Kui pikk peab olema passi kehtivus Taisse sõites?

Mul oleks passi kehtivus riiki sisenedes veel 5,5 kuud. Kas see on piisav või tuleks uus pass teha?

Passi kehtivusaeg peab olema kuni reisi lõpuni 6 kuud. Sul on oluliselt vähem, seega tuleb pass pikendada.

Parem pikenda, sa sõltud muidu liiga paljudest inimestest.
Esimene ring on juba check-ini tehes Tallinnas. Teine ring Taisse sisenemisel.
90% nendest check-ini töötajatest ja tolliametnikest on suva su passist ja nad ei märkagi seda, aga kui satud mõne ontliku töötaja otsa, siis on jama majas.
On näiteks riike, kus seda 6 kuu nõuet ei ole, aga kui Tallinna check-ini töötaja seda ei tea, siis ei lase ta sind igaks juhuks lennukisse ja sa ei räägi teda surnuks.

6 kuud on ikka reeglina olnud eu-st väljapoole!

Minule mainiti küll kevadel Suvarnabhumis passikontrollis, et järgmisel korral enam sama passiga riiki sisse ei lasta. Enne uuriti ka tagasilennu aja kohta.
Sellel hetkel oli passi kehtivusaja lõpuni aega 7 kuud ja tagasilennuni 1 kuu.

Saad ühendust võtta Tai saatkonnaga ja nad annavad sulle tõendi, et sinu passiga (mis kehtib vähem kui 6 kuud) on lubatud Taisse siseneda.
See tõend saadetakse ruttu, paari päevaga.

Riiki sisenedes on mu passil aega küll – veebruari teises pooles alustan ja pass kehtib septembri keskpaigani ehk siis peaaegu 7 kuud. Riigist väljun märtsi lõpus – sel juhul on passi kehtivus alla 6 kuu. Kas nii võib?

Sisenemisel peab kehtima vähemalt 6 kuud. Seega võib
Kogu sealviibimse ajal peab turistil olema kehtiv pass ja peab maalt lahkuma enne, kui see kehtetuks muutub

6kuud peale reisi lõppu. Ja Tallinnas jälgivad seda vägagai.

Uurisin ühe teise Aasia riigi kohta hiljuti tolle riigi saatkonnast jasealt tuli selline vastus, et riigist lahkumisel peab pass kehtima 6 kuud. Seega riskibisnis, kui ei vea, siis riigist lahkumisel (või juba ka sisenemisel) võib esineda probleeme. Valik on seega sinu.

Olgu. Tuleb passi uuendamine siiski ette võtta. Aga kui piletid on ostetud praeguse passi andmetega ja reisile lähen uuega, kas võib tekkida probleem?

Sõltub kus lehelt piletid ostsid. Ise siiamaani alati neid andmeid uuendada saanud, olgu siis kas vahendaja kaudu või otse lennufirmalt. Enamustel juhtudel saab ikka neid andmeid kuni check in'ini uuendada. Välja arvatud reisija(te) nimi/nimed.

"Travellers from Estonia"
"Mathiliisa"

Siis EV välisministeeriumi lehel on valeinfo?

"RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED
Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva tingimusel, et riiki saabutakse lennukiga. Pass peab kehtima kuus kuud riiki sisenemise päevast."

Soovitaksin siis nendega ühendust võtta ja oma kahtlusi jagada.
Mind ennast ka huvitaks, kumb variant siis õige on. Mina ise olen kogu aeg arvanud, et ikka riiki sisenemise päevast... aga nüüd hakka või kahtlema.

Ei usu, et VM lehel Tai kohta valeinfo on. See teine Aasia riik võib olla Filipiinid, kus kehtib küll nõue, et pass peab ka peale riigist väljumist veel vähemalt 6 kuud kehtima.

GeorgK, plaanin osta Momondost... see vist üsna inimtühi firma, pigem netisüsteem?

Momondo on kõigest otsingumootor, kust lõpuks pead valima pakutava vahendaja või lennufirma kodulehe.
Isiklikult arvan, et alati on parim variant osta otse lennufirmalt, kuigi ise olen siiani kasutanud vahendajatena lennupiletid.lennujaam.ee (valik nr 1) ja bookinghouse.ee

GeorgK valikust ma küll aru ei saa, parem siis tõesti lennufirmalt kui need vahendajad, pole ei head hinda, ega mingeid muid eeliseid, aga no alati igaüks ise otsustab.

norsu, lennupiletid.lennujaam.ee on siiani minu jaoks kõige usaldusväärsema vahendajana tundunud. Äärmiselt kiired vastused meilidele, meeldiv suhtlus telefonitsi. Probleeme likvideeritakse jagelusteta.
Bookinghouse kasutan esimest korda suvise reisi jaoks ja hetkel tunduvad ka nemad okei olevat.

Võib-olla olen lihtsalt liialt ettevaatlik inimene, aga igasugused tickets.ee ja BudgetAirid jätan pigem kõrvale, kuna taolised lehed saavad 20% ikkagi negatiivset tagasisidet.
Aga ehk tuleb ükskord ka see päev, kus mu arvamus muutub :)

Mille poolest mingi Leedu putka on usaldusväärsem kui budgetair näiteks, mida kasutavad kümneid kordi rohkem inimesi? Aga see selleks, pole teemasse:)

norsu,
Räägingi hetkel enda isiklikust kogemusest :)
Maailma avastamine on suuremas osas alles ees, niiet olen alustanud pigem ettevaatlikult ja kasutanud neid vahendajaid. Eks ajapikku silmaring avardub ka sel teemal. Tõsi, BookingHouse kasutasin tegelikult põhjusel, et nii LOTi kodukas kui ka lennujaam.ee search engine oli piletiostu päeval rikkis ja töötas ainukesena... (Ja tõesti toimis ka, piletid on olemas). Nimelt LOT kodukas ei suutnud millegipärast tagasilende korralikult kuvada, pakkus vaid äriklassi pileteid ehk siis hind 5x kallim.. juu mingi bug oli, mis nüüd parandatud kindlasti.

Aga jah, ei sodi enam seda teemat :)