kaugeks ei jää, võin anda nr.-i. Ööbisime just seal 1 öö, kohti 8-le ja hinnaks 600 krivnat/öö. Ise olime kohaga rahul, korralik ja puhas. kimeri@hot.ee

julgen soovitada www.rkrvreisid.ee uuri nende käest

Juuli lõpus kuni kuuks ajaks Ukrainasse ja Krimmi

Kuna ennem pole sellist teekonda sinna kanti ette võtnud, siis igasugune info oleks teretulnud. Jalta lähedal on eestlased ja ööbimis võimalus olemas nagu foorumist lugedes olen aru saanud. Kuid kuna tahaks seal Krimmis veidi ringi ka vaadata siis info Krimmi eestlaste kohta oleks väga teretulnud. Muidugi oleks hea info kus on minna mõttekam. Läbi Valgevene või läbi Poola. Hindade ja teedekohta info oleks ka vajalik. Nt. Diisli hind. Tore oleks leida huvilisi kes sooviks reisi kaasa teha. Kui auto olemas.

Ka mina kuulaks huviga uuemat infot sealsete olude kohta... Tuli praegu äkkplaan juuni lõpus minna ja kindlasti autoga...

Mina enda autoga Ukrainasse ei läheks, kui siis rendikaga. Jooks velgesid-rehve siduge katusele (või pärakärusse), teed nagu peale pommitamist. Suurte aukude vahel pisut väiksemad augud ja natuke asfalti. Eestis ei olnud nõuka ajal ka teed sellised kui seal praegu. Valgevenes aga teed paremas korras kui meil. Maikuus tsiklitripp Krimmi tehtud, läbi Valgevene. Valgevene piiril arvestage ajaluluga 2-4 h. Pähe otseselt ei panda aga ametnikud kala nägudega, toksivad ühe sõrmega andmeid arvutisse, vahepeal võitlevad metsikus koguses olevate kihulastega, siis olgu kirbukirjaga "bumagad" mitmes eksemplaris täidetud jm. jura mis aega ohtralt kulutab. Reisikindlustus kehtib nende jaoks vaid siis kui sinna on selgelt välja kirjutatud "Belaruss", minu "kogu maailma" hõlmav kindlustus seda fraasi ei sisaldanud ja pidin 2 € eest selle juurde soetama. Saatkonnas viisa väljastamisel peeti sobivaks aga kohapealne ametnik on kuningas. Valgevenes bensu hind 0,6 €, Ukrainas 1,2 €. Diisel vist samas suurusjärgus. Kaardiga sai tasuda peaaegu kõikides tanklates. Aga esmalt kontrollitakse kas su kaart ikka sobib, siis pead ütlema mitu liitrit soovid, tangid ära, lähed maksad. Tipp oli see ku tanklaoperaator soovis peale kaarti esitamist ka PIN koodi. Krimmis praegu juba hooaeg alanud aga kodumajutust peaks jaguma. Leida õnnestus üks kämpa kus organiseeritult võimalik telkida. Ülejäänud navi poolt pakutavad kämpad lõunarannikul kas muudetud kinnisvaraarenduse aladeks või prügimägedeks. Kodumajutus kuuele (3 kahest tuba, köögi kasutamise võimalus, duss karja peale) küsiti 60 €/öö, hooajal on hinnad kindlasti kallimad. Rahvast pidavat olema juulis kui murdu, Jaltas rannas mere äärde jõudmiseks peab sõna otseses mõttes astuma üle inimeste, kukkumiseks ruumi ei olevat. Omal plaan lähiaastatel sinna tagasi minna, aga lennukiga ja septembrikuus nagu kohalikud soovitasid. Siis nn. "barhatnõi seson", suurem osa puhkajaid lahkunud, hinnad normaliseerunud, õhk ja meri soojad.

Veikok kirjeldus teedest on nüüd pisut liialdatud. Kohati on teed jah jubedad, aga meie ei saanud 3 nädalaga mööda Ukrainat ringi sõites lahti ei rehvist, veljest ega ei vajanud ka ükski puks vahetust. Teeoludele tuleb valida sobiv sõidukiirus ja olla aukude ja ka muhkude kohapealt tähelepanelikum.

Kes soovib Airbaltikuga sõita Riia-Simferoopol, saabub kohale poole üheteist paiku õhtul.Trollid enam ei käi.Siiski on hea võimalus ööbimiseks. Lennujaamast välja tulles ja risti üle parkimisplatsi minnes satub käigurajale, mis viib aia lõppedes kvartalisisesele teele. Seal pargivad ka paljud lennule vastutulnud autod. Ikka edasi mööda seda teed ja vist kolmandas suures 4-kordses majas on hotell "Paradiis".Kogu teekond ca 300 m. Silti väljas ei ole.Fassaad on väsinud väljanägemisega, kuid toad korralikult remonditud.Odavama kahese saab 100 gr. eest, kus toas on kraanikauss. Vets, dussiruum koridori peal. Kõige vajaliku ja teleriga toa eest küsitakse 350 gr.Kasutasime seda varianti ka tagasiteel, kui lennuk väljub kell 3.40. Kahe nädala jooksul ringi rännates kasutasime 4 korral kodumajutust (Alupkas, Alustas,Sudakis ja Feodossias), hind juuni esimesel poolel 120 kuni 150 gr kahele, juuli august on kindlasti kallim. Reeglina olid need kena haljastusega individuaalkrundil väikesed korpused korraliku euroremondiga, gaasipliidil söögitegemise võimalus ja kemps,dussiruum, pesemine enamikul juhtudel ühine. Grivna kurss on hetkel 10 grivnat=1euro.

Käisime ka juuni lõpus Krimmis ja kasutasime kodumajutust. Ööbisime Koktebelis, Novõi Svetis, Alushta, Gurzuf jne. Igas kohas olime tavaliselt ühe öö ja majutuse leidmisega probleeme ei olnud. Pakkujaid on palju ja konkurentsi tõttu sai hästi kaubelda. Maksimaalselt maksime 100 gr per nägu. Isegi Odessasse kell 5 hommikul jõudes leidsime kiirelt soodsa ühetoalise korteri. Maksis vist 350 gr öö (meid oli 4). Nii, et majutuse osas muretseda pole mõtet, eriti kui oskad keelt. Kohapeal on hea otsida - saad vaadata ja vajadusel ära õelda kui tuba ikkagi ei meeldi.

Hetkel Sudakis ja leidsin öömaja eestlasele sobiva: konditsioneer, külmkapp, vannituba koos WC-ga numbris, samuti olemas wifi ja seda kõike 300 grivna eest ja lisavoodi lapsele 50 grivnat - seega saime majutuse 4-le ööpäevaks 350 eest kätte. Perenaine ka väga normaalse suhtumisega ja hommikusöögiks 10 grivna eest inimene ootasid meid pannkoogid ja tee/kohvi. Kuna see majutus asub kesklinnast 5 min autosõidu kaugusel, siis ka hea vaikne koht ja Megapolise rannast, mis ei asu keskuses samuti olemas5 min sõitu. Lisan siia ka kontaktid, et järgmistel tulijatel otsimisega vähem vaeva oleks -Aadress: Sudak , Vostchloe mnt, Manzil 8. +38(050)647-11-88 Irina.

Kas muuseumid on Krimmis avatud iga päev? Näiteks Bakhchysaray Khaani Palee (Khan's Palace)?

Ei ole avatud iga päev. Khaani palees suvekuudel peaks olema LP andmetel puhkepäev teisipäev ja avatud teistel päevadel 09-16.30

Krimmis saab täiest normaalse hinnaga tänavalt ekskursioone osta, kusjuures pääseb ka sellistesse kohtadesse, kuhu metsikuna üldse ei saa (koopad jmt). Käisin ja julgen soovitada.

Simferopoli lennujaamas on tõesti olemas see odav külalistemaja, millele Tera viitas. Suured tänud selle vihje eest. Kasutasime samuti minnes ja tulles, sest Air Balticu lennuajad sellised, et sel ajal ei liigu enam ühistransport. Taksosõit on aga võrreldes muude kohalike hindadega ikka arusaamatult kallis (üks taksojuht üritas selgitada, et "te ju eestist, te ju rikkad, miks te ei taha taksosõidu eest maksta nii palju, kui tema küsib"). Bakhchysaraysse läheb buss/rong ametlikult ainult paar korda päevas, aga saime ühe bussijuhiga kaubale, et ta teeb simferopolist sevastopolisse sõidul peatuse Bakhchysarays. 75gr läks maksma kolme inimese pilet. bussijuht ei saanud ametlikust peatusest meid peale võtta, aga näitas koha kätte, kust me võime peale tulla ja kõik sujus. jälle õnnestus taksojuhtidele kirvehinna maksmist vältida. :) Selgus, et Khaani palee on avatud 9-17.30. ühe päevaga jõuab väga hästi kõik Bakhchysaray vaatamisväärsused üle vaadata. Jaltas saime augusti alguses ööbimise (2täiskasvanut ja 1 laps) rannapromenaadi kõrval eramajade rajoonis (Sadovaja tänavas) 350gr ööpäev. majake=2tuba+duss/wc+köök/esik+väike aiake laua ja tooliga.alla kolme ööpäeva ei taha nad väga üürile anda.me võtsime ööbimise esimese tädi käest, kes bussijaamas meile pakkuma tuli.

Vabandan ette tähenärimise pärast, aga Tripis kirjutades võiks tähelepanu pöörata ka kohanimede õigekirjale. Bakhchysaray teeb silmadele haiget, kõnealune koht kannab nime Bahtšisarai (http://et.wikipedia.org/wiki/Baht%C5%A1isarai). Alati saab abi ka EKI kodulehelt: http://www.eki.ee/knab/knab.htm Reisiinfo eest suur tänu!

Krimm76-le

Paistab, et bussijuht ajas teile veidi udujuttu omakasu pärast. Kui proovisite Bahti sõitu raudtejaama juurest, siis seal on hulgi taksojuhte teid moosimas. Rdjaama kõrval on kohe bussijaam, kust väljuvad ka mõned bussid kella 9 paiku Bahti suunal.( Enamus Bahti busse väljub teisest bussijaamast, kuhu me ei jõudnud.)Saime kassast normaalselt osta pileti, Bahti juures liiklusringil lasti meid maha ja buss sõitis edasi. Vastaspool ringi ca 50-100 m kaugusel on kohe kohalik bussijaam, kust väljuvad marsrutkad kesklinna.Bahtis olime 3 päeva, esimesel- kohalikud hitid, teine päev rongi või bussiga väljasõit Sevastoopoli ja kolmas päev- Suur kanjon. Neljandal bussiga Jalta ja lõunaranniku suunas.

Mina käisin oma autoga, midagi ei broneerinud, mingit plaani ei teinud ja mingeid probleeme polnud. Öömaja pakuti igal nurgal alates 5 taala öö, teed olid täiesti sõidetavad, krimmis olid superhead. Kuna tegin ökoreisi, siis suht tihti ostsin ukrainas diislit trakatsitest kopikate eest. Ylirahul olen reisiga!!!!