Kuidas jaotuvad istekohad lennukis

Allikas: Truth facts

Aga kus pika habemega vend istub? See, kes tavaliselt pilootidele korraldusi hakkab jagama, või jätab hoopis selle etapi vahele.

Eks ta nii ole jah! Aga minul on tavaliselt ikka ees ja taga kohe mitu karjuvat beebikest... No olen selline s...magnet...

Mul istus ees- oli vist lend Cancun''i- Kodanik Gaas. Vahepeal muutus hingamine nii...keeruliseks, et tuli tahtmine pea musta deposiidikotti pista:-)

Tihtipeale istub vähe suurem titt ka selja taga ja togib jalgadega istme seljatuge :)

Tihtipeale tunnen ennast suure titena, sest istmevahe on 20 cm lühem, kui minu reiejooks... :)

Minu puhul on kõrvalistmel sageli kiiresti magama jääv 2 istet enda alla haarav mitte just lilleliselt lõhnav meesterahvas (boonuseks alkoholi-suitsusegane hingelehk). Kes siis unes enda mulle sülle enam-vähem poetab ja kohati on olnud tunne, et elusalt sealt istmelt ma enam ei tõuse:)

Pikal lennul on raske uinuda, kui lapsed kisendavad, selle puhul abiks lennukis saadavad kõrvaklapid ja veidi valjem muusika, aga siis on see jama, et iga natukese aja tagant ütleb tundmatu hääl pea sees, et neil on midagi müüa, serveerida, milline on ilm kusagil akna taga ja 11 km allpool jne - lisaks kostub pidev dindon (keegi soovib cabin crew-lt midagi). Kusjuures lennukis antavad kõrvatropid on suht kasutud (jutt, nutt ja muu müra kostub läbi, no tõesti, topi või sokid kõrva nagu mr Bean). Gaasitav inimene vahetus läheduses on absoluutne mõrv! Ükskord tiris üle vahekäigu istuv reisja käsipagasi boxist oma jope alla ja mingi raske asi lajatas mulle lagipähe. Ütlesin automaatselt: no sellel on küll pomm taskus! Mõtlesin siiski sangpommi. Hea, et paanikat ei tekitanud :)

Mul on ka vist mingi magnet sees, et minu lähedusse üsna tihti alla-aastased satuvad. Kõige rängem kogemus oli 2008 mu Polüneesia reisi ajal, kui sai kõigepealt CDG-st LAX-i 12,5 h lennatud ja siis pärast tankimispausi veel 8 h LAX-st PPT-sse. Ja terve selle viimase lennufaasi, kus niikuinii kõik luud-lihased istumisest valutasid ja unerežiim täiesti sassis oli, asetati istmerida ettepoole ämerikaanode pere, kelle ca 6 kuune titt terve aja ainult röökis, vaatamata vanemate ja lennusaatjate ponnistustele. Kuigi olen vägagi mõistev inimene ja 2 tütre isa, tekkis mul elus esimest korda silme ette nägemus, kus ma selle tite ära kägistan. Väga piinlik, kui järele mõelda, aga see oli karm elamus. Mis puutub higi, alko ja kõhugaaside järgi lehkavatesse pinginaabritesse, siis nende kontsentratsioon on eriti meeleolukas tšarterlendudel, eelkõige neil, mis auväärseid puhkajaid sihtkohast tagasi koju toimetab :)

Tsarterlendude vastu ei saa ikka miski. Puhkusele sõites on seltskond peale tunnist lendamist nii täis et lausa piinlik on. Pool lennukit üritab üksteist üle trumbata kallima hotelli, joogi vms. Enda karmim kogemus titega oli Hong Kong Helsinki lennul, kus rida eespool olev ka umbes 6-7 kuune titt lõugas terve lennu. Ise emana saan ju aru, et kui titt lõugab ja on üleväsinud ning ajavahest sassis siis ega sinna polegi miskit teha. Õnneks tõesti kõrvaklapid ja kõvem muusika summutavad kisa. Kaasreisijate ja enda parema ning rahulikuma lennu nimel reisides lastega valin ma väga lennuaega.

Veel natuke huumorit lennukis asetsemise ning magamise üle http://9gag.com/gag/a9doy0m

Näts kõrvadesse aitab hästi.

Mürasummutusega klapid on ka abiks.