Ülevaade Black Friday pakkumistest. Loe lähemalt
Kuidas valite oma reisisihtkohad?

Kuidas te valite oma reisisihtkohad?

Mis on kõige määravamad kriteeriumid (lisaks rahalisele poolele), millest lähtute? Kas on mingi läbiv eesmärk / huvi ("tahan alati uude riiki minna", "tahan näha ilisaid liblikaid" jt) või lihtsalt üldine huvi reisimise kui sellise või millegi konreetse vastu? Kui pikalt ette mõni reisimõte peas keerleb enne kui teoks saab? Kas on miski "bucket list"? Jne

Endal on reeglina peaks keerlemas ports mõtteid, mida järgemööda üritan teoks teha. Ideed tekivad enamasti sellest, et kuulen või loen mõne sihtkoha kohta ja tekib huvi. Lisaks on ka üldine huvi looduse, ajaloo ja loomade (nii maal kui meres) vastu, mis piiritleb veidi mu lugematuid ideid.

Reisimõtteid ja ideid on alati korraga väga hulgi. Ja kui mõni saab teoks, lisandub mitu uut asemele. Näiteks järgmiseks lihavõtteajaks hüppavad mõtted Mauritaania, Panama, Alžeeria ja Liibanoni vahel.

Huvitav, kuidas teised oma sihtkohad valivad?

1
23

Excelis tehtud TOP 20 list kabineti seinal, nii umbes 3-5 aasta visioon edaspidiseks.

Seal lisaks 20-le ootelehel riigile ka eraldi 20 piirkonda/linna/saart, mis juba käidud riikides veel vajaks avastamist. Aga plaanid plaanideks, ikka trügib mõni muu mõte või sooduspakkumisega lend sinna järjekorda vahele ;-)

6
0

Valik nr 1 on toit.

Valik nr 2 on ilus loodus.

Valik nr 3 on üldine hinnatase.

Valik nr 4 on reisimise lihtsus ja mugavus.

11
0

Minul on esialgu lihtne, vaatan oma Itaalia kaarti, kus on veel nööpnõeltest puutumata paiku ja valin neist ühe (või mõned korraga) välja. Kui kõik valged laigud on kaetud, eks siis vaatab edasi.

3
1

Triple Kix ütles, et esimene valik on toit. Mul on vist ka, Koreasse ja Taisse sõidan toidu pärast iga kell. Ja pizza con fungi, Mazzano Romanos, Itaalias, sinna tahaks kohe minna. Ahhh...

2
0

1. Kas ja kelle kätte saab usaldada merisead?

2. Kes hoolitseb kasvuhoone eest ja kastab maasikaid? S.t kastab 2-4x nädalas tomateid, kurke ja teisi taimi.

3. Kas planeeritav aeg ei lähe konflikti lapse koolikohustusega?

Alles siis jõuab selle juurde, et kuhu ja mis raha eest ja millal minna.

11
0

Aeg/raha. Mõlemat kahjuks kipub viimasel ajal napiks jääma.

Kas ma olen antud linnas/riigis juba käinud? Kui jah, siis kas on põhjust tagasi minna.

Kas saadaoleval ajavahemikul ja saadaoleva eelarvega saab sihtkohas midagi asjalikku ära teha. Asjalikkuse sisu oleneb parajasti tujust, vahel on asjalik kohalike vaatamisväärsuste külastamine, vahel vaikses looduskaunis kohas passimine, vahel lihtsalt rannas lebotamine. Kahte viimast on vahel võimalik isegi ühendada.

Siis muidugi näiteks, et keegi tuttav on käinud ja soovitanud. Või siis pole keegi tuttavatest käinud ja saaksin ise soovitaja või hoiataja olla.

Kahju on sellest, et ei ole võimalik spontaanne olla, töö tõttu tuleb plaanid suht varakult paika panna ja huvitavatele viimase hetke pakkumistele pikematele reisidele enamasti reageerida ei saa.

Samas kui vahel neljapäeval-reedel selgub, et nädalavahetus jääb vabaks, siis kammin Skyscannerit, et väike city break teha, või vaatan, kuhu kogutud punktide eest pileteid saadaval on.

3
0

1.mis ajal on võimalik minna.kas puhkust saab`?Kliima muidugi.Veebruar/märts Tai .Sept/Okt algus Türgi,Kreeka jne.

2.kas rahaliselt on võimalik,et poleks tipphooaeg?

3.kas pereliikmed,sõbrad saavad samal ajal ka tulla?üksi ei reisi.näiteks Tais saime lastega kokku,nemad tulid Austraaliast vastu Phuketile.

1
0

Sõpradelt kuuldud juttude pealt valime. Täna hommikul sain mini-loengu Varangeri poolsaarest ja nüüd kohe tahaks minna sinna :))) Septembri lõpus on Künnapi kokkutulek Keelutsoonis ja oktoobri lõpus Matkaliidu oma Kohtla-Nõmmel, mõlemalt saab ideid rohkem kui kümne elu jooksul läbi ronida jõuab.

4
0

Minu valiku kriteerium on eelkõige töölt ära tuleku võimalus. Ja see on piiratud aprillist kuni augustini iga kuu teise poolega või septembri keskel ja aastavahetus. Olen viimasel ajal teinud kevadeti nn kultuurireisi ja hilissuvel rohkem lebotamine. Järgmiseks aastaks planeerisin Pariis -London turismireisi ja aastavahetuseks Dubai. Järgnevateks aastateks on plaan Austraalia- Uus-Meremaa, aga selleks peab vist pensionile jääma- puhkuse võimalused ei kattu sealse normaalse kliimaga ja LAV.

2
0

1. Lennupileti kampaania. e. kui tahan minna Aasiasse ei vaata ma kindlat sihtkohta vaid lähtun sellest kuhu soodsalt saab. Vajadusel saab kohapeal juba odavalt lennata igas suunas.

2. Mis hindadega on majutus ja söögid

3. Mis ilm on

5
0

See on hea teema ja hea küsimus.

Eks ta üldjoontes ole kombinatsioon soovidest ja võimalustest, lisaks teatud määral reisikaaslas(t)e arvamused.

Aga tegelikkuses on asi loomulikult mitmekihilisem. Pikem soovinimekiri on tõesti olemas, seda mitte küll paberil vaid nö kuklas ehk peas.

Ja üldiselt on reisidega ja selle soovinimekirja elluviimisega läinud nagu elus muudegi asjadega. Ehk alustad lihtsamast (loe lähemalt) ja liigud samm-sammuhaaval keerukamale (loe kaugemale) edasi. Ehk Põhjamaadest, Balti naabritest ja Hollandist-Saksamaalt edasi Hispaaniasse, sealt Prantsusmaale-Kesk-Euroopasse ning sealt edasi laiemale Lõuna-Euroopasse ja siit edasi Euroopast välja jne. Selline järk-järguline lähenemine on ilmselt ka loogiline, sest tunnen näiteks nüüd, et võiks Indias ära käia, samas aastat 20 tagasi sellist tunnetust veel polnud. Ehk aeg polnud järelikult millegi sellise järele siis veel küps. Nii et eks lõppkokkuvõttes sihtkoha valimine selline sisetunnetuse küsimus ole.

Aga kogemuste pealt ütleksin siiski et lõppkokkuvõttes on tavaliselt enim meeldinud need kohad kus olnud oma äratuntav vaib ehk võimalusel läheks siis neisse kohtadesse kus seda eeldavalt võimalik kogeda.

Ja eks eri aegadel on olnud ka eri huvisid maade osas, mis huvitaval kombel on üsna sageli kattunud ka üleüldiste trendidega. Mäletan näiteks et ca 20 aasta tagasi oli üsna populaarne ja trendikas Portugal, ca 10-12 tagasi Gruusia, 3-4 aastat tagasi algas Poola taasavastamine jne. Nüüd tundub et näit Aafrika muutumas üha popimaks.

Aga jah - hetkel mõtted liikumas peamiselt selles suunas et olulisemad valged laigud Euroopas võiks ära likvideerida. Seetõttu mõtted näit ka Veneetsia suunas hetkel. Teisalt on muidugi soov kuhugi kaugemale ja väljaspoole Euroopat vaadata. Ja siin on nimekiri üsna pikk, alates näiteks Kolumbiast ja lõpetades näit Pakistaniga.

Aga jah - päris igavaid kohti pole mul veel näha õnnestunud, nii et ühestki (reisi) )võimalusest ükskõik kuhu ära ei ütleks.

5
0

Minul on tavaliselt mingisugused suvalised üksikud pildid mõnest paigast need, mis esmajoones teevad mingi paiga kutsuvaks. Ja siis see üks väike küla kuskil ookeani kaldal või mägede vahel saab selleks eesmärgiks. Kõik muu tuleb selle ühe koha ümber vastavalt võimalustele (peamiselt rahalistele, logistikaprobleemid on seiklus).

Varasemalt on ka minu lemmikmuusikute kontserdid (Eestisse kahjuks nad ei tule ju) olnud need sihtkohad, kuhu sattunud. Ja siis reis saab kavandatud ümber selle kontserdi.

Kuna ei ole võimalik palju reisida, siis iga reis on selline, mis on pikemat aega olnud sooviks ja seetõttu saab see kohake, kuhu lõpuks minna saab, ka väga armsaks. Nii on tulnud ette, et juba järgmine reis saab samasse kohta planeeritud.

Kõike ei jõua maailmas ära näha ja kogeda. Seetõttu on minu jaoks olulisem pigem kogeda vähem paiku, aga pigem sügavuti. Näiteks on senised kaks viimast reisi olnud Islandile ja nüüd järgmine tuleb ka sinna. Oht on, et Island saab veelgi lemmikumaks ja mujale enam ei ole vaja minnagi.

Siiski on mõned unistused, mis ilmselt jäävadki unistusteks. Kipun leidma ja kaugelt armastama kohti, kuhu on ülimalt keeruline või tavainimese jaoks lausa võimatu pääseda.

Kuna ka ajaressurss on piiratud ja puhkust niisama lihtsalt võtta ei saa (ega ka kaugtööd teha), siis sellised viimase hetke soodsad pakkumised jäävad minu puhul ära.

6
0

Mulle meeldib aegajalt mängida sellist mõttemängu : kujuta ette, et pole mitte ühtegi piirangut - ei raha, aja, poliitilist jne - kuhu sa läheksid? Ja hakkab tulema päris lahedaid kohti, millest muidu ei julgekski unistada. Süvenedes on aga nii mõnigi reis niimoodi päriselt ka teoks saanud. Lihtsalt mõni idee on tahtnud paar aastat küpsemist. Head unistamist! :)

5
1

Viimasele väikseks kommentaariks - see on tõesti nii, ka osalt järele proovitud. Ainult et reeglina seavad kulud siin paraku oma piirid, eriti väljaspool Euroopat.

Aga Euroopa siseselt töötab see muidugi üsna hästi!

0
0

Sarnaselt Jaanus-P-le on punkt nr.1 lennupiletikampaania siin Tripis. Siit järgmine samm on see, et lisaks sellele, et mina tahan sinna riiki soodsa hinnaga lennata, peab ka riik mind külla tahtma, ehk kas on üldse viisavaba, e-viisaga, või norm hinnaga viisa saab piirilt. Nii et LAV lennupiletit võite siin mulle kasvõi tasuta pakkuda, tänan ei, seda viisataotlemise kadalippu passi saatmisega Stockholmi saatkonda mina kaasa ei tee. Ja kui mingi riik oma viisa eest 100 USD küsib, siis samuti, tänan, ei. Kolmas tingimus on lennukuupäevade sobivus minu töögraafikuga, sõltuvalt oma elukutse eripärast on mul reisimiseks ainuke ajaaken 20 kuupäevast kuni järgmise kuu 10 kuupäevani, mitte üle 14 päeva korraga, maksimum siis teisipäevast esmaspäevani. Ja kui sellise lennukipileti pakkumise siit iga 4-5 kuu vahega leian, siis annangi jälle tuld!

4
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased