Kiitke/laitke enda seljakotte

Tere kõik see reisipere:) Otsisin ja ei leidnud sellekohast teemat, kiitke ja laitke enda seljakotte. Hetkel olemas Fjällraven Abisko 55l, mis nibinnabin mõõtude poolest mahub käsipagasisse, kui kokku tõmmata ja asju mitte väga täis pakkida. Olen mõelnud juurde osta ühe käsipagasi mõõdus matkakoti. Võiks olla võimalikult kerge, mugav ja  näiteks Abisko puhul olen vaimustunud selle terves ulatuses avanemisest, ei pea kõiki asju välja kiskuma, et alumine kätte saada:)

Millega teie reisite? Teete pikemaid Aasia reise (kui sooje riideid ei pea kaasa tassima) ning mis alati mahub käsipagasisse. Oleks võimalikult kerge juba tühjana.

1
23

Mina ostsin tütrele Tai reisiks cabinmax.com-ist 44-l seljakoti, mis kaalub u. 600gr, käib samuti küljelt lahti nagu kohver. Käis kuuajalisel reisil käsipagasiga, tõi veel kodustele-sõpradele kingitusigi. On olemas ka cabinmax.ee, aga seal väiksem valik.

0
0

Ostsin aasta alguses kõikideks selle aasta reisideks :D CabinMax Metz 44L.

Jõudsin teha ainult ühe reisi ja selle põhjal olen seljakotiga rahul. Ruumi on seal kõvasti, natuke olen isegi mõelnud, et võibolla pidanuks nädalavahetuse reisideks hoopis väiksema võtma.

Tegin tellimuse cabinmax.ee lehelt ja tarne toimus väga kiirelt. Natuke enne tööpäeva lõppu tegin tellimuse ja valisin kättesaamise pakiautomaadi, järgmisel hommikul enne kell 8-t tuli juba sms.

0
0

Fjällräven Abisko Friluft 35L

Plussid:

+ Täpselt paras suurus - mahub alati käsipagasisse. Samas mahutab kogu kraami ka 3-nädalaseks reisiks ja jääb ruumi isegi shoppamiseks. 

+ Meeldib, et saab avada nagu kohvri täies ulatuses ja saab ligipääsu ka asjadele koti põhjas ilma kõike välja võtmata.

+ Selja peal on tuulutus - raami abil on loodud seljakoti ja selja vahele on u. 5cm õhuvahe, mis ei lase seljal higistama hakata. Kordades efektiivsem palava ilmaga kui lihtsalt hingavast kangast seljakott. 

+ Ergonoomiline kuju, mis järgib kehakuju, mitte pole selja pealt lame nagu enamik seljakotte. See muudab seljakoti ikka oluliselt mugavamaks ja seljasõbralikumaks. Eriti suurte raskuste puhul pikaajalisel kandmisel.  

+ Tugevalt toetav eest kinnituv vöö, mis aitab koondada kogu seljakoti raskuse ainult puusadele ja võtta selle täielikult ära õlgadelt. Kuna tihtipeale mööda maad liikudes topin kotti ka suuri veepudeleid ja puuvilju jms, võib kaal isegi suisa 12kg kandis olla. Ergonoomiline kuju ja raskuse kanne puusadele ei lase õladel ja seljal valutama hakata mis muidu tavalise seljakotiga juhtuks.  

+ Vastupidav. Minu seljakott on küll vaid paar aastat vana, aga mu sõbral on sama mudeli vanem versioon juba aastaid-aastaid enne mind (ei kujuta isegi ette kui vana juba) ja ta kasutab seda iga päev trenniasjade transpordiks ning ikka näeb kott sama viisakas kui minu oma välja. 

Miinus:

- Disain võiks veidi rohkem smart olla. Näeb välja suhteliselt tüüpiline matkakott.

0
0

Unustage igast cabinmaxid ja muu jura mille lõkab iga Hiina vaibanoaga paari sekundiga ribadeks.

2
2

isaac

Palun selgita, miks peaks seljakoti ribadeks lõikuma? Kas seljakotid mitte muuks otstarbeks pole mõeldud?

3
1

Julgen soovitada Osprey seljakotte, mida saab Matkamaailmast. Küll pisut kallimad, kuid kindel ost pikaks ajaks. Väga mõnus tuulutussüsteem on näiteks Stratos versioonil. Välismaal väga palju neid seljakotte näha ja soovitatakse igal pool.

2
0

Samuti Osprey usku

Korduval sellega Aasias kolmenädalasi hulkumisi teinud.

Seljatagune tuulutus täiesti toimib ja mahub ilusti kabiinimõõtu.

Ostsime Matkamaailmast, naise jaoks oli veel väiksem rihmade mõõt ka saadaval.

2
0

Mondrai, kui inimene reisib seljakotiga, siis väga suure tõenäosusega on tal seal kõik eluks vajalik alates passidest, krediitkaartidest ja rahast. Üks väike lõige odavasse tekstiili rahvarohkes kohas vabastab sellest kõigest. Osprey pole üldsegi paha, aga linna ja tööreisideks jääb elegantsusest vajaka.

0
0

Vaude,julgen kiita. Täpset mudelit/suurust ei mäleta,aga selline mis üldjoontes käsipagasi mõõtu veel ära mahub. Ülimalt mugav - selles kotis 8kg oli palju mõnusam kanda kui mingis "tavaseljakotis" 3kg. Küll võib Aasias probleeme tekkida - vähemalt osadel Tais opereerivatel lennufirmadel kaalupiirang käsipagasil 5kg.

0
0

Unusta ülehinnatud Fjällravenid (olen kasutanud erinevaid, ei leia neis midagi erilist). :)

Üks ja ainus soovitushttps://www.thule.com/et-ee/luggage/carry-on-luggage/thule-landmark-60l-womens-_-3203729

Olin sellega 2.5 kuud Aasias (enne kui maailm katki läks) ning ainult kiidusõnad. Sellest, et Thule kotid "ei idane, ei mädane", ei hakka rääkimagi (mul on 6 aastat vana igapäevaselt kasutuses olev Thule läpaka-seljakott ja no kuskil ühtegi kulumise märki pole).

Kui rääkida Landmark-ist, siis:

* Käsipagasi mõõdus.

* Kogu elu mahub kotti kaasa.

* Käib pealt lahti, ehk ei pea kogu sisu välja kraapima kui midagi on vaja põhjast.

* Peal on eraldi kõvendusega osa väärtuslike asjade jaoks (mille sees on omakorda lukuga tasku kuhu kõik eurosid ja dollarsid saab eraldi panna).

* Puusavöö saab koti sisse peita kui vaja.

* Päevakoti-võimekus - kui oled mitu päeva/nädalat ühe koha peal ja ei viitsi/ ei saa/ ei taha tervet kotti kaasas tassida, kasutad lihtsalt väikest päevakotikest.

* Näeb normaalne välja.

* Võimalik osta ka ilma päevakotita.

(NB! Ma ei ole Thule edasimüüja ja ei saa mingit majanduslikku kasu sellest. Lihtsalt levitan usku).

0
0

Minu seljakoti mõõdud on:

Height: 53cm
Width: 29cm
Depth: 15cm

Reisimiseks jääb see liiga pisikeseks.

Sisse mahub:

7 paari T-särke

7 paari aluspesu

7 paari sokke

1 paar teksaseid

1 pusa

Aga mingit elektroonikat, kampsunit ja õhemat jopet enam ei mahuta. Saabastest pole mõtet rääkidagi.

0
0

Meie omad lendavad vahel pärispagasis. Mul on 80 L Duronti firma hästi paljude taskutega ja lukkudega tumesinine seljakott ja abikaasa valis Lafuma ilusa heleda väljanägemisega ja roosakate lukkudega ca 60 L seljakoti:)

Autoreisudel poolepäevaste matkaradade jaoks on meil valida mõned pisemad. Oleneb matkast, kas kerge kott mõlemale selga või piisab ühest pisikesest seljakotist mõlemale. Kuidas kunagi.

0
0

Käsipagasi mõõdud peaksid jääma vahemikku 

55X40X23.

Nii mõnegil siinpakutul on mõõdud selgelt üle. Pooltühja pole ka mõtet vedada.

1
1

@ päike12

Enamuse lennufirmade puhul on see tõesti nii.

"Meeldiv" erand on siiski loomulikult Ryanair.

Nendega lennates on paraku käsipagasi mõõtudeks lubatud 55X40X20.

0
0

@ mondrai

Oleneb, kus sa seljakotiga liigud.

Näiteks linnades metroo ja muu ühistranspordiga liikudes või muudes rahvarohketes kohtades (ostutänavad, turud jne.) ringi uudistades on mõnedes riikides päris suur oht, et sealt välja astudes avastad näiteks, et koti kangasse on tekkinud ilus lõige, mille kaudu on sealt hea-parem välja õngitsetud.

Minu ühel tuttaval juhtus selline lugu Hispaanias ühe linna rahvarohkel peatänaval. Kuigi tal rahakott oli seljakotis veel eraldi kinnises taskus, oli ka see kuidagi avatud ning läinud ta oligi.

Oli ka tema sellise tavalise seljakoti omanik ning enda arvates tähelepanelik ümbritseva suhtes. Ilmselt aga mitte piisavalt.

Peale seda juhtumit tellis omale uue seljakoti, mis juba lõikumisvastasest kangast, tugevdusega (läbihammustamatute) rihmadega, lukustatavate topelt turvatõmblukkude (pastakatriki vastu) ja muude lisadega.

Looduses liikudes muidugi selline oht on pea olematu ning piisab ka "tavalisest" seljakotist.

Igaühele oma.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased