Kompensatsioon lennufirmalt katkestuse/hilinemise puhul 250 EUR miinimum!

Antud teema loon seetõttu, et mu teada enamik inimesi löövad käega, kui lend hilineb või canceldatakse ja on lihtsalt rõõmsad kui lõpuks kohale jõutakse. Aga lennufirmad peaksid rahaliselt vastutama vastavalt seadustele, mitte kõrvale hiilima oma kohustustest.

Siia võiksime koondada kogemused/info lennufirmadega, kuidas on lood neilt kompensatsiooni saamisega kui lennud ära jäävad, hilinevad või ei lasta pardale ülebukkimise tõttu.

Lühiinfo summade kohta - vähemalt 250 EUR, kui lennuk hilineb üle 3 tunni. http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm

Kui lennufirma ei vasta, siis võib esitada kaebuse Tarbijakaitseametile:

Rahukohtu 2 EE - 10130 TALLINN Tel. : +372 6201700 Fax : +372 6201701 [email protected] www.tka.riik.ee

Hiljutine kohtuasi, mis näitas, et lihtne tehniline viga pole erakordne juhtum ja lennufirma peab ikkagi maksma.

http://recent-ecl.blogspot.com.ee/2015/09/compensation-due-by-most-technical.html

Ka Eestis on edukalt lõppenud kohtuasi Ryanairi vastu sel teemal, kohtuasja nr oli 2-11-40908/9 aga millegipärast Riigi Teatajast seda ei leia, kui keegi oskab paremini seal süsteemis otsida, siis võiks copyda siia

Lisaks on ka rida firmasid kes pakuvad online teenust kompensatsiooni küsimiseks, http://www.euclaim.co.uk/ on ehk tuntuim, nad võtavad küll umbes kolmandiku rahast endale, aga kes ei viitsi ise asju ajada, siis nende jaoks on see mugav.

Kas keegi teab öelda, kui pikalt tagantjärgi seda hilinemise kompensatsiooni võib nõuda? Endal oli 2014 oktoobris siuke keiss, et saabusin lennufirma (SAS) lennuki rikke tõttu Tallinnasse u 6 tundi hiljem. Peale esmast tsekki www.flight-delayed.co.uk lehel peaks nagu täitsa võimalik veel olema. Samas piletid oli toona väljastatud Estonian Airi poolt (pileti numbri algus 960-...). On mul mõtet otse SASi kirjutada selle teemaga näiteks või proovida läbi selle flight-delayed lehe?

0
0

Olen suht hästi kursis lennureisija õigustega euroopas ja mõnel juhul ka on vaja olnud viidata et saada korralikult koheldud. http://www.consumer.ee/…ija-oigused/

Kuna nüüd lähiajal plaanis üks pikem lend samal marsuudil siis täna 14.02.2016 vaadates üks huvitav juhtum. Nimelt lend Frankfurt- Hong Kong edasi lükatud 10 tundi. http://www.frankfurt-airport.com LH 796 NZ 4212, TP 7628 Hong Kong 22:10 07:45 1 260–338 B delayed to 15.02.

Samalt lehelt näeb ka et seda lendu peaks teenindama Flight number LH 796 Registration DAIMH. See viimane siis lennuki tähis ja see info oli juba väljas mingi 6 tundi enne väljumist. Kes oskab siis https://www.flightradar24.com/…ights/lh796/ näitab eelmisi lennukite väljumise aegu samal marsuudil ja ka lennukit mis liini teenindab. Ehk ühesõnaga Lufthansa on pannud hilinevale lennule väljuvaks sama lennuki DAIMH mis alles tegelikult tuleb Hong Kongist 2016–02–14 Hong Kong (HKG) Frankfurt (FRA) LH797 ETD 15:25 ATD 16:01 04:20 Estimated 03:56.

ja kuna lennuk jõuab alles 04.00 hommikul Frankfurti siis loomulikult ta ei saagi väljuda eelmisel õhtul. Küsimus kas antud case on puhtalt reisijate poolt kompensatsiooni nõudeks piisav.Ma ei räägi majutusest toitlustusest ja telefonikõnest need saab kohe nagunii kui jalgadega maapeal oled. Räägin 600 EUR hüvitisest. Euroopa kohtu praktika kohaselt reisijal, kelle lend on sihtkohta hilinenud vähemalt kolm tundi, õigus saada lennuettevõtjalt hüvitist samas määras, mis lennu tühistamise korral. Erakorraliste asjaolude tõttu, nagu näiteks ilmastikutingimused, ootamatud tehnilised rikked, lennujaamapersonali streik jms, ei ole reisijatel õigust hüvitist nõuda. Asjaolude erakorralisuse tõendamise kohustus lasub lennuettevõttel. Mis erakorralisusest siin juttu saab olla? Ootamatu tehniline rike-lennuk väravas ja siis tagasi angaari nõus aga antud juhul oli selge et Lufthansal lennukite puuduse tõttu oli juba 6 tundi tagasi selge et väravasse ühtegi lennukit panna pole.

Selline case siis aruteluks.

0
0

Nii, vahepeal on olnud kiire ja Tripis eriti pole käinud. Aga tagasisideks, et ma sain oma kompensatsiooni AirFrance´ilt kätte ilma et nad üldse mingit eriarvamust avaldaks. Pakuti kas 600 eur kontole või 800 eur väärtuses AF vouchereid. Vastus saabus ca kuu aega pärast taotluse esitamist. Nõustusid kõikide asjaoludega, mis mul seal kirjeldatud olid, väljendasid kahetsust, pakkusid hüvitist ja loodavad, et lendan nendega edasi:)

Meim´i postitusele vastuseks, et see tema kirjeldatud juhtum on väga sarnane sellega, mis mul endal oli ja nii määruse enda kui ka kohtupraktika järgi on tegemist tõepoolest olukorraga, mis annab õigust hüvitisele.

0
0

Kiidan teemaalgatajaid ja info jagajaid. Endal on õnnestunud kompensatsiooni saada ja väga viisakat kaebuste käsitlemist kogeda seoses SASiga (tegu oli küll pagasiga) aga kui nt Lufthansa mind jätkulennust maha jättis siis ei vaevunud nad isegi kaebusele vastama (esimene hilinemine suht väike, lõpphilinemine ca 10 h). Nüüd siis vähemalt tean et on ka muid võimalusi asja ajada.

1
0

AirBaltic hilines 4 tundi ja kodulehelt kaebuste nurgast ei saanud, hoolimata korduvatele katsetele, kordagi vastust.

Nüüd saatsin õhtul meili ja lisaks mainisin, et kui vastust ei saa, pöördun www.flight-delayed.co.uk poole. Vastus tuli juba järgmisel hommikul: 250 euri või 313 eurine kupong näkku.

0
0

Siin on palju infot küll Euroopa lennufirmade ja lendude kohta, kuid kuhu pöörduda siis kui lend hilineb Aasias, lennufirma on Aasia oma?

0
0

kratiplika - selles osas on oluline küsimus selles, kas reis saab alguse EL-ist või mitte (st kas pilet on algusega EL-ist). Kui mitte, siis EL lennureisijate õiguste reeglid ei kehti ning tuleb lähtuda lennufirma ja / või sihtkoha ja / või lähtekoha riigi õigusest, mis siiski enamasti nii tarbijasõbralik ei ole.

Kui aga on tegemist näitekst Tallinnast algava Turkish Airlines´i lennuga Kuala Lumpurisse, siis kehtivad selle kohta samad reeglid, nagu EL-siseste lendude puhul, varieeruvad ainult summad ja vahemaad. Loe lennureisijate õiguste määruse kohta esimesel lehel olevaid selgitusi.

0
0

Kas keegi oskab vastata nõudeõiguse aegumise kohta?

0
0

Mina olen saanud kompensatsiooni pagasi hilinemise tõttu Emiratesilt. Lend oli Tallinn > Amsterdam > Dubai > Manila ning Manilasse jõudis mu kohver 5 päeva hiljem. Iga hilinetud päeva eest maksis Emirates 100$ puhtalt kätte ning lisaks hüvitas kindlustus vahepealsed hädavajalikud ostud.

Samuti olen saanud KLM'i poolt ööbimist, kuna nende lend hilines üle 8h. Kõik reisijad viidi hotelli ning pakuti toitlustust. Kuna connection flighti polnud siis muid pileteid polnud vaja ümber vahetada. Algselt küll KLM ei tahtnud pakkuda meile ööbimist, sest nad lükkasid väljalendu pidevalt 1-2h võrra edasi ja väitsid, et siis ei ole nad kohustatud .. aga mingi Hollandi jurist võttis nendega vaidlemise ette - kuna summaarumis oli aeg juba üle 5h jne.

1
0

Meil algas tagasilend Phuketist ning jäi toppama Hong Kongis, sealt edasi saime hoopis 8h hiljem tulema algselt plaanitust. Tagasi Tallinna jõudsime kella 14 ajal hoopis kell 21 õhtul.

0
0

Kratiplika, mis lennufirma? Kas üks pilet või mitu?

0
0

Kas see toimib ka charterlendude puhul see hüvitis?

0
0

Lennufirma oli Dragonair. Hilines Hong Kongi. Edasi pidime lendame plaanide kohaselt Cathayga ning siis Finnairiga. Hong Kongis aga pandi meid öôseks hotelli ja lennutati koju Aeroflotiga. Olime neljakesi (2 last)

0
0

Kratiplika, mul oli eelmisel nädalal sama juhus. Dragonairi lend Phnom Penhist hilines üle 2 tunni ja sellest tulenevalt jäime Hong Kongis Cathay Pacificu lennust Londonisse maha. Londonist oleksime pidanud British Airwaysiga edasi lendama Helsinkissse. Meid paigutati Hong Kongis lennujaama hotelli ja edasi saime lennata alles järgmisel hommikul( ca 10 tundi plaanitust hiljem). Edasine reis kulges Hong Kongist hoopis lennufirmaga SAS Stockholmisse ja sealt Helsinkisse. Lõppsihtkohta Helsinkisse jõudsime 9 tundi plaanitust hiljem. Hilinemisest tulenevalt olime sunnitud Helsinki-Tallinn laevapiletid ja kõik muud plaanid ümber mängima.
Kas sellisel juhul oleks alust Dragonairilt kompensatsiooni nõuda/saada?

0
0

Kratiplika, Looora -

kompensatsiooni saamise võimalus on üksnes juhul, kui kõik lennud, sh Dragonair´i poolt opereeritud segment, on samal lennupiletil ning väljastatud EL-is registreeritud lennufirma poolt, sh vastavalt kas Finnairi (kratiplika puhul) või British Airways´i (Looora) poolt. Nagu selle teema esimestes postitustes selgitasin, on EL lennureisijate õiguste määruse kohaldamisala piiritletud ega laiene väljaspool EL-i registreeritud lennufirmadele, v.a. juhul, kui lennu alguspunkt on EL-is.
Juhul, kui piletid olid vastavalt Finnairi või British Airways´i, tuleb hüvitise saamiseks pöörduda just nende lennufirmade poole. Dragonair ei ole antud juhul seotud ELi määrusega. Hüvitise saamise seisukohalt oluline ka hilinemise põhjus, nt ilmastikuoludest tingitud hilinemine ei anna alust kompensatsiooni saamiseks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased