Langkawi või Bali märtsis

Hei! 

Küsimus neile, kes on reisinud nii Malaysias kui Indoneesias. Olemas on lennupiletid Tallinn-Singapur-Tallinn, 10-25 märts. Nüüd ei suuda ära otsustada kas reisida kohe edasi Balile ja reisi lõpus veeta üks päev Singapuris või lennata Kuala Lumpurisse, veeta seal 2-3 päeva ja siis edasi Langkawile ning külastada sealseid saari ja lähedal asuvat Tai saart Koh lipet. Ilmaennustuste järgi tundub, et oleks kindlam reisida Malaysias, tundub vähem vihma? Balil teatavasti peaks samuti vihmahooaeg läbi saama, kuid kas on ikka piisavalt päikest?

Reisilt ootame nii ilusaid randu kui ka võimalikult palju muud huvitavat seiklemist.

Oodatud on ka soovitused ning kindlasti külastamist väärt kohad mõlemas sihtkohas :)

Bali rannad on märtsis eriti räpased ja muidu pole need ka just klassikalised ilusad rannad. Päikest isegi oleks. See teine variant tundub parem, Langkawi on väga ok saar.

Langkawi on nii xxx korda etem kui Bali.

Olen Balil u 4-5aastat elanud ja minu isiklik soovitus on Singapur - Kuala Lumpur - Penang (või Koh Lipe, kui eelistad randa kultuurile) - Langkawi. Balil on mõni üksik ilus rand ja kui põhirõhk ei ole kultuuri nautimisel, siis Bali jätaksin välja.

Valiks ka Langkawi, kuigi pealt 3 päeva võib rahutumale hingele sealgi veidi tüütuks muutuda. Rannad on Langkawil muidugi selgelt paremad. Samas, lennuühendused KL-iga ja sealt edasi on suurepärased ja odavad. Aga - ka Balilt saab päris hästi edasi ja veidi seiklusrikkamatesse paikadesse.

KL selgelt parem valik kui singapuur .

Langkawi mitte midagi erilist - hea ekskursioon. Rannad kui valid mingi four seasons seal on olusad rannad seal ees nuh ei tea.

Koh Lipe paremad rannad  , kuid liiv terav, palju paate imelik igatahes ,kallimad hotellid .  soitsime koh lipelt - phuketi kaatriga ja vaheepeal olid huvitavad saared kus paat peatus.

Langkawilt Koh Lipele on tund aega kiirpaadiga sõitu, VOA saad maabudes. Soovitaks need kaks saart komplektis võtta. Kui tundub, et väheks jääb, võib Penang -Langkawi - Koh Lipe teha. Penangi Hiinalinn on külastamist väärt, kulinaarseteks seiklusteks parimaid kohti. Siselennu piletid on imeodavad.

Soovitan samuti Langkawi ja Koh Lipe kombot..  Balil rannad suhteliselt "kehvapoolsed" , võrreldes Lipega näiteks.. eks neid paate seal Lipel ole jah omajagu vees.. aga see on ka tore teistmoodi elamus.. lisaks saad sealt minna nende samade paadikestega kõrvalsaarele..

Kahjuks tundub, et enamik Bali külastajatest on Marko Reikopi-sugused paketireisijad, kes kunagi ilusate randadeni ei jõua.

Räägitakse http://bit.ly/2S9OIvmhttp://bit.ly/2StcJwAhttp://bit.ly/2S9qLEy, mitte http://bit.ly/38f9xeGhttp://bit.ly/37bUyAT ja http://bit.ly/37eOmrE.

Miks? Sest asuvad lennujaamast kaugemal, nendes piirkondades on kehv jalgsi liikuda ja pole nö odavat pummeldamist. Bali pole Palawan, aga kes kodutöö ära teeb leiab ka sealt postkaardirannad üles.

Just minek Langkawile ja sealt edasi Koh Lipele. Seniste kaevetööde põhjal netist on Langkawi osas ootused madalad, Koh Lipe osas kõrged.

Palju erinevaid arvamusi siit juba läbi käinud. Ise olen käinud nii Langkawil ja Balil, Langkawi oli igavavõitu, wow-efekti ei tekitanud ja tagasi ei läheks, Balile kaotasin südame :) Olen ka üks neist Balil käinutest, kes Kuta ja Seminyaki jättis vahele ja külastas selle asemel saare ilusamaid paiku, et näha saare tõelist võlu. Langkawit kaaluks ainult kombinatsioonis Koh Lipega (ise kombineerisime Penangiga) ja ilmakaalutlustel. Balil tõesti veel märtsis vihmahooaja lõpp (võib hea ilmaga jopata, võib ka sadada nagu oavarrest, tavaliselt siiski mitte terve päeva järjest), Langkawil peaks sel ajal kindla peale rannapuhkuse ilm olema :)

Randu on kõigis neis kohtades ilusaid, aga ilma mõttes valiksin ka Malaisia poole mineku. Ma olen nõus, et soe vihm on ka väga tore, aga eks ole seda vihma ikkagi Eestiski parajalt saadud :) Lisaks on kohalikud Langkawil ja Penangil siiramad ja sõbralikumad kui Balil. Lääne inimene on Balil ikka kõvasti kurja teinud.

Koh Lipelt äsja tulnuna kinnitan takka, et see oli mõnus. See on selline päriselt aja mahavõtmiseks ja puhkuseks muidugi, aktiivset programmi ära sealt oota.