Kutse sügavalt metsapõuest

Tere sõbrad!

Soovitage palun mõnusaid ja hästi metsikuid kohti Eesti looduses, kuhu on hea seljakotiga metsavaikust nautima minna. RMK kohad on teada - mõtlen just sellised kaugeid, käimata ja keerulisi kohti, kuhu vähesed satuvad. Mida konkreetsemalt, seda parem.

Ette tänades!

0
0
0
0

http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_kaitsealade_loend

Muraka raba, Abruka, Palupõhja (Alam-Pedja), Mustoja maastikukaitseala (Setomaa) jne

0
0

Suured tänud!

Äkki oskab keegi ka mõnda konkreetset metsatukka, rabasaart või jõekääru soovitada - mõnda ürgset kohta, mis väga erilisena meelde on jäänud?

Või mõnda põnevat märgistamata teekonda läbi puutumata looduse, mida kompassi ja kaardiga avastama minna?

Ette tänades!

0
0

Ma pakuks, et Hiiumaal on veel selliseid kohti, kus mingit teerada paele metssea radade metsas ei kohta. Aga kus on väga eriline, on mu meelest nt Põlvamaal, see ala mis jääb Vinso ja Orava vahele. Vaata satelliidi kaardilt.

Huvitav oleks teada, mis teistele meeldib.

0
0

Hiiumaa Tihu järvede ümbrus on üsna metsik ja rahuotsijale ideaalne paik.

0
0

Tänud kõigile! Juba mitu uut sihtkohta, mida avastama minna. On kellelgi veel soovitusi?

0
0

Ma kõndisin kunagi mööda endist raudteed Avinurmest Tudusse. Saab ka sealt edasi Sopasse või kuhugi.

See oli unustamatu matk. Mitte kedagi ei näinud. Aga see ei ole päris ürgloodus. Endine raudtee siiski. Kuid paigad on kenad ja kui veel tee pealt kaugemale võssa lähed siis võid tõesti pärapõrgusse sattuda. Vaata ise kaardi pealt. Seal on lendoravad ja metsised ja stuff...

võimas värk.

0
0

See on vana kitsarööpaline raudteetamm Mustvee- Avinurme - Sonda.

0
0

Mina olen ikka mõelnud, et miks Hiiumaal läheb maantee suht mööda kallast ja mis seal keskel siis on :) Mine vaata järgi ja räägi meile ka. Läänemaal on omaette elamus ilusad ja tühjad rannad Paldiskist vasakule minnes (Keibu laht, Liivase rand, Peraküla, Dirhami, Spithami neem, viimasele jõudmiseks tuleb läbida suur vene piirivalvest jäänud militaarne ala, hiljuti olid veel 1 kasarmus mõned loosungid alles, aga lõpuks jõuad neeme tippu, kus saavad kokku põhja- ja läänekallas. Eemalt paistab Osmussaar. Veel ehk Marimetsa raba...

0
0

Parmu kolmnurk, Saatse saabas, Lüübnitsa, Laatre kant jne. Väga mahajäetud kohad, metsikud.

0
0

Tee ring ümber Lavassaare järve. Paras päeva-kahene matk.

0
0

Tänud kõigile põnevate soovituste eest! Meil on sõbraga oktoobri keskel üks tõsisem sügismatk ees ja otsustasime hetkel taas kord Alam-Pedja avarustesse sukelduda. Peale seda, järgmistel matkadel, siis kohe teie soovitusi järgima.

Stardime Alam-Pedjale 11.okt ja tagasi 16.okt (kokku 6 päeva). Alustame kanuuga Puurmani kandist, vahepeal läheb kanuu võssa ning kolame jala ja räätsadega ringi, lõpp saab olema Palupõhjal. Idee on nädalakese jagu vaikselt kulgeda, ürgset loodust ja laagrielu nautida.

NB! Kas leiduks äkki veel üks paatkond asjalikke ja lõbusaid matkaselle, kes tahaks selle matka meiega kaasa teha? Vajalik kanuu (saab kusagilt rentida), räätsad, korralik kõrge saabas jm vajalik, et üks korralik kanuu-raba-metsamatk läbi teha. Kas leidub paar lõbusat loodusehullu? Seltsis oleks segasem! :)

andreas(ät)foxberg.ee

0
0

Lisan siia veel, et "see postitus ei aegu". Tänud kõigile kes raatsivad siia veel oma lemmikpaiku ja põnevaid radu üles tähendada!

0
0

Alam-Pedja matk siis tehtud ja elamusi kuhjaga. Pilte näete siit: http://www.matkasell.ee/galerii/?file=2010%20okt%20Alam-Pedja/

Tervitades, Andreas www.matkasell.ee

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased