Kuidas telefoniga tehtud pilte säilitada?

Me kõik teeme reisidel telefoniga pilte - aga kuidas on kõige mugavam viis neid kuhugi arvutisse (ja sealt edasi) saada või muidu säilitada? Jagage kogemusi!

iCloud Photos. Või siis Google Photos.

1
0

Kodus panna NAS seade mis on RAID 1 vähemalt , lisaks vahet teha 1 eraldi backup .

0
3

Google Drive/Photos - automatic backup.

Pilveteenused tunduvad täna vähe paremad variandid kui füüsilised external kõvakettad.

1
0

Pilte koguneb meeletult palju ning salvestan kõik suurele välisele kõvakettale ning seal on nad eraldi sorteeritud kataloogidesse isiklikud (üritused) ja reisid aastate kaupa.

2
0

Google ja Apple Pilvetenuste miinused :

1) Suured mahud 2TB - 10euri/kuu +km

2) Suurte videote käsitlemine

3) Nii Apple kui Google mudavad tingimusi - hind , maht , kompressimine.

4) Oht et tehes pildi näiteks perest basseinis või veekeskuses - pannevad sulle konto kinni ja jääd seletama .

Plussid

1) Integratsioon telefooniga on hea .

NAS miinused

1) Suurem algne investeering NASi

2) Halvem integratsioon telefooniga

3) Väiksem kiirus kodust väljas

Pluusid

1) Haldamine kodus on kordades parem

2) Privaatsus

Kodune NAS on samuti kättesaadav nii ööelda pilvena :)

1
4

834arr, kuidas seda teed?

0
0

Esmalt pilves ja kui mingil hetkel rohkem aega, siis olen samuti välisele kõvakettale kataloogidesse sorteerinud neid.

0
0

iPhone laeb neid Apple pilve, aga ega tegelikult ei ole normaalne mul 50,000 fotot telefonis+pilves hoida. Peaks suutma leida aega ja motivatsiooni millalgi (näiteks pikkadel lendudel) sorteerida ning kustutada.

0
0

Veigo, üks moodus, mida ise kasutan, soeta väline 2TB kõvaketas ja laadi läbi arvuti välisele kõvakettale. Lisaks, kui telefon võimaldab 2 simi, siis teises pesas saad kasutada ekstra mälu (jooksvaid pilte koguda) nii suurt, kui telefon lubab.

1
1

Kasutan iPhone. Ostsin reisimiseks kaks 256GB SanDisk iXpand Luxe Flash Drive. Ühe hind umbes 54 EUR. Need on USB mälupulgad, topin need otse iPhone ja tõmban videod, pildid ja ka näiteks täispikad filmid otse mälupulgale. Kodus saan mälupulgalt läbi MacBooki välisele kettale tõmmata.

Kodus hoian pilte, videosid välisel kõvakettal. Ostsin ektra kaks 4TB ketast, et siis on ruumi küllalt. Ühe 4TB ketta hind umbes 65 - 72 EUR.

Kui mul iPhone jaoks mälupulka veel polnud, siis lihtsalt Airdroppisin pildid ja videod MacBooki ja hoidsin neid seal või liigutasin edasi välisele kettale. Enne reisimist tegin iPhoni üleliigsest tühjaks, et oleks ruumi pilte ja videosid salvestada. Nüüd, omades iPhone jaoks USB pulkasid, on reisimine mugavam ja ei pea mõtlema, et kas mul ikka kõik videod ja pildid mahuvad iPhone.

Ma ühtegi pilveteenust ega ka iCloudi ei kasuta. Kasutan iCloudi tasuta saadavat 5GB ja seal ma pilte ei hoia.

3
0

Veigo! Me peres pildistame kahe mobiiliga ning mina lisaks peegelkaameraga. Reisilt tagasi tulles loon arvutis kataloogi nt, "2024_Kevadreis". Sellese kataloogi salvestan telefonidest USB juhtme abil kõik reisil tehtud pildid, videod, kaamera fotod, aga ka hiljem prospektidest - kaartidest tehtud skaneeringud. Seejärel sorteerin nad päevade, aga sageli lisaks ka riikide kaupa uutesse kataloogidesse, sama "ema" kataloogi sees. Selline süsteem võimaldab mul kümneid aastaid hiljem leida vajaliku pildi üles. Ainuke suur erinevus on tavapärasest, et ma kasutan piltide sorteerimisel kuupäevadeks järgmist formaati: "2024_07_11." Vajaliku leidmine on tunduvalt lihtsam!

Loomulikult kasutan teel olles ka pilveteenust (1 TB) ning laen õhtuti hotellis pildid Wifi kaudu mobiilist üles (kui levi on), aga hiljem kodus võtan nad sealt ikkagi ära!

3
0

Google Photos. Vanemad pildid on mälupulkadel.

Eks uusi reise ja reisipilte tuleb koguaeg peale. Olen märganud, et kasutan neid rohkem kalendrina: millal ja kus olin, et taastada mälupilte, muidu kogumisel ei näe mõtet.

Mõni pilt, mis kunstilises mõttes eriti hästi välja kukkunud, väärib muidugi suuremat tähelepanu. Palermos õnnestus teha üks täiesti võrratu pilt vastu päikest, ma ise ainult vajutasin nuppu ega näinud sel hetkel mitte midagi. See pilt on siis ilmselt jumala kätetöö, igal juhul on see täiesti eriline ja kõik imetlevad seda kogemata sündinud kunstiteost :)

1
0

Kusjuures see telefoni fotode "kalendrina" kasutamine päris hea. Kuna telefonis 10 aasta pildid / videod, siis vaatan ka ise, sageli, millal kusagil olen käinud. Ja piinlik tunnistada, et riikide/linnade/külade jms. rohkusega (või äkki siis ikkagi seoses vananeva mäluga ;-)) ka paar korda telefonist uurinud, kas ikka olen seal kohas kunagi käinud.

1
0

Väline kõvaketas on NAS .

Ainult 1 NAS on ohtlik tuleb backup seade - kas või see väline kõvaketas .

Mälupulk , välinekõvaketas üksi on suur oht kõike kaotada.

2
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased