Kuidas kõige etem oleks minna Moskvasse? (Etihadi veahind)

Tere,

Kas keegi oskab soovitada kuidas oleks kõige parem reisida Tallinnast Moskvasse? Mida soodsamalt ja otsemat teedpidi saab seda parem. Moskvast edasiminek lennukiga Domodedovo lennujaamast. Kuidas Moskvas üldse on transport ühest lennujaamast teise? Hetkel tundus Airbalticu hinnad kõige mõistlikumad aga need ka vahemaandumisega ja ainult käsipagasiga. Ja Airbaltic lendab Šeremetjevo lennujaama.

Domodedovo on jah selline tricky business, kuhu häid variante polegi. Tallinnast ilmselt Lufthansa üle FRA, hinnad 230 euro kandis. Helsingist lendab Ukraine International üle Kiievi, odavaimad piletid 156 eurot edasi-tagasi. Ukraine International lendab ka Riiast, samuti alla 200 euro piletid. Samas, eks sõltub ka aegadest, kuidas need jätkulendudega klapivad.

Minnes Šeremetjevo kaudu, lisandub Venemaa viisa. Sel juhul ehk juba rong.

Kui eesmärk jõuda Etihadi lennule Austraaliasse, siis äkki oleks ohutum Venemaa piletite ostuga mitte liialt kiirustada?

Korsten - äkki täpsustad, mis selle ohutuma all mõtled? :)

Aga Etihadi lennule minekuks suure tõenäosusega viisat vaja. Küsimus, kas saab transiitviisaga hakkama või on vajalik ikka mitmekordse sisenemisega turistiviisa. Kuna viisa on nagunii vaja, siis on pigem küsimus kas sõita otse Moskvasse või teha veel tiir Euroopas (Riia, Kiiev, Helsingi jne). Seega ilmselt kõige lihtsam variant on Eesti Õhk või rong. Viimasega võib olla tricky, kas jõuab õigeks ajaks lennujaama või mitte. Kas rong hilineb või mitte, kui kaua võtab aega rongijaamast Domodedovo lennujaama jõudmine jne. Kuna endal sama teekond ees, siis otsin ja vaatan ka kõiki erinevaid võimalusi :)

Kuna endal ka see trip broneeritud Taisse ja Austraaliasse Etihadiga, siis äkki keegi on kogenud piletite tühistamist. Ei julge veel planeerima hakata reisi, kuna ei ole kindel kas piletid ikka jäävad kehtima Etihadiga. Keegi oskab kommenteerida kui kaua on õigus lennufirmal piletid tühistada? Kas see võib isegi juhtuda paar nädalat enne reisi?

Mõtlen seda, et pole kaugeltki kindel, kas Etihadi pilet tühistatakse või mitte. Kui teha lisakulusid ja pilet tühistatakse, siis mida teha järelejäänud Eesti ja Vene vaheliste piletitega?

Ok, see potensiaalne tühistamine võib tõesti teema olla. Mõtlesin, et kas äkki pead veel midagi muud silmas. Samas lennufirma kodulehelt pileteid kontrollides, on nad ilusti kinnitatud. Aga kuna endal kogemused selle tühistamisega puuduvad, siis eks elab ja näeb, mis edasi saab.

Kuna veahindu on ka varem olnud, siis on tekkinud ka foorumisse palju infot tühistamiste jms kohta. Vaata lähemalt postitust veahinnaga piletite tühistamine":http://www.trip.ee/content/veahinnaga-piletite-t%C3%BChisatamine.html mis tekkis peale veahinda kus sai "Tallinnast Goasse 295€ eest.

Kevadel käisime veahinnaga miamis ja polnud mingeid probleeme. Hotellid olid igaksjuhuks bronnitud muidugi nii, et saaks paar päeva enne ära tühistada, kui oleks mingi jama piletidega tekkinud.

Etihad hakkas üsna kiirelt tegutsema, ilmselti on nädala paari jooksul selge kas piletid jäävad või ei. Need kes Vene suurtest portaalidest ostsid neil on vist üsna väike lootus lennata, kuna neid pileteid tühistatakse juba. Loodetavasti teisi ei torgita, vähemalt kuulda veel pole olnud. Etihad on varasemalt praktikas sarnaste kiiksuga piletite puhul kasutanud seda, et on lubanud küll lennata, kuid on keeldunud andmast boonusmiile ja keeldunud kuupäevi vahetamast. Need piletid olid nimelt vahetatavad 75.- EUR-i eest ja veidi kallima tariifi omad lausa tagastatavad 100.- EUR-i eest.

Tõstaks seda teemat veelkord. Kuna tagasisõidupilet on kõigil kuni Peterburini, kas Domodedovos tuleb pagas nagunii välja võtta ja uus check-in S7 siselennule teha või lähevad lennud transiidina koos pagasiga Peterburini välja? Küsimus tekkis seoses sellega, et heameelega ei lendaks viimast segmenti DME-LED.

Tundub, et Austraalia piletid siiski tühistati/tühistatakse. Kontrollige oma andmeid www.checkmytrip.com ja www.virtuallythere.com

Mul hetkel veel korras nii Virtuallythere kui Etihadi lehel, ning checkmytripis need piletid ei peagi olema nähtavad. On konkreetset infot, et Etihadi lehelt ostnutel on tühistusi olnud? Monitoorin Vene foorumeid, kõik tühistused on siiamaani tulnud Vene online agentidelt.

Kui pilet on kuni LED, siis ilmselt läheb ka pagas sinna, kui eraldi ei palu pagasit kuni DME-ni saata.

Just äsja tegi esimesed tühistused samuti expedia.de. Asi kisub jah kahtlaseks. Edit: Ja esimesed tühistused Etihadi lehelt ostnutelt. CANCELLED DUE TO INVALID FARE CONSTRUCTION

Jepp, minu piletid ka tühistatud, vähemalt Checkmytripi lehelt vaadates kõik lennud cancelled. Meili pole saanud.

Ei soovita seega Venemaa pileteid osta, kuna arvata on, et kõik need Etihadi veapiletid tühistatakse. Ma kusjuures ei ostnud veel "põhjast", vaid veidi hiljem ja kallimalt, aga näe. Ikkagi.

Kuskohast piletid olid ostetud, Etihadi kodulehelt?

Meil ka Checkmytripi lehel kõik tühistatud :(

Minul olid ostetud flugladen.de-st.

Etihad saatis maili just:

Dear Guest,

I am sorry to inform you that the booking you were able to make on Etihad Airways recently was due to a technical fare construction error.

As a result we have had to cancel your entire booked itinerary with immediate effect. We will refund the full amount paid, and any conversion rates or bank charges you may have incurred in finalizing payment for the ticket purchase transaction.

We would like to apologise for any inconvenience this may cause.

We remain committed to offering the highest levels of service to you, and if we can be of assistance in rebooking your flight to Thailand, we are at your disposal.