Kas on vahet kust lennupilet osta? Tickets.ee, Mytrip.com jne

Plaan osta elus esimest korda ise lennupiletid,  pileteid otsisin momondo.ee kaudu ja sobiva pileti leidmisel suunab ta erinevatesse vahendusfirmadesse (Mytrip.com ja tickets.ee jne )  kust siis pilet lõplikult osta. Kas neil on vahet ? Või valite kõik odavama järgi ? Või oleks mõttekas üldse osta pilet nt lufthansa kodulehelt, kuna lennufirma on sellel lennul Lufthansa?

Palun aidake.

Alati on mõtekam osta lennupilet otse lennufirma käest. Tavaliselt on see kallim, kui vahendajalt.

Aga miks osta lennufirmalt otse kui on kallim ? Lihtsalt küsin. Või on see kallim aga samas turvalisem ? Mis põhjuseks on? 

Olen väga tänulik vastuse eest.

Kui lennufirmalt otse ostes on pilet max 50€ kallim, siis ostan alati neilt. Seda üle ookeani lendude korral. 

Põhjuseid on palju, miks eelistada lennupiletite ostu otse lennufirma käest, olenemata sellest,et see on natuke kallim. Enamus edasimüüjad on X riigist. Vajadusel midagi muuta ei saa sa nendega iial kontakteeruda.

Turvalisem, mitte odavam on osta lennufirma käest.

Kui kõik hästi läheb ei ole mingit vahet. 

Kui midagi halvasti läheb, kipuvad mõned vahendajad sinu käest iga liigutuse eest raha küsima, või on neid võimatu kätte saada. Samas on pileti väljastanud vahendaja, ja ainult vahendaja saab seda tihtipeale muuta.

Soovitan ka vaid lennufirmalt osta. Kui lend tühistatakse või muutub,on kerge lennufirmaga asju ajada,muidu pead hakkama vahendajaid taga ajama - kas vastatakse telefonile või ei, millal vastatakse jne, probleeme võib palju olla. Olen sage lendaja ja lennufirmadega ikka lihtne asju ajada - nad paigutavad sind võimaluse piires sulle sobivatele lendudele kui on mingi jama jne. Igal juhul soovitan maksta pisut rohkem, aga osta otse lennufirmast. 

kui on normaalne kindlustus ja vahendaja, keda oled kasutanud ja kes kirjadele vastab, siis miks mitte osta vahendajalt. Eespool oli juttu 50 eurosest vahest, pere peale teeb see juba 250, selle raha eest saab juba auto rentida. 

Olen vahendaja kaudu ostnud ja senini on kõik kenasti läinud. Seni olen lennanud sky24.ee-st ostetud piletitega. Viimased ostsin https://www.budgetair.lv/-st kuna sky24.ee-s enam ei olnud ostu hetkel ja saan paari kuu pärast näha, kuidas viimane ost on läinud.

Enamasti olen piletid ostnud vahendajatelt. Otsinguks kasutanud momondo.com, ja sealt edasi olen ostnud mytrip, tickets, budgetair jne. Siiani on kõigega hästi läinud, teavitused tulevad lennuplaani muutusest, check in saab ka kergelt tehtud.

Ühe korra ma kahtlesin, kas tasub osta budgetairist või mitte. Pidin ostma 9 lennupiletit korraga, kogusummas umbes 2500 euri. Kuna lennufirma oli Turkish Airlines, vaatasin ka nende kodulehelt - seal oli umbes 1300 euri kallim. Läksin riski peale ja ostsin vahendajalt. Ostsin pikalt ette ja selle aja jooksul muutus lennuplaan umbes kolm korda, teavitused tulid ilusti ja kuna lennupäevad jäid ikkagi samaks ja sobivaks, siis polnud mul põhjust muuta ega raha tagasi ka nõuda.
Aga ma kontrollin muidugi igakord ka lennufirma kodulehelt, näiteks odavlennufirma piletid ostan alati vastava firma lehelt otse.  
Vahendajate lehelt ostes, tuleb olla tähelepanelikum lisatasude ja ka maksemeetodite suhtes.
Olen samuti lugenud olukordadest, kus vahendajatega on raske kontakti saada, ühist keelt leida ja raha tagasi saada. 

Googeldades neid vahendajaid tulen nii palju negatiivseid kommentaare välja just olukordade puhul kus lennuplaan luutub, lend tühistatakse...  siis ei sa väga neid vahendajaid usaldada - nendega ühenduse saamine ja vastuse saamine pidi olema paras "seiklus"..

Eelmine aasta käisin Tais. Tallinn-Moskva-Phuket ja tagasi Phuket-Bangkok-Moskva-Tallinn . Piletid ostsin Mytrip.com kaudu . Oma lolluse tõttu panin kaaslase ees ja perekonnanime vastupidi. Käisin Tallinna lennujaamas Aerofloti putkas küsimas , et kas saavad nime ära muuta, ei saanud ,kuna Phuket-Bangkoki lendu teenindas Bangkok Airways. Lõpuks maksin Mytripile veel 250€ , et nimi õigesse lahtrisse saaks piletil. Oleks ainult Aerofloti lennukitega sõitnud, siis 30€ga oleks teenindaja ise nime paika seal Tallinna lennujaamas pannud. 

Ühesõnaga , ei näe mingit ohtu osta vahendaja kaudu piletit, olen seda ennegi teinud ja kõik on alati hästi läinud. Ja kui ümberistumistega teenindab sama lennufirma, siis saad kõik oma mured otse nendega ära rääkida, aitavad alati. 
Pileti otsmisel ja andmete sisestamisel tuleb lihtsalt hoolas olla, et vältida probleeme .
Mytripiga sain suht kiiresti ühendust, helistades muidugi. Ootama pidi pikalt ja päris kalliks läksid need kõned . 

Päikest :)


1. Lennupiletid broneeri Skyscannerist või Momondost (võrdle hindu).
2. Hotell broneeri läbi Skyscanneri.
3. Kui sul tulevikus mingi jama ning pead kuhugi helistama, siis lae enda Skypei kontole veits raha, saad välismaale helistada üliodavalt.

Elu on näidanud, et Skyscanner on parim valik, see näitab erinevate portallide hindu ja saad kergelt valida kõige soodsama.

Hotell bronni kindlasti läbi Skyscanneri, seal kõige soodsam. Lennud on ka Skyscanneris kõige soodsamad, aga vahest harva Momondo pakub natukene soodsamalt.

PS! Ja kui oled rahaboss, siis osta pilet läbi lennufirma, aga tihtipeale on nende piletid kõvasti kallimad ala skyscanneris 500€ pilet maksab lennufirmas 600-800€. Vahest harva on hinnad väiksemad 50-100€.

Kui hinnavahet pole, siis loomulikult lennufirmalt, aga enamikel juhtudel saab vahendajate kaudu siiski odavamalt. Hirmu pole kindlasti vaja tunda. Kui pileteid meilile ei tule, siis tuleb vahendajaga ühendust võtta ning kui see tulemust ei anna, siis lihtsalt internetipangas tehing katkestada. Toimib.


1. Lennupileti tingimused kehtestab vedaja ja vastavalt sellele on võimalik piletit muuta. Kõige odavamat econ saver promo ei saa üldjuhul kunagi muuta - ei mängi rolli, kelle käest ostetult.. Full Y ja flexiga teised lood, rääkimata B/J-st ja F-ist.
2. See on tõsi, et vahendaja võtab üldjuhul aegade, nime vm muutmise eest eraldi lisatasu (+ siis vastavalt lennufirma enda muutmise tingimused). Lahendus siin nimed ja kuupäevad eelnevalt varuga läbi mõelda ;)
3. Vahendaja kaudu saadud bronni ja etixi alusel pääsed lennufirma lehel oma broneeringule ligi ja saad vastavalt teenuseid lisada, kohti valida jne.
4. Mõni ABga sagedamalt lendaja võiks üle kirjutada, aga JÄI silma, et nt vahendaja kaudu ostetud piletile on hiljem kallim AB lehel pagasit lisada? Ehk kehtivad erinevad hinnakirjad. Sama kehtib ka vahendajate kaudu registreeritud pagasi või lisapagasi ostmisele - üldjuhul üritatakse koorida.
5. Aga kokkuvõtteks soovitus, et jälgige turgu - odavlennufirmadega võib teatud juhtudel hiljem teenuseid lisades täiendavaid kulusid tekkida (pagas vm). Muudel juhtudel aga vahendajad alati paremate tingimustega.
6. Fuel Dumpide puhul vahendajad põhimõtteliselt alati go-to koht, aga seda teavad need inimesed nagunii ;)  Sama igasuguste glitchide tekkimisel jm.

Seni olen alati ostnud vahendajate kaudu ja õnneks pole jamasid olnud.

Täna just vaatasin Lufthansa pileteid detsembriks Helsingi-Singapur-Helsingi. Vahendajate eDreams ja Opodo kaudu hind 526 eur, otse Lufthansa lehelt 813 eur. Ebanormaalselt suur vahe. Kus on loogika? Miks lennufirma ise ei taha müüa normaalse hinnaga? Mingi % ta peab ju vahendajale ka maksma.
Sellise hinnavahe puhul ma ei isegi ei kaalu otse ostmist.

300 eurose vahe puhul hakkaks mul häirekell helisema, kuskil peab mingi kala olema. Vaatasid sa omavahel võrreldevaid pileteid?

Ise kuulun nende hulka, kes üldjuhul otse lennufirmalt pileti ostavad. Korra aastaid tagasi kasutasin Expediat, kui China Southern ühtegi mu kaarti ei tunnistanud ja mõned korrad Amex Travelit, kui neil magusad cashback pakkumised olid. Põhiliselt lendan ma BAga, neil näiteks on Best Price Gurantee, kui sama klassi pilet samale lennule on kuskil odavam, saan kahekordse hinnavahe tagasi. Korduvalt testitud. Ei oska öelda, kas teistel lennufirmadel ka sama on.
Üleeelmisele postitajale, äri- ja esimese klassi pilet ei tähenda tuingimata paindlikke tingimusi, I ja A vist on vähem flex kui Y.

Alles üleeile ostsin pagasi AB lennule samal päeval WAW-RIX. Pilet vahendajalt, pagasi hind oli AB kodulehelt ostes 35.-. Kui oleks ostnud pagasi AB lehelt koos piletiga, oleks ühiku hind olnud 25.-, aga hiljem lisades oleks ikkagi samamoodi 35.- olnud.

Siis järelikult pole ka vähemalt AB puhul vaja vahendaja puhul lisakulu karta! :) Tänud selgituse eest.


Ma ei tea, kas on üldse mingeid reegleid või loogikat? 


Eelmisel talvel vaatasin Tai pileteid, Qatarilt otse ostes oli minimaalne hinnavahe võrreldes vahendajatega.

Praegu vaatasin Prantsuse Guianasse, vahendajatel on märkimisväärselt kallimad kui otse Air Francelt või Carribean Airilt ostes. Vahe isegi mitusada eurot vahendaja kahjuks. Kummaline.

Teinekord on tariifikoode mida müüvad ainult lennufirmad ise. Open jaw on tavaliselt vahendajalt odavam, eriti suur hinnaerinevus võib olla kui piletid mõne partneri alt välja kirjutatakse ja YR kuhugi kaob.