Kreeta autorent 2013

Tere,

olen palju lugenud siin Kreeta autorendi kohta aga andmed kõik üsna aegunud. On keegi hiljuti Kreetal käinud ja oskab mõnd konkreetset firmat soovitada :) Või pole väga vahet kas kohalik või mõni rahvusvaheline firma, kui on lepingus full insuranced?

Katri

1
2

Kohalikul ja rahvusvahelisel vahe see,et võid samade tingimuste ja samaväärse auto eest maksta kuni neli korda rohkem.See ei kehti ainult Kreetal vaid kogu Kreeka kohta.

0
0

Aga keegi mõnd kohalikku firmat ei oska soovitada? Asukohaks meil Hersonissos :)

0
0

Ei ole vaja väga narveerida millisest kohalikust firmast sa auto võtad.Tavaliselt ongi nii,et see on pere värk ja neil ainult üks rendikoht ongi(on ka kohalike kettfirmasid).Olen alati ka mõistlikuse piires hinnast alla saanud,oleneb muidugi mitmeks päevaks võtad.Kreeklased on oma tegemistes ausad pole vaja karta,et nahk üle kõrvade tõmmatakse.Piiranguks võib olla nii öelda safari rajad kivised mägiteed kus kindlustus ei kehti.Aga see öeldakse ja näidatakse sulle rentimisel kaardi peal ära.Ise kasutan Kreekas sõites Garmini GPS seadet,kuigi kui viimati Kreetal käisin oli paljudes firmades see ka olemas(ei mäleta kas lisatasu eest).On olnud ka selliseid juhuseid kus olen võtnud laevareisi autorendi päeval,siis olen käinud läbi rääkimas ja olen saanud nii kaubale,et omanik ütleb no problems ,et jäta auto võti hotelli adminni kätte,et kui tal on vaja siis ta saab auto võtta ja selleks üheks päevaks välja rentida kui ei siis ta ei tulegi seda tagasi viima,aga minul läheb ikkagi üks rendipäev lõpust edasi,nii et ma päevade arvus ega rahas ei kaota.

0
0

Käisin Kreetas aastaid tagasi. Hakkasin hommikul hotelli juurest minema ja esimesel kilomeetril oli juba kolm rendifirmat. Viimasele ütlesin juba ise nädala hinna ette ja sellega ka sain. Tuli kaks korda odavam, kui internetist olin leidnud. Kui tagasi viisin, ei tulnud vastuvõtja autot õue vaatamagi. Ütles, et "mis ma tast ikka vaatan, ütlesite ju et on korras".

3
0

Heii,,, Olin eelmise aasta oktoobris Kreetal,Platanias. rentisin otse hotellist auto paariks päevaks,tähtis on see et seal loeb full insurence.

Linnas sõitis üks kohalik ülikiirusel meile tagant sisse,paanika oli suur,et mis nüüd saab jne. Kohale tuli kohalik politsei,kes mind rahustas ja ytles,et seda juhtub neil igapäev....meil ikka linnas 60km tunnis ei sõideta,aga neil nagu aru sain,küll:)

Loovutasime hoolimata avariist alles kokkulepitul ajal auto,ja ei mingeid lisakohustusi ei lisamakse.

Hotellist ehk kõige turvalisem teha.

Head reisi Kreetale:)

0
0

Aiinii,veel üks nõuanne,väldi kaugelt tänavakasse,ise sain otse kätte kõvasti hammustada,kontrolli enne reisi oma vaktsiinid üle:)

0
0

Võta võimalikult väike auto. Endal õnnestus Citroen C4ga sattuda külla, kus isegi kokkuklapitud peeglitega ei õnnestunud puhtalt kahe maja vahelt läbi minna. Tänavad läksid järjest kitsamaks ja tagurdamine oli seega ka praktiliselt välistatud.

Ise võtsin Avisest, sest siis süda kuidagi rahulikum, aga neil on ka Kreetal parajad rondid need autod. Saarel on minumeelest umbes üks koht, kuhu sa tavaautoga sõita ei saa, seega pole maasturi võtmisel suuremat mõtet.

Arvesta, et kütus on seal kallis, eelmisel kevadel oli 1,85-1,95€/l.

0
0

Mina soovitaks samuti usaldusväärseid rendifirmasid. http://autorenttallinn.ee/ siit saad ükskõik millisest riigist auto ette ära bronnida. Või siis kui näiteks oled juba Kreetal ja kohalikud hinnad saad teada, siis saad võrrelda ja sobivusel ära bronnida.

Edu:)

0
0

Tere

Eelmine nädal oli kütuse hind Adele küla tanklas 1,69€/l (95), see oli odavaim hind, mis saarel silma jäi. Auto 3-ks päevaks (Fiat Punto, ehk B klass nende arvestuses, Eurocar) maksis kokku 60 eurot, full insurance. Sama lugu - kui auto tagasi andsime, siis rentija ei vaevunud autot üle vaatamagi, ka mitte kütuse hulka (saime poole paagise ja u samapaljuga ka tagastasime - nagu oli kokku lepitud). Hinnakirja järgi oleks sama auto 3ks päevaks pidanud maksma 85, kuid tehti selline pakkumine, sest võtsime samade inimeste käest ka ekskursiooni Samaaria kurusse (soovitan!). Fiat jaksas mägedes 2 inimest vedada küll, kokku sõitsime maha üle 650 km-i ja kütust kulus 70 euro eest. Toredat reisi!

2
0

Tere Tulime 12 mai Kreetalt. Auto broneerisin internetist www.athenscars.gr. Kuna olime suure seltskonnaga, siis meil oli 9 kohaline auto ja selle 9 päeva hind oli 336.-. Lisaks läks veel 30.- kuna auto tagastasime teise lennujaama. Kohapeal uurisin ka hindu ja ühtki nii soodsat pakkumist ei näinud. Mingeid probleeme ei olnud, hinnas oli kogu kindlstus. Bensiini hind oli 1,69- 1,77- olenevalt kohast.

0
0

Tulin ka 12.mai Kreetalt, autorendi osas pidasin enne meili teel läbirääkimisi kohaliku firmaga Autoforce, Citroen C3 (1,4) 25 eur päev. Aga tulevikus valiks auto kohapealt. Adelianos Kamposes, kus ööbisin, oli autorente iga 100 m takka ja praegu pakuvad nii: rendi auto 3 päevaks ja saad 3 päeva tasuta, alates 20 eur päev. Vali auto kohapeal tehnilise olukorra järgi. Minu ette tellitud C3 oli paras ront. Ja tahaks hoiatada neid, kes plaanivad lähiajal sõita Elafonisisse Topolia kaudu - Topolias oli varing ja normaalne tee suletud. Ümbersõit on tee kaudu, mida pole kaardil ja sinna nõrga mootoriga autoga on ohtlik minna - suur osa teest 1.käiguga üles-alla.

1
0

Siis saab Elafonisisse minna vapustavate vaadetega mereäärset teed pidi ja siis jääb Falasarna ka peaaegu tee äärde - see on külastamist väärt koht.

Ise sai sinna mindud Topolia kaudu ja tagasi mere äärt pidi. Mõlemad on iseensest väga ilusad teed ja lameda Eestiga harjunud inimesele üsna...põnevad :)

1
0

Mis puudutab Autoforce kontorit, nendel ongi suht vana ja tehniliselt halvas korras autod. Eelmisel aastal rentisime nendel Hyundai i10 kolises ja logises igal augul, võib ainult ettekujutada mis helid olid kui sõitsime Balosele. Kusjuures ise olen väga hoolas autojuht ja isegi võõrast vara kasutan heaperemelikult.

0
0

Olin Kreetal mai lõpus. Linnaks Hersonissos. Autorendifirmasid palju, ka oli võimalik rentida vingemaid autosid. Mingeid meili teel läbirääkimisi pidada pole mõtet, mais on nõudlus väike ja autosid jalaga segada. Ise kasutasin firmat Universal, mis asus suht linna servas minu hotelli Star Beach lähedal. Seal töötas lätist pärit Daiga, sai vene keelega hakkama. Võtsin auto ühe päeva kaupa, kokku kahel eri päeval. Ühel päeval sõitsin 2012 aasta Toyota Yarisega (läbisõit oli 20 000 km, manuaal). Kolmekesi sõita täitsa ok, üllatavalt avar väikeauto kohta. Mulle meeldis, trassil jõudis täitsa kenasti edasi minna (100-110 polnud probleem). Hind oli 35 € päev. Teisel päeval oli minu kasutada Fiat Punto (vast mingi 2011 aasta oma ehk, läbisõit 30 000 km, manuaal). See oli 1,4 mootoriga ja temaga käisime natuke mägisemal alal, edasi läks hästi ja hätta ei jäänud. Hind oli samuti 35 € päev. Kui oleks ehk kaheks päevaks järjest võtnud, oleks ehk kokku mingi 5-10 € säästnud, aga ma ei viitsinud kahte päeva järjest sõita, mõnusam on puhkust miksida basseinipäev vaheldumisi reisipäev. Bensiin maksis mingi 1,8-1,9 € liiter täpselt ei mäleta ja ega see oluline polegi, nii ehk naa pead ju tankima ja vahet pole, mis bensiin maksab.

1
0

Olime samuti Kreetal mai lõpus. Asukohaks oli Hersonissos. Meie broneerisime auto ette http://www.annacars.gr/. Reageeriti kiirelt igale mailile. Valisime B grupi auto. Kokkulepitud ajal toodi auto hotelli. Võtsime 5 päevaks, igati mugav- täiskindlustus, kui probleeme tekib, siis lihtsalt helista ja ongi kõik. Kokku läks 130 euri. Saime Nissan Micra 1,4. Kui ikka igale poole ronida, siis 1,2-ga vist hakkama ei saaks. Kui sõidate GPS-ga, siis Samaria mäekurust Elafonisi näitab otseteed, aga seda ei soovita kasutada, kuna tegemist kruusateega ja kohalikudki seda eriti ei kasuta. Kõige madalam kütuse hind, mida nägin oli 1,65 ja kallim 1,95. Viimasel päeval jätsime autovõtmed hotelli vastuvõttu. Kohapeal on autorendifirmasid igal nurgal ja kui seal ringi vaatasin, siis osad kohad olid meie saadud hinnast kallimad.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased