kui laps tahab lihtsalt lennata

10- aastaseks saav tüdruk, kes tahab saada lenduriks, soovis saada sünnipäevakingituseks lihtsalt lendu ja et koht oleks akna all. Sihtkoht ei olnud talle tähtis peaasi et saaks lennata.

Ma pakkusin purilennukit ja langevarje aga tema arvas, et mootoritega reisilennuk on ägedam. Kerge hooga lubasingi, aga nüüd olen kahvlis ühelt poolt lapsele antud lubadus ja teiselt poolt oma nõdrad teadmised (tean vaid kuidas reisibüroost saada reis).

Kuidas saada soodne pilet lennukile ja et istekoht oleks AKNA ALL ja lihtsalt edasi-tagasi lendamiseks?

See on väga lihtne. Kui oled välja valinud lennureisi, teed 24h enne väljumist valitud lennukompanii kodulehel Check-in ja saad valida istekoha.

niiet 24 h enne lennuki väljumist kompanii kodulehel võimalikult täpselt sel ajal ja kiiresti teha Check-in ning on lootust et istekoht saab olema akna all)? Aitäh :)

Eieieieiei. Ei ole nii. Mõni lennufirma laseb istmeid valida, mõni mitte. AA näiteks, millega ma homme lendan, ei lase. Turkish, millega nädal tagasi lendasin, ka ei lasknud (õigemini laseb valikuliselt, aga Tallinnast algavatel lendudel ei lase). S.t. nii lihtsalt see ei käi.

Veidi teistmoodi lend: http://www.kingitus.ee/kingitus/paraplaan-lendamine-ohusoit Seal pole küll ka mootorit...

"Check in" ja istekoha valimine on eraldi tegevused. Mõned firmad lubavad valida istekoha ära ammu enne check-ini tegemist. Mõned mitte.

Tegin väikese päringu www.azair.eu lehel, kasutades sihtkohana "anywhere". Soodsaim lend oli Riia-Berliin-Riia. 13.09 minek ja 14.09 tagasi. Tegu on koolipäevadega ja eeldab ööbimist Berliinis ja ei ole propellerlend. http://www.saartelennuliinid.ee/et lehelt leiab pileteid Kärdlasse ja Kuressaarde. Ka Helsinki ja Riia lennud on suure tõenäosusega propellerlennud, ehk tasub Air Balticu kampaaniatel silma peal hoida. Kevadel pakkus tickets.ee 3 euroseid pileteid sellel suunal ja AB ise 15 euroga.

Praegu leidsin Air Balticult soodsaima lennu edasi-tagasi hinnaga 64 € inimene. Lennuajad on muidugi hirmsad, Tallinnast 6:00 ja Riiast 7:30

Kuressaarde või Kärdlasse kahtlemata kõige mõistlikum. Põhimõtteliselt seal ka näiteks sellised variandid, et hommikul kohale ja õhtul tagasi, ööbima ei pea. 25 eurot üks ots, kokku siis 50 eurot. Ise peab muidugi kaasa minema, laps üksinda reisida ei saa va kui on võetud reisisaatja teenus, aga see maksab lisaks. Suvel on osadel kuupäevadel lisalennud, see teeb kohale mineku eriti mugavaks. Näiteks nii, et kell 15 Kärdlasse, 15:30 kohal ning 17:45 tagasi. Täpselt parasjagu, et kohapeal väike kook süüa ja tagasi lennata. Ma arvan, et lennukis saab kokkuleppele, et laps akna all, eriti kui ise kaasa lennata, siis kindlasti ju kõrvuti istumine.

Soovitaksin selliste soovide ja lennuhuvilise lapsega Kärdlasse lennata. Ma pole küll uue operaatoriga lennanud, aga kuuldavasti kasutavad Aviese vanu lennukeid, nii et loogika peaks sama olema. Kui seisate lennujaamas järjekorras ja saate esimesena lennukisse, saate ka kohad esimesena valida. Soovitaksin esimest rida - aknaalusel istmel istudes näeb küljeaknast välja, aga, mis on veelgi olulisem ja eriline, esimese rea keskmisel istmel istudes näeb ka lennuki esiaknast välja.

Võib-olla on abiks. Kunagi 2011 kevadel sai istutud sama laua taga ühe inimesega, kellel olid piloodi paberid. Sai siis juttu aetud teemadel MS FSX, airliners.net, airspeed vs ground speed jne. Küsisin, et mis on minusuguse lihtsureliku võimalused eralennukis eelistatult veel kokpitis teha väike lend Eesti kohal. Vastus oli stiilis "pole probleemi, 120 eurot tund, boonusena saad minu juhendamisel n.ö rooli keerata". Piisava huvi puudumisel jäi minu poolt asi katki. Seega, võib-olla oleks mõistlik kontakteeruda Tallinna lennujaamaga ning äkki viivad nad teid kokku mõne väikelennuki omanikuga, kes kahepoolselt sobiva tasu eest pakuks sellist teenust.

Tehke päevane reis AirBalticuga Riiga, vedamise korral saab piletd nii 30 € ots ja saab ühe päevaga käidud. Võib ka kohe tagasi lennata, päevas vist nii 4-5 lendu. Kui ostad 2 piletit siis tavaliselt määrataks ekohad ikka kõrvuti ja üks koht on akna all.

Soovitaks ka Air Balticut. Hetkel neil talvistele lendudele sooduskampaania ka käimas. Air Balticu puhul on hea ka see, et suure tõenäosusega lendab Riiga Bombardier, mille istmekonfiguratsioon on 2-2.

Näiteks suvaline otsing kuupäevadega:

Laupäev, Nov. 5, 2016 Väljuv lend: Economy-klassi teenus / Basic-pilet BT312 10:40 Tallinn (Lennart Meri) (TLL) – 11:30 Riia (RIX)

Laupäev, Nov. 5, 2016 Tagasilend: Economy-klassi teenus / Basic-pilet BT317 18:50 Riia (RIX) – 19:40 Tallinn (Lennart Meri) (TLL)

Andis hinnaks 39,98 edasi-tagasi ühele inimesele (lisandub veel ca 6 eur ülekandetasu). Valikus palju kuupäevi ja kellaaegu.

Lisaks reisilennukiga sõitmisele veel üks idee: Tartu ( võimalik, et ka Tallinna) lennujaamas on võimalik lennata lennusimulaatoriga. http://www.lennuakadeemia.ee/akadeemiast/simulaatorid Kui laps piloodiametist huvitub, siis see võiks talle päris põnev olla. Minu 12. aastasele poisile väga meeldis.

Ka endal tekkis kunagi, umbes sama vanuselt, soov piloodiks saada. Tol hetkel (enne 9/11) oli kokpiti külastamine kordades lihtsam ja avanes võimalus lennu ajal Boeing 767 piloote ja nende "kontorit" külastada. See andis tohutu motivatsiooni. Kahjuks tänapäeval on kokpiti külastus lennu ajal keelatud, samas kui küsida(stjuuardessidelt), siis peale lendu enamus piloote lubavad soovijatel külla tulla..

AirBalticu Dashiga edasi tagasi Riiga lendamine on hea idee küll(odav) ja kui õnnestub, siis soovitan tiiva alla istekoha võtta(näeb kuidas telik ja tagatiivad liiguvad).

Teine variant, mida tean soovitada, on teha huvilend. See on võimalik nii Tartus kui Tallinnas. http://pakkeravio.ee/ee/ annab kogu info. Lisaks on võimalik Eestis ka kopteriga huvilende teha, vt http://summukas.ee/ .

Tartus on ka tõesti võimalik Simulaatoriga lennata, aga isiklikult soovitaks "päris" lendamist esialgu. Simulaator pole päris see..

Piloodi amet nõuab palju õppimist/vaeva nägemist ja eriti rohkelt õnne. Tulemuseks on samas maailma parim töö ja hobi:) (minu subjektiivne arvamus)..

Mulle on jäänud mulje, et osad piloodid on küllalt lahked lapsi kokpiti kutsuma (loomulikult mitte lennu ajal). Kunagi kutsus easyJeti kapten lapse uudistama ja endalgi oli päris huvitav. Ilmselt tuleb vaid oma soovist stjuuardessile teada anda.

Minu sarnase unistuse viis täide Estonian Air kui kandideerisin EA kapteni Immanuel Pärdi töövarjuks ning osutusin valituks. Ei olnud ma küll 10-aastane sel ajal aga kunagi 7-8 aasta pärast võib seda varianti ka proovida :-)

Läbisin turvakontrolli koos pilootidega ning lendasime Brüsselisse, terve lennuaeg edasi-tagasi sai kokpitis istutud ja küsida kõike mida hing ihkas!

Pühapäeviti saab Tallinna sadamas ka helikopteriga lennata, ehk pakuks seegi lapsele huvi, täpsemalt saad siit lugeda http://summukas.ee/

Kaaluge ka lendamist Eesti siseliinidel.

Tallinn-Kuressaare-Tallinn Tallinn-Kärdla-Tallinn http://www.saartelennuliinid.ee/en

Ryanairiga lennates saab teha kuu aega enne lendu early check-in'i ja seal saab ise valida istekohad (umbes 6 euri maksab lennu kohta).

Mõistlik oleks teha reis Riiga või Kuressaarde nii, et päeval saaks sihtkohas ka ringi vaadata. Istekoht akna all pole iseenesest probleem, alati saab mõne kena inimesega koha vahetust teha. Esmakordselt lendava lapse rõõmuks ikka ollakse nõus seda tegema.