Kiirteemaks Itaalias , trahv 1,7 aastat hiljem

Tere, Käisime 1 aasta ja 7 kuud tagasi Itaalias ja täna potsatas mulle postkasti trahvikviitung 107 euroga. Sõitsin rendiautoga (hertz). Kiirteel tasusime erinevatesse punktidesse , aga viimasel mahasõidul enne Roomat tekkis probleeme tasumisega (ei võtnud kaarti vastu jne) ja tõkkepuu oli üleval, sõitsime läbi. Nüüd on kirjas trahvil, et alguspunkt teadmata ja väljumine nord Rome väravast. Kas on mõtet esitada vaie, et asi on aegunud? Või peaksin kirja ignoreerima (ei tulnud tähitult) ? Kindlasti oleksin ma tasunud  kui nõue oleks mõni kuu peale reisi  tulnud, aga 1,7 aastat hiljem  ja samas rike oli nende poolne.Kuidas teie käituksite? Ps. lisaks on vahepeal muutunud ka minu perekonnanimi , mis on erinev trahvi omast.

1
234

Prügikasti.

8
3

No ei saa kuidagi enam...matemaatika ikka longab inimestel.

Mida oleks kirjutanud siis, kui trahv oleks tehtud 1 aasta ja 11 kuud tagasi?

1,11 aastat? See teeb siis umbes 1 aasta, 1 kuu ja 3 päeva...

Nagu 1,7 aastat teeb umbes 1 aasta, 8 kuud ja 12 päeva.

11
17

Ei ole kuulnud, et Itaaliast midagi jõuga täitmisele oleks pööratud, enamasti teevad rendifirmad ise selle reha, kuna trahv saadetakse neile. Mina ignoreeriks. 

@trippp, kui midagi tarka ei olnud lisada, võinuks irisemata jätta, Sul näiteks lonkab grammatika.

9
3

Itaalia trahvidel oli mingi aeg, mille jooksul see tuli sinuni toimetada. Sain 2014. aastal trahvi ja siis uurisin seda. Tol ajal oli vist nõutud, et aasta jooksul see tähituna sinuni jõuaks, hiljem võisid ignoreerida. 
Vaatasin kiirelt veebi ja esimesed vastused viitasid, et see aeg näib hetkel pikem olevat ja et trahve suunatakse ka reaalselt sissenõudmisele inkassoettevõtetele.

Tegelikult on nende võimalused nõrgad, aga trahve koguneb meeletult ja ilmselt lihtsalt püütakse protsenti, kes ka väikese ähvardamise peale tasub.

0
1

Kui tulevikus pole plaani enam kunagi Itaaliasse minna, siis võib ignoreerida.

Kui plaan veel Itaaliat külastada, siis minu soovitus oleks trahv tasuda.

olen ka ise saanud paaril korral Itaaliast kiiruskaamera trahvi täiesti arvestatavas summas ning need tasunud.

Tõenäoliselt nad seda Eestisse ei saada, aga tulevikus võib Itaalias sekeldusi tulla küll.

2
3

Kui nõue tuleb Hertzi poolt lõpuks, siis sõltub vist , et kuidas rendileping oli - vb tasub ikka tasumist.
Rendiautoga või kellelegi teisele kuuluva autoga sõites olen trahvi tasunud, olgu või parkimistrahv (nagu tavaliselt).
Aga isikliku autoga sõites saadaks (ja olen saatnud) erinevad trahvid kuu peale. On olnud mõned süütumad juhused, kahjuks.

3
1

Kogemus Portugaliga - mulle tuli ca. 1.5a hiljem sealselt Hertzilt kiri, et nad olid arve esitamisel unustanud lisada ühe osa kiirteemaksust  (meie rendiautol oli rendifirma poolt paigaldatud "special box", mis siis ise arvestas kiirteemaksude summat) ning kirjale oli lisatud arve ja ka teade, et kui ei maksa võtame peale maksetähtaja ületamist krediitkaardilt raha maha. Vaatasin rendilepingut ja selle alusel ei saanud ma küll aru, et peaksin maksma 1.5 a hiljem tagant järele esitatud nõudeid. Lisaks oli ammu vabastatud krediitkaardilt ka deposiidis olnud summa, mis on tavaliselt katteks kütuse, vigastuste, parkimiste, kiirustrahvide jms eest. Seega võtsin endale õiguse jätta see summa maksmata. Samuti oli minu vana krediitkaart kaotanud kehtivuse (aegumise tõttu) ja asendatud uuega ning selle tõttu ei hakanud ma sellele jandile enam oma aega kulutama. Rohkem nõudeid ei tulnud ning olen paaril korral ka probleemideta Hetrzist autot rentinud (mitte küll Portugalist). Juriidiliselt on paika pandud mingi teatud aeg, mille jooksul on õigus tagant järele nõudeid esitada aga see sõltub puhtalt asukohamaa seadustest.

2
0

@karvanejakole

Longab öeldakse sellistel puhkudel, kui midagi valesti on. Muidu tean küll, kuidas kirjutatakse.

Teemaalgatajale, ilmselt ei pea sa väga muretsema, liiga vana nõue kaugelt riigist.

1
1

Ahju see paber. 

Igasuguseid vaided pole tarvis esitada muidu reeded et oled teate kätte saanud jms. 

Kui rendiautoga sõideti siis reeglina käib niimoodi, et trahv saadetakse rendifirmale ja see saadab edasi rentnikule ning võtab selle raha krediitkaartilt maha. 

Mulle on mitu kiiruskaamera trahvi niimoodi tulnud - rendifirma saadab e-mailile trahviteate, foto on ka juures olnud ja teatab, et me võtame nüüd krediitkaartilt raha. Ma olen vastanud OK, aga eks nad võtaks ka ilma selle vastuseta. 

Maksimum kuu aja jooksul on tehingud käinud ja see ongi mõistlik aeg. 

Ükskord tuli otse Viini politseist parkimistrahv ja sellise kuupäeva eest kus ma pole Austrias olnudki. Ilmselt oli keegi valesti parkinud, autorendifirmast (Sixt seekord) küsiti andmeid ja need andsid vale inimese kontakti. Ma viskasin selle trahvinõude ilma mingeid vaideid ega küsimusi esitama minema ja rohkem pole keegi huvi tundnud.

3
1

Autorendifirma ei tasu trahvi, vaid nemad võtavad Sinu krediitkaardi arvelt maha nn. liiklusrikkumisega seotud menetlemise kulud. Mul oli kiiruseületamise juhtum möödunud aasta oktoobris Itaalias.  Kui ma õieti mäletan, siis rendifirma pidas mu pangaarvelt kinni 35 eurot ja seda ma kuidagi takistada ei saanud.  Isegi kui sulged kaardi, siis see ei aita, sest kaart on seotud konkreetse arvega ja sealt pank rendifirma jaoks  raha ka vabastab.

Nüüd juunis sain korduvteatega postisaadetise teate, et tulgu ma postkontorisse järele Itaaliast saabunud kirjale (ilmselt selles on trahvi tasumise teade).  Kuid see Omniva teade, on saadetud mulle valel aadressil, juhuslikult trepikojast leidsin korduvteate.

Nüüd olen dilemma ees, kas minna teatele järele või mitte.  Iseenesest, kui Itaaliast saadetakse tarhviteadet valel aadressil, siis ma ei peagi seda teadet kätte saama. Teisest küljest nt. kui  kohtutäitur arestiks mu pangaarve, siis hakka jälle vaidlema.  Ei oska isegi öelda, kui teadet kätte saanud ei ole,  kas siis on õigus pangaarvet arestida? Kas kellelgi on reaalset kogemust?

1
1

Teatise mittesaamine ei vabasta kohustusest

1
3

KOgemusi on mitmesuguseid. Mina ütleksin nii, et kui süsteem toimiks, siis ei oleks mingit aruetelusid eri foorumites - teine vastus oleks ammendav "maksa ära" ja jutul lõpp. Kui süsteem ei toimi, siis ignoreeri. Ma ei ole lugenud uudiseid selle kohta, et viimastel aastatel oleks seal midagi muutunud olnud.
Teisalt, olen mina oma trahvid ära maksnud ja soovitan seda teha ka kõigil teistel. Rikkusid, said trahvi - nüüd maksa või tee neile selgeks, miks see trahv sulle eksikombel saadetud on.

6
1

Saanu trahve erinevatest riikidest, kõik muidugi isikliku autoga ja peab mainima et Itaalia on ainuke riik kus trahvidel pole lisalehte, juhuks kui roolis polnud auto omanik, seega ei ole neile võimalik saata vennaliku idanaabri residendi andmeid, muud riigid saava need ja neid rahuldab teadmine et kahjuks tuleb raha hakata nõudma idablokist, mis on mission impossible

2
5

Huvitav, olen 11 aasta jooksul läbinud Euroopas ja P-Ameerikas igal aastal autoga u. 25 000-30 000 kilomeetrit ja selle aja jooksul saanud trahvi vaid ühe korra.. Ilmselt olen idioot. 

NB! Kuna trahvi maksin loomulikult ära siis järelikult topeltidioot.

8
3

Raivo, ma võiks sama väita, kuid õnnetuseks on Itaaliasse satutud. Ei ole just kõige kasutajasõbralikum riik. Kuue autoreisi ajal seal (nii ca 8000 km), olen suutnud kaks trahvi saada ja ei oskagi midagi kommentaariks öelda.

Kui sa ikka sõidad kiirteel, kus iga kilomeetri järel on suuuuuuuuur, umbes 3m läbimõõduga 60 km/h märk, aga kõik teised sõidavad 120 km/h, siis jooksis minul juhe kokku. Ja ühte ZTL piirangumärki vaatasime google mapsist päris mitme nurga alt enne, kui pangalingi avasime.
PS - paned tähele, et ka teised on just Itaaliaga hädas.

4
1
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased