Lennukites lapsega koos istumine

Tere!
Palun andke infot kuidas kui ma ostan otsingmootori kaudu piletid (nt momondo) ja kohtade valikuvõimalust pole. Kui lennufirmade kaudu osta (mis muidugi kallim) siis olemas ju kohtade valik mille eest lisatasu maksta. Reisime perega (2 täiskasvanut ja 6 aastane laps) Kui kõik kolmekesi ei saa istuda siis ok aga naine ja laps peaksid küll koos istuma. Laps selline väga kinnine ja häbelik. Kuidas siis üldse sellised asjad on?

Palun palun kogemusi.

Kohad saad valida, kui check-in'i teed :)
st 24H enne lendu ja põhimõttel, kes ees - sel suurem valikuvõimalus!

Reeglina pannakse ikka kokku (vähemalt ei oma vastupidist kogemust). Lennuki kohta peaks olema piisavalt muid valikuid, kui vanem(ad) ja laps eraldi paigutada.

Kokku saavad kindlasti. Check-in ja kohtade valimise võimalus sõltub lennufirmast. Mõni, näiteks TAP, laseb tasuta kohti valida kõigil ja kohe pileteid ostes või suvalisel hetkel peale seda. Mõni määrab tasuta kohad ise alles check-ini tehes jne. Kõik, kes on samas broneeringus pannakse tavaliselt ikka kokku istuma, kui sa just oma check-iniga viimasele minutile ei jää.

Ja kui ka check-inis kohti kokku ei saa, siis lähed gates ja nutad, küll teid seepeale kõrvuti paigutatakse. Ega nad lollid pole, et väikese lapse eraldi istuma jätaks - kõik saavad aru, et üksi istuv ja nuttev laps rikub lennu paljudel reisijatel korraga.

Mul on palju kohavahetust olnud, seda pole saanud mitte eeslauas ega väravas, vaid stjuuardid on leidnud väga sujuvalt sobiva lahenduse. Ära üldse muretse.

Kindlasti saab kohad järjest ühe broneeringuga. Check-in tuleb muidugi võimalikult varem ära teha. Meil oli sügisel selline asi, et lootsime reisi vastuvõtjale Hispaanias ja lõpptulemus oli, et peale mitmeid helistamisi hotellist jõudsid pardakaartid meieni kl 21 ja transfer oli järgmine hommik kl 10. Lend vist 15-16 vahel Gironast. Siis olid küll kohad eraldi. Ilmselt olid meie kohad viimastena checkitud.

Lapsega reisimisel pannakse alati vähemalt ühe vanema koht kõrvuti lapsega. Seda ennekõike lennufirma enda huvides - nagu tripp mainis, siis üksiku nutva lapse rahustamine on kordades raskem kui koosistuva täiskasvanute seltskonna lahkulöömine. Ning teiseks - eraldi istuv laps ei saaks olla vanema hoole all, seega oleks ta lennufirma vastutusel ning kui ta kasvõi röökides peaks omale muhu pähe lööma, oleks ravikulud seega lennufirma kanda..

Kogemus olemas mitut moodi, mööda lennukit laiali paisati meid vaid siis, kui check-in lauas viimasena lennule registreerisime, kõikidel ülejäänud kordadel oleme alati kokku sattunud, reisinud tavaliselt 4-9 inimest. Ehk siis check-in netis teha ja võimalikult vara.

Julgen ka arvata, et vähemalt ühe vanemaga saab laps kõrvuti istuma.
Ja kui tõesti ei saa, siis ma tahaks näha võõrast, kelle kõrvale see üksik laps satub, et ta ei taha peale seda oma kohta ära vahetada :D
Samas - Ukraine IA lendudest mina loobusin, kuigi pakuvad häid hindu tihti, sest kui lugeda välismaiseid foorumeid, siis nad bukivad üle ja lennukis on läbirääkimised, kes kuhu istub. Sellist seiklust ma lapsega ei tahtnud ette võtta. Kuigi, kuidas saab alles lennukis selguda see? Kogemusi?

Meil olid piletid Orlando-NY 2 täiskasvanut ja 2 last , check in-i tegi meile Disney hotell. Lend oli United-i oma...

Ainuke kord, kus ma Disney peale tõsiselt vihane olin.

Meid pandi kõiki eri kohtadesse. Ka gate-s ei mingit halastust. Alles lennukis sain kahe naisterahvaga jutule ja nad istusid ümber , ma olen neile siiani väga tänulik, kuigi olid koos, istusid meie pärast eraldi kohtadele.

Ka mina istuks ennem sõbrannast lahku, kui oleks võõra lapse nö tugiisikuks lennukis.