Kreeka või Portugal?

Kes on käinud nii Kreekas kui Portugalis, kumb oleks esimeseks lõunamaareisiks meeldivam?

Minu jaoks Kreeka kindlasti. Portugal pole ikka suurem asi.

Valik oleneb sellest mida näha või kogeda tahad. Kreekas on riik koos kõikide saartega suurem, kultuurikiht paksem. 

Esimeseks lõunamaareisiks valiksin pigem Itaalia põhjaosa, ükskõik kas mäed ja järved või klassikalise Veneetsia-Firenze-Rooma jmt.

Kui rõhk küsimuses on sõnal "esimeseks", siis väga vahet pole kumb enne läbi käia. Kultuurikihti leiab mõlemast, ainult see erineb ruumi ja aja osas.

Ise oma subjektiivsuses eelistaks Portugali - Portugali "kiht" veidi tundmatum võrreldes Kreeka omaga ja sestap huvitavam.

Ühinen korstna arvamusega-Portugal! Aga kui otsid ainult sooja mereranda, siis sel juhul on vast Kreeka mitmekesisem.

Logistiliselt on ehk Portugal lihtsam ja seega ka paremaks sihiks. Kreeka on pisut kaootilisem ja lõunamaisem, sinna oleks ilmselt hea teise reisiga minna. Aga sihtkohana jättis Kreeka hulka ägedama mulje.

Kui pöörata tähelepanu sõnale 'lõunamaa', siis tuleb öelda, et
Portugal on lõunamaa ainult tingimisi. Kui Assoorid kõrvale jätta, siis 'lõunamaad' võib leida allpool Lissabon-Badajoz joont ja põhiliselt sisemaal Beja ja Evora ümbruses Alentejo's. Muidu on Portugal merelise kliimaga piirkond nagu umbes Aquitánia Prantsusmaal. Tõsine lõunamaa on ikkagi Kreeka, kus on kogu aeg soe ja meri ja head söögid ja teenindus. Portugali kuumad piirkonnad on sisemaal, on väga huvitavad, aga nõuavad kogemust ja soovitavalt kohalikele arusaadava keele oskust-portugali või hispaania keel.  Pealegi võib kuumalaine ajal sisemaal olla väga palav. Selle aasta kuumalaine ajal augustis saadi 45 kraadi(varjus) kätte, muidu on kolmekümne ümbruses. Kui paneme kokku sõnada 'esimene' ja 'lõunamaa', siis tuleks alustada Kreekast.

Portrugal. Liivarannad, mitte nagu Hispaanias, kus enam jaolt kiviklibu. Mis mulle meeldis, et inglis keelt osatakse väga hästi võrreldes Hispaaniaga. Kõik toimib, hinnatase Eestist ca 10-20% kallim, toidukaubad, kütus sama mis siin. Igasthes mina fännan  Algarvet küll. Ja portugali keel hakkas ka meeldima, selline mahe šušin...

Olen elanud nii Portugalis (Algarves) kui ka Hispaanias, üle 10 aasta kokku. No ei ole mitte kohe nii, et Hispaanias liivarandu pole. On ja palju. Nii põhjas kui ka lõunas. Ka Hispaania Atlandi poolne edelarannik kuni Portugalini välja on üks väga heade liivarandade jada.

Mis puudutab paremat inglise keele oskust Portugalis, siis see on tõsi. Piisab, kui vaadata telekat või käia kinos Portugalis: filmid originaalkeeles ja all subtiitrid, Hispaanias aga kõik dubleeritud.

Olin eelmisel aastal sama dilemma ees, et mida võtta esimeseks soojamaareisiks ja valisin Kreeka saare - Korfu. Siiani olen kindel, et tegin õige otsuse. Kreeka on hästi lihtne ja mugav maa, inimesed sõbralikud ja abivalmid. Boonusena kaunid mererannad ja ilus lopsakas loodus. 

Tulin koju ja kirjutasin blogisse 9-osalise reisikirja :D