Lennupiletid Aasia firmadelt

Mul ei õnnestu kuidagi osta lennupileteid ühestki aasia firmast (Air Asia, Air India, IndiGo ja Space Jet). Kõik nõuavad mingit kolme astmelist isikutõendamist või mingit teistmoodi pangakaarti. Mis see endast kujutab ja kas keegi oskab nõu anda kuidas see barjäär ületada

1
2

Teisi firmasid ei ole kasutanud aga AirAsialt sain küll piletid osta täiesti tavaliselt, autentisin lihtsalt ostu smart piniga , mul swed masterkaart

2
0

Proovi VPNiga MakeMyTrip'i. Seal sai maksta paypaliga. Ise ostsin sealt India bussipileti

1
0

Ma ostsin ka hiljuti Airasia ja Firefly piletid ning maksik tavalise LHV krediitkaardiga.

1
0

Paypal võib mõnikord tahta et seal registreeritud aadress oleks Indias. Ise panin esimese öö hotelli aadressi, töötas.

IndiGo - aga vb ka mõne teise lennufirma - puhul lugesin peale broneerimist reeglitest, et check-inis tuleks esitada broneeringu tegemiseks kasutatud krediitkaart. Kuna tegin bronni Revoluti ühekordse krediitkaardiga (Indias ollakse meistrid krediitkaarte kopeerima, peale reisi pidin kaks tükki kinni panema), siis põdesin et ehk tuleb sellest probleemi, aga check-inis piisas krediitkaardi väljavõtte näitamisest.

0
0

Krediit kaarti ei ole. Olen siiamaani debit kaardiga üle maailma reisides hakkama saanud. Esimest korda selline juhtum

0
0

@ Kadri Olen

Kas Sa oled ikka kindel, et oled saanud tavalise deebetkaardiga online lennupiletid ostnud?

Ma olen ostnud nii AirAsia (ilmselt kümneid ja kümneid pileteid), SpiceJet kui ka Air India piletid - aga ka paljude erinevate teiste lennufirmade omasid - ja pole kunagi olnud probleemi. Tavaline krediitkaart on ainus asi, mida vaja.

0
0

Praegusel ajal on olemas veel selline nähtus nagu "krediitkaardi omadustega deebetklaart". See asendab krediitkaarti igas olukorras, ainult vajalik summa peab kontol olemas olema. No kui krediitkaardil krediidilimiit ammendatud, ega siis sellega kah peale lutsuviskamise midagi teha pole, praktiliselt sama asi, ainult sõnamängu erinevus. Praegu vist kõik pangad väljastavadki neid uut tüüpi deebetkaarte, inimene ise lihtsalt ei pruugi seda teada. Aga kui see deebet toimib kõikjal, siis nähtavasti ta selline ongi. Ega tegu nii uue asjaga polegi, juba mingi 4 või 5 aastat tagasi need "leiutati".

2
0

@viktor

Môtlesin sama, et ilmselt pole see "tavaline deebetkaart", vaid ikka siis krediitkaardi omadustega deebetkaart :) Ilma "krediitkaarditunnusteta" ma pole seni vôimalust pileteid osta kohanud.

Ma ei tea, kas nende krediitkaardiomadustega deebetkaartidel on ka olemas see autentimise / kinnitamise nôua, nagu MasterCard Secure etc. Äkki see ongi, mida need saidid nôuavad algpostitajalt?

0
0

Siin lähevadki mõisted vahel sassi :) ise eristan tavalist krediitkaarti (kus pank annab teatud limiidi, mille ulatuses saad kontoseisust üle minna), tavalist deebetkaarti (kus iga makse puhul debiteeritakse summa pangakontolt) ning ettemaksuga krediitkaarti (maksed võimalikud krediitkaardi kontole tehtud ettemakse ulatuses). Viimasel juhul on kaardil küll Visa/MC tunnus, ent maksta saab üksnes niipalju, kui sinna ette kantud.

Neid ettemaksuga kaarte on tänapäeval arvukalt - Wise, Revolut, N26 jne. Ise soovitaks Indias rännates Wise kaarti, neil on võimalik kaardil olevaid eurosid ruupiateks vahetada, saad kindlasti parema kursi kui mõne Eesti pangaga (hetkel neil 1 EUR - 87 INR).

Sarnaselt ELile, kus alates 2018 on PSD2 direktiiviga sisuliselt nõutav igakordne autentimine, on see ka Indias tänapäeval nii. Probleem on aga selles, et tihti tuleb enda number ise sisestada, aga leht aktsepteerib vaid India numbreid.. üks võimalus on kasutada SMS virtuaalnumbrit (guugelda otp bypass india), millega saab koodi mõnele numbrile saata, millele laekunud SMSid veebis näha. Aga nagu Indias ikka, tuleb proovida ja kui ei õnnestu, siis teisiti proovida :)

1
0

Olen viimase kuu jooksul ostnud deebetkaardiga (krediitkaardi omadustega) piletid nii Turkish Airlinesile, Air Asiale ja Batik Airile. Minul tõukas ka algselt kõik maksed tagasi sellepärast, et kaardi kehtivusaeg lõppes varem kui oli lennu kuupäev. Jõudsin ka kõik need kolmeastmelised audentimised ära teha aga ikka ei saanud kinnitust lennufirmalt, et piletid oleks ostetud. Alguses olin ka päris nõutu aga järele mõeldes võtsin teise kaardi kus oli kaardil kehtivusaeg pikem ja kõik toimis. Veel oli probleem Air Asial lisateenuste ostmine lennule Firefox brauseriga. Chromi ja Edgega toimis kõik suurepäraselt. Kreeditkaarti oman ainult reisikindlustuste pärast.

1
0

Just katsetasin Air Asiaga - ei sobinud klassikaline krediitkaart ega deebet krediiditunnustega. Võtsin siis väikese riski ja broneerisin läbi MyTripi. Sobis krediiditunnustega kaart, toimis 3D check ja makse sai peaaegu tehtud... aga hind oli kallinenud ca 10%. Ja nii veel ühe korra. Olin juba käega löömas, kui kolmas kord õnnestus.
AirAsia pakkus pagasile ka +10kg käsipagasi lisamist, mytrip pakkus minimaalselt 20kg check-in. Peab mõne paari triiksärke koju jätma.

0
0

Suht hiljuti AirAsiaga (samuti Turkishiga) piletid ostetud (tavalise krediitkaardiga), ei olnud mingit takistust kuskil.

0
0

Ostsin hiljuti pileteid Indoneesia siselendudele. Kasutusel oli kolm pangakaarti ja lauaarvutis kolm brauserit. Citilinki pileteid arvutist ei saanudki osta, lõpuks aitas Androidiga tahvelarvuti. SuperAir Jeti ja Trans Nusa pileteid ei õnnestunudki otse vedajalt osta, pidin kasutama vahendajat Traveloka.

Pole sellist jama varem olnud, igasugu ime lennufirmade pileteid olen ostnud ilma oluliste probleemideta. Suhtlesime ka pikalt pangaga, katsetasime erinevaid asju aga ei miskit.

1
0

Kusjuures tõesti võib enne proovida ka osta nii arvuti kui äpi kaudu - äpp võib vabalt olla täiesti teine maailm, kus kehtivad teised mängureeglid (tihti ka erinevad hinnad). Aasia lennufirmade puhul ilmselt rõhuv enamus oste käibki äpi kaudu (arvuti kodus on väga vähestel) ja see on eelisarendatud keskkond.

0
0

Sain lõpuks piletid ostetud Air Asiast. Ainuke firma mis lasi makse läbi, aga ainult chrome brauserist ja sellise väikese nüansiga, et telefoni numbri suunakoodi ei lasknud muuta ja sinna lahtrisse sai pandud põhimõtteliselt suvaline number. Piletid tulid meilile ja loodame et sellest mimgit probleemi ei teki. Aga tesed firmad ei andnud võimalust makse lõpetamiseks, ehk siis makse oleks pidanud neti panka edasi suunama aga seda toimingut ei toimunud ja makset ei saanud sooritada. Kummaline, sest siiamaani on samade kaartidega pool maailma läbi sõidetud ja alati kõik piletid ostetud ilma probleemideta

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased