trip-krainetrip-ukraine-dark
Kehasisene metall:) ja lennujaama turvakontrollid

Ei leidnud kuskilt infot. Aga kui suur probleem võib tekkida turvakontrollides kui jalas on metallplaat. Saan aru, et kaasas peaks kandma röntgenülesvõtet?

Sellel teemal saad üht-teist lugeda ka siit: http://trip.ee/node/53567

Olen leidnud üsna aegade tagust infot. Ja sedagi seinast seina. Selle põhjal saan aru, et tasuks võtta kaasa röntgenipilt (prindituna?) ja arstitõend. Pole veel arsti poole pöördunud, kuid eeldan, et saan selle kohalikus keeles. Lend aga USAsse. olles kohapeal uurinud, siis siit äralennuga probleemi ei teki, aga tagasi ju tahaks ka lennata ja Ameerika ametnikkond on aukartusliku mulje jätnud. Kes metalliga kehas lennanud, kas olete tõendi tõlkinud? Notariaalselt/tõlkebüroos?

Hullu pole midagi,peaasi,et arstipaber igaks juhuks kaasas oleks,aga läbi otsitakse selle metalliotsijaga ikkagi....mu abikaasal need probleemid kogu aeg!

Minul omateada pole kehas metalli, kuid millegipärast ajan alatihti need väravad neil ärevaks. Praktiliselt iga lend ikka kontrollitakse selle metallidektoriga ning paar korda sh. USA-s olen pidanud käima selles full-body-scanneris, mis teeb ümber sinu tiiru (nagu siin videos 

 )  ja nagu ma aru saan siis neil peaks tulema vähemalt 3D pilt sellest kus sul miskit "peidetud" on. Minu puhul pole siiski miskit avastatud (v.a nabaneet mille vahepea unustan)  seega ei teagi, mis edasi tehakse kui peakski kuskil midagi kahtlast olema. Röntgenipilt tuleb tõenäoliselt kasuks.

Võtke nüüd rahulikult -- maailmas on ilmselgelt miljoneid inimesi kel miskid kondid poltidega kokku lapitud, mõni originaalliiges metalse "varuosaga" asendatud või stimulaator koos patareiga südametegevust toetamas.  Võite olla enam kui kindlad, et selline olukord ei tule ühelegi lennujaama turvakontrollile üllatusena ega ärata neis miskitki erilist emotsiooni.

Käisin 2019 veebruaris USA-s ja seal pidid kõik full body scannerist läbi minema. Mul selja sees pikad metallvardad, kuid miskit lisaks ei tehtud/vaadatud. Ei tasuks muretseda :)

Ka minuga kaasas käib päris palju metalli- seni pole isegi selle peale tulnud, et muretseda, kõik ok olnud :)

Mul raud puusas ja kannas. Lennujaamas hakkas piiksuma. Varem kutsuti kõrvale ja kontrolliti "sauaga" puus üle, aga kanda mitte. Igaks juhuks ei hakanud tähelepanu juhtima. Äkki oleks lastud pikemalt sellest rääkida....:D.

Nüüd lüüakse kohe peale piiksu kappi ja pärast kappi soovitakse head reisi.

Turvaväravatele on sisse kodeeritud valehäired, tagamaks turvatöötajate valvsust. Tallinna Lennujaamas saate 99% tõenäosusega kätelt kemikaali proovi anda, kui olete eelnevalt kütus tankinud.

Ei ütleks, et need väravad ka väga täpsed on. Mitmeid kordi püksirihmaga läbi kõndinud ja midagi ei juhtu, samas teises lennujaamas on värav punast tuld näidanud.

 See sõltub ilmselt ikkagi sellest kui tundlikuks on väravad reguleeritud  kuskil lennujaamas. Mina saan ka tavaliselt enamus lennujaamades  püksirihma ja mõne aukneediga jalanõudega läbi, aga naine pika metalllukuga saabastega mitte.

Minul on jalas metall ja värav ei teinud piuksugi Iisraelis, Jordaanias, Kataris ja Tais. Küll aga Tallinnas. Lasti käsiskänneriga lisaks üle ja kõik. Kuigi mul on alati kaasas röntgenipildid ja paber pikema jutuga, viimane küll Eesti keeles, pole neid keegi keegi küsinud. Terve maailm on paksult implantaate täis, niiet head reisi!