Kas Keenia piiril nõutakse vaksiineerimispassi?

Kas Keenia piiril nöutakse vaksiineerimispassi.

Minult mööda maismaad sisenedes ei nõutud, aga hakati nõudma Nairobi lennujaamas. Kollapalavik peab olema tehtud.

Nagu ikka ei ole liiast rohkem asju ja pabereid luua ning kaasa võtta. Tavaliselt ei pruugi neid tarvis minna, aga nende puudumine võib tabada valusalt ning reisi katki jätta. Või pead endale loomuvastaselt tegelema mingi nn. "tipi jätmisega", mille suurus võib olla üllatuseks.

Minu arust oli nii, et kui sisened riiki mõnest kollapalaviku ohuga riigist, siis küsitakse. Kui aga tuled lennuga Euroopast, siis ei tohiks vajadust olla. Samas kui tuled KLM+Kenya Airways komboga üle Dari, võib suure tõenäosusega vajalik olla.

Meilt küsiti vaktsineerimis passi ja kollapalaviku templit Nairobi lennujaamas. Ja ka maismaad mööda Tansaaniasse minnes ning  tagasi Keeniasse sisenemisel.

Kenya airwaysi lehel saate vaadata marsruudi järgi, kui sisenete näiteks KLM-ga läbi Hollandi, siis tuleb selline tekst:  Kenya (KE)
YELLOW FEVER VACCINATION NOT REQUIRED.
Exempt from Yellow Fever vaccination:

 • Children under 9 months of age.
  Recommended:
 • Vaccination against yellow fever for all passengers over 9
  months of age visiting any area other than the entire North
  Eastern Province; the states of Kilifi, Kwale, Lamu, Malindi
  and Tanariver in Coastal Province; and the cities of Nairobi. 


  nimetatud allikad peaks suht värsked olema.

  Ametnikul on selge see lihtsam küsida kollast raamatut ja mitte süveneda. Üldiselt peaks siiski olema nii, et nõuavad kui sisenete mõnest kõrval asuvast riigist olgu siis lennates või maismaad mööda. 
Tulin septembri lõpus   Keeniast tagasi ja selle 3.5 nädala  jooksul ei küsitud minult üheski lennujaamas vaktsineerimispassi. Samuti sai Nairobi lennuväljal jätkuvalt osta riiki sisenedes Keenia viisat.

Meie maandusime Mombasa lennujaamas juulis ja ei kùsitud midagi!

Kas kellegil on värsket infot, kas küsitakse vaktsineerimispassi?


Käisime selle aasta märtsis Zanzibaril. Mõlemad maandumised (edasi-tagasi) Nairobis ja Tanzanias. Mõlema puhul ei küsitud vaktsineerimispassi.

Käisime veebruar, märts. Keenia, Mombasa jne, ei küsitud kuskil kordagi

Keenias ei nõuta. Tansaanias siiski võidakse küsida, aga mzungu seal probleemiks pole.

Jaanuar-veebruar 2020 vaktsineerimispassi ei küsitud Nairobi kummaski lennujaamas. Küll aga oli lennul Ukunda (Diani beach) - Nairobi (Wilson) lennujaamas maandumisel ebola-palavikukontroll.