lennupiletite vahetamine

Kui nüüd nädalalõpus minek, piletid ostetud Momondost.
Kas saab ümber vahetada oktoobrisse? Ostetud vahendaja kaudu, aga lend Air Baltikuga. Kuidas käib ümbervahetus?

Miks vaja ümber vahetada, kas lennufirma tühistas lennu? 

Kui ei tühistanud ja sul on mitte flex pilet, siis ei saagi ümber vahetada paraku.

Üldiselt on igasugused vahetamised ja tagastamised ka juhul, kui selleks täielik õigus, palju lihtsamad-kiiremad-odavamad, kui piletid algselt ostetud lennufirmalt endalt...

Aga vastuseks küsimusele: suure tõenäosusega ei saagi pileteid ümber vahetada.

Lennufirmad on kausmit taotlevad ettevõtted, mitte heategevuslikud asutised...

Ainsad võimalused, mis pähe tärkavad on:

1.lennufirma tühistas mõne lennu algsest lennuplaanist -- siis on reisijal 14 päeva jooksul õigus avaldada arvamust, et ei sobi ja tahta raha tagasi (või pakkuda oma marsruut, mida lennuifrma aga ei pea aktsepteerima)

2.Lennufirma on välja kuulutanud piletite vahetamise/tagastamise erakorralsie erisuse (näiteks selle viirusepaanikaga seoses).

kui piletil nimevahetus lisatasu eest lubatud ,proovid piletid maha müüa

Air Baltic ei ole mingeid eritingimusi kehtestanud? Air France, KLM, Lufthansa, Finnair  (ja kindlasti nii mõnigi teine kompanii) lubavad kõigi piletitüüpide puhul kuupäevi muuta kui lend on enne 30.04.

SAS nt laseb ka praegu tasuta kuupäevi tulevikku nihutada. Air Balticu kohta ei tea. Võib ju vedada, et tühistatakse reis, saad raha tagasi. Mis see sihtkoht siis on? Saan aru, et koroona tõttu ei julge reisile minna, et selles teema?

Mul sama seis. Basic piletid ja reis aprilli koolivaheajal malagasse (hetkel küll pole väga suure riskiga piirkond,aga eks sinnani ole aega ka veel). Viirust ise ei karda,a levitada seda edasi ei tahaks ja kindluse mõttes lükkaks reisi pigem sügisesse. Mõtlesin proovida kirjutada Airbalticule ja proovida lihtsalt inimlikult küsida,et ehk kasvõi mingi lisatasu eest on võimalik. Oskab keegi öelda kas asjatu lootus? Ja kas airbalticul on ka Eesti keelne klienditugi? (Ei õnnestunud endal leida)

Airbalticu Eesti number vastab täiesti eesti keeles väiksema või suurema aktsendiga.

Ei usu, et nad enne üldist otsust mingeid tasuta erandeid tegema hakkavad. Suured firmad saavad seda endale mingi aja jooksul lubada. Airbalticul tuleb suurem jama kiiremini kohale.

Reisikindlustus ja hea perearst aitab hädast välja.

Mees80 -- ma loodan, et see ei ole soovitus otsida arst, kes koostab fiktiivse tervisetõendi ning siis esitada see tõend kindlustusele sõlmides eelnevalt reisitõrkekindlustuse piletite ja muude ärajäävate hüvitamiseks...

Juhul kui siiski on, siis nii soovitajale, soovitusel saajale ja ka neile, kes selle hea nõuande leidsid olevat paar omapoolset arvamust:

Esiteks on tegemist Karistusseadustiku §212 (Kindlustuskelmus) alusel kvalifitseeritava kuriteoga. Karistuseks võib olla nii rahatrahv kui kuni 5 aastane vabadusekaotus. Kindlustusseltsid on sellelaadsete pettuste avastamisel päris leidlikud ning pole alust arvata, et nad kahtluse korral ka politseile avaldust ei tee. Kui kahtlus leiab tõendamist, siis jääb oma tööst ja arstikutsest ilma ka see "lahke ja hea" perearst.

Teiseks räägib sellise ettepaneku sellisel viisil avalikult tegemine kahjuks üsna palju ka ettepaneku tegijast endast...

AirBalticul on infonumber 6 610 819 kus vastatakse eesti keeles, alustaks neist. Kui nemad ütlevad, et ei saa aidata, et pead vahendajaga ühendust võtma, siis saada kiri Momondosse. On võimalik siiski variant, et AirBaltic pakub edasilükkamist või plaanivad su nädalavahetuse lennu tühistamist, siis saad rohkem infot juba lennufirmast. Kui nemad ütlevad, et kuidagi aidata ei saa, siis pead asjad vahendajaga korda ajama.

maria1235, kuhu lend on? Võid ju veel loota, et tühistatakse, kui pole täna tühistatute hulgas.

See on siis ühekordne muutmise võimalus broneeringutele, mis tehakse tänasest kuni kuu lõpuni. Ja muuta saab kuni aasta lõpuni. Kel ostetud, nende jaoks ei muutu midagi.

PS vatse järgmises postis täpsustab

Varasematel broneeringutel on samuti teatud võimalused -

Lisaks sellele lubab lennufirma muuta ka kõiki broneeringuid, mis on teostatud kuni 9. märtsini ja mille reis pidi toimuma kuni 31. märtsini. Mainitud broneeringute reisikuupäevasid saab samuti muuta ilma lisatasudeta ning muudetud reisikuupäev peab mahtuma 2020. aastasse.

Reisikuupaeva muudatus peab olema teostatud enne reisi toimumisaega. Juhul kui lennupileti hinnatase pole enam uue broneeringu puhul kättesaadav, tuleb muudatuse tagajärjel tekkinud hinnavahe tasuda. Reisi lähtepunkti ja sihtpunkti ei ole siiski seejuures võimalik muuta.

Kui broneeringu koodiga Airbalticu lehelt sisse saad, siis peaks muutmine ka otse nende lehel toimima. Vahendaja kaudu võivad lisanduda nende liatasud vastavalt lepingule.