Küsimus Praha lennujaamas viibinutele

Info kohaselt peaks seal kuskil teisel korrusel asuma suuremat sorti buffee-söögikoht. Eelmise aasta detsembris pidin seal passima 7,5 tundi ja ei leidnud, kuigi otsisin :( Teab keegi öelda, kas see söögikoht ikka eksisteerib ja kuidas sinna jõuda? Ees sama reis ja sama pikk ootamine. Aitäh vastajaile!

Lennuvälja söögikohast ei tea, aga 7.5 tundi transiittsoonis logeleda ei ole küll tark mõte. Selle ajaga jõuab linnas ära käia. Kui päris kesklinna ei soovi minna, siis sõida terminali eest bussiga nr 100 Zlicinisse (15 min). Seal on suur ostukeskus söögikohtadega (mis on kindlasti odavamad kui lennujaamas) ja multipleks-kinoga. Samast läheb metroo kesklinna (30 min) ja tasuta buss lähedalasuvasse IKEA-sse ja Tescosse (5 min). Praha ühistranspordi pilet maksab eesti rahas 15 krooni ringis ja lubab tunni aja jooksul piiramatult ümber istuda.

0
0

Tõesti-tõesti, mõistlik oleks linna minna. Ise käisin eelmisel nädalal 4.5 tunnise lennuvahega linnas ära.

Terminali eest läheb buss nr 119, millega saad metroojaamani ning sealt metrooga edasi kesklinna. Olenevalt bussile jõudmisest ja metroo tulekust võtab kesklinna jõudmine aega maksimum 45 minutit. Kusjuures Praha on väga turistisõbralik linn, igal pool on sildid, bussis öeldakse peatusi ning ära eksida keeruline. Praha vanalinn on väga kena, nii et kui nii palju aega, siis kasuta seda kindlasti!

Lennujaama tagasi tulles olid Prahas meeletud check-ini sabad, aga kui see enne tehtud lõppkohani välja, siis turvakontrollis väga kaua aega ei tohiks minna. Piisab, kui tund enne lendu terminali tagasi jõuad.

Praha ühistranspordipilet maksab 26 Tšehhi krooni ning kehtib 75 min.

0
0

Küsitud söögikohta on üsna lihtne leida. Asub 1. terminalis, kuskil käänaku peal läks trepp üles ja siis natuke astumist. Selline paras söökla, kus üsna paljud oma aega mööda saadavad. Korralik valik, sh. õlut ja veini (väikestes pudelites). No link kah (vali 2. korrus ehk level 1). Lennujaamas leiab plaanilt ka, otsida tuli vist cafeteria nime järgi. Aga jah, kui ooteaeg just öisele ajale ei satu, läheks parem linna. Lennujaamas väljapääsust 10 meetrit paremale saad osta ühistranspordi piletid (119+metroo) ja kui vaja, siis kaardi ka.

0
0

Tere! Lendan Tallinn-Praha-Istanbul. Küsimus on siis ümberistumise kohta. Kui ma Prahasse jõuan, kas ma pean oma pagasit välja võtma ja uuesti check-in tegema, et pagas läheks edasi juba Istanbuli? Lendan Tsehhi lennufirma kaudu.

0
0

Kui sul on kõik lennud ühel piletil (st su reis ongi TLL-Istanbul), siis ei pea pagasit välja võtma - see checkitakse Tallinnast otse Istanbuli.

0
0

Küsi Tallinna lennujaamas, kas nad saavad check-ini teha kuni Istanbulini ja kui vastus on jaatav, siis ei pea mingit pagasit Prahas välja võtma ja piirikontrolle läbima, sellisel juhul ainult terminale vahetama.

0
0

Praha ümberistumisel on see paha nüanss, et isegi siis, kui terminal jääb samaks, tuleb turvakontroll ikka läbi teha. Vahel on seal üsna pikk järjekord.

0
0

Tsehhi Õhk muidugi chekib su pagasi kohe lõpuni välja, ära üldse muretse. Prahas saad ringi kõndida kaks kätt taskus ja veeta aega terminaalis või linna peal. Kohe terminaali eest väljuvad iga poole tunni tagant minibussid vanalinna, 5 tunniga jõuab vanalinnas kohvitamas käia küll. Pilet oli vist 90 tsehhi raha üks ots, mis peaks olema 45 krooni. Väga raekoja platsi ja Karli silla lähistele viib, muide.

Kui terminaali jääd, siis mine kohe passikontrollist läbi mitte-EU tsooni, seal on huvitavam. (Turvakontroll on hiljem, vahetult enne oma lennule minemist, seega ainult oma reisi jagu.) Paremad söögikohad on II korrusel, sinna pääseb A ja B koridori vaheliselt alalt. Miski moodsa söökla tüüpi asutus, kus on soodsama hinnaga igapäevast sorti praed, supid jms, ning paar glamuursemat restoranikest - jaapanipärased salatid, pannkoogikohvik jms. Suitsetajatele õuerõdu.

Kui linna peale lähed, siis arvesta, et tulles pead kõigepealt minema check-in järjekorda! Kuigi oled transiitreisija ja sees on transiidi check-inni letid, siis passikontroll ainult piletiga sind sisse ei lase. Kas sees saab check-inni kohe saabudes ära teha, et saad kohe pardakaardi kätte, ma ei tea, mina jäin linanst naastes kergelt hilja peale ja saba oli pikk sest checki-innid on universaalsed mitme väljumise peale vist vms, aga sain abi äriklassi check-innist, kus oli tühjus.

Üldiselt on tsehhid väga meeldiv elamus skandinaavlaste kõrval ja Praha lennujaam ümberistumiseks kah üks normaalsemaid. Kui lausa kogu aeg ei sõida, siis igav ei hakka.

Prahakatel on ms terminaali info, korruste plaanid jms korralikult veebis väljas, guugeldage, kes soovib.

0
0

Tallinn-Praha-Pariis

Kui mul on Prahas ümberistumiseks aega 45 min, on see piisav? Kuna reisin üksi siis on väike hirm ära eksimise ja maha jäämise ees :) Ja kas mul on võimalik näiteks Tallinnas mõlemad check-inid ära teha või pean Prahas uue check-ini tegema?

0
0

Lugupeetud Mariann7! Siin foorumis ei viibi ühtki hiromanti, et teada, kes on sinu vedajad, milline on sinu lennupilet (kas seotud lennud või point-to-point), millised on vedajate vahelised registreerimis- ja millised pagasikokkulepped. Need asjad pead omale selgeks tegema ikka ise.

Kuid rusikareegel on, et kui seotud lennud, siis vastutab sinu sihtkohta jõudmise eest lennufirma, ja kui point-to-point, siis sina ise. Nii et esimesel juhul jõuad igal juhul ja teisel juhul päris kindlasti mitte.

0
0

Palun vabandust, et asjadest nii vähe tean. Kuid vastata võib ka ilma sarkasmita ;)

0
0

Kui sul on sama lennukompanii või lendajate ühenduse ( näiteks Star Allianc, One World) piletid, siis saad tõenäoliselt teha check inni Tallinnas ja ei pea muretsema selle 45 minutise aja suhtes. Nad on nõus ka veidi ootama, või panevad sind järgmisele lennukile. Kui aga pead Prahas tegema uue check inni, mis tähendab ka pagasi ootamist, siis 45 minutit on tõenäoliselt liiga vähe.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased