Lillehuvilise reis, oskab keegi soovitada?

Kõik lillelaadad Eestis läbi käidud, Soomes botaanikaaed jne läbi käidud, nüüd mõtlesime emaga vanaema 50nda juubeli puhul kuskile soojemale maale viia. Oleme mõlemad botaanikahuvilised ja loodushuvilised, hotellis lebotamine ja rannas lamamine ei köida. Soovikski teie käest uurida, kuhu minna ja millisel aastaajal. Olen kuulnud, et mais või augustis on sobivamad ajad, kus kõik õitseb või siis kannab vilja juba jne, aga täpselt enam ei mäletagi, et mis ja kus. Võibolla siit saab veidike asjalikumat vastukaja, kellel kogemusi rohkem on.

Madeira saar kevadel, aga ka sügisel. Muud tingimused kah sobivad: puuduvad liivarannad ning kärarikas ööelu.

0
0

Keukenhof ja lilleparaad Hollandis aprillis. Pole küll soe maa, aga ilus küll. Kaktustepark EZEs Vahemere ääres meeldis samuti väga.

0
0

Kui lilled ja taimed su emale meeldivad, siis Madeiraga jääb ta kindlasti rahule. Soovitan seal kindlasti võtta rendiauto ja vanaema enne saata kuhugi spordiklubisse trenni ;-), kuna pealinn Funchal ise on suurte tõusude vahega ja terve saar tervikuna on ka mägine. Kui näiteks 10km päevas kõndida (no pigem isegi 20km)talle hetkel piinavalt raske on, siis jääb tal palju nägemata. Ise võid harjutada kitsastel teedel sõitmist (kui ei ole kogemust). 3-ks päevaks rentida on IMHO miinimum. Ise käisin novembris, siis enamus taimi olid juba õitsenud. Infot saad näiteks www.madeiraseekers.com lehelt. Muidu saab omal käel vabalt hakkama s.t tuure osta ei ole mõtet; kui autojuhilube ei ole, siis see sama Seekers tundub olevat väga hea hinna/kvaliteedi suhtega.

0
0

"Tensi Reisid" korraldavad ju igasuguseid aia ja lillereise , ajakiri "Kodu ja Aed" on nende kliant. Arvan ,et nendega on mõistlik ühendust võtta, kindlasti teavad ühtteist aiandus- ja botaanikahuviliste üritustekalendrist Euroopas.

0
0

Holland loomulikult ju.

0
0

Tänud ;) Madeirat ise ka noolinud juba pikemat aega, sest sõbrad on kurtnud, et see on jube igav saar :D arvestades sõprade eelistusi usun, et see on just mulle meeldiv koht koos oma looduse, roheluse ja mägiste autoteedega.

0
0

Igav ja depressiivne on ta ainult selle poolest, et on väike ning elu on tõesti kuidagi aeglane. Aga neile kellele meeldivad kitsad teed, omavad nii A kui ka B kategooria lube, omavad piisavalt raha, et rentida näiteks tuunitud Mini, Porsche või Yamaha YZF-R1 või siis piisava lihasmassi korral ka Colnago - neil on lõbu vähemalt paariks nädalaks (Colnago rentijatel ka valusad lihased). Loomulikult söömine ja joomine restoranides on odavam ja parem (nii liha kui ka kala ja vein) kui Eestis...

0
0

Pidin täpsustama veel, et vanaema pole mitte 50 vaid 70 saamas :D

P.S. ma ütlesin igav minu sõprade jaoks, kes eelistavad hotellimöllu, diskoteeki ja lebotamist rannas miljoni inimesega, mitte minu jaoks.

Ma ise vaatasin just, et Soome kaudu rendikas maksab mingi 60euri kolm päeva ja saab terve saare läbi sõidetud, pluss seal on igasuguseid botaanikaaedasid ja metsaradasid, mis usinale seenelisele vast väga ülejõu pole.

Tensi Reisid kõlab liiga organiseeritult, me rohkem sellised teen, mis tahan tüüpi,

aga tänan innustuse eest, Madeira see olema saab.

0
0

Mina soovitaks ka Bulgaarias asuvat kuninganna Marie suveresidentsis botaanikaaeda. Väga huvitavad taimekooslused, igivanad puud,imeline magnoolia, kaktuste allee ning ka korralik suvelillede ja roosipark. Lisaks imeilus merekallas, pisike loss ja kohalik pisike veinikoda. Mulle kui hobiaednikule jäi igatahes kustumatu mälestus. Pilte võimalik näha nt. siit - http://davesgarden.com/guides/articles/view/2486/

0
0

Mina soovitaksin külastada Saksa suurimat aianäitust "Bundesgartenschau". Tegemist on üritusega, mis igal aastal toimub Saksamaa erinevas paigas - sel aastal näiteks Schwerinis, poolel teel Berliini ja Läänemere vahel: http://www.buga-2009.de/en/. Käisin ise paari aasta eest ühel sellisel näitusel. tegemist on tõepoolest pigem aiandus- kui lillenäitusega, kuna sellel tutvustatakse mitte niivõrd konkreetseid sorte, kuivõrd aiakujundusvõimalusi. Tegemist on tõeliselt mastaapse suursündmusega, näitus on avatud pool aastat ja selle aja jooksul oodatakse ca 1,8 miljonit külastajat. Näituse enda kogupindala hõlmab 55 hektarit. Soovitaks seda just aiandussõbrale, kes ei ihka mitte niivõrd eksootilisi taimi näha, kuivõrd ideid ja võtteid aiakujunduse osas, mida saaks ka Eestis rakendada. Klimaatiliselt on see kant ju Eestile üsna sarnane. Kindlasti saab kohapeal ka nähtud taimede seemneid osta jne.
Eestist saab Schwerini mitut moodi, võimalik on sõita autoga läbi Poola, lennata Berliini ja võtta rendiauto või siis sõita Klaipedasse ning sealt praamiga Rügeni saarele (www.lisco.lt), kust on vaid tunni aja sõit Schwerini. Reisi sisse võib planeerida ka paar päeva Rügenil, Läänemereäärseid vanu hansalinnu... aja mõttes on just juuli-august selle kandi külastamiseks parim aeg. Näitus ise on avatud oktoobrini. Kohalik turismindus on hästi arenenud ja sõbralike hindadega.

0
0

Vali Holland: trüki google'isse holland flower festival ja vali sobiv. Ning ära unusta külastada aastal 2012 Floriade festivali http://www.floriade.nl/en-GB/Floriade-2012.aspx See toimub kord 10a tagant ja kuigi pole lillehuviline, avaldas see 1992. a muljet, ku juhuslikult sinna sattusin.

0
0

Eks kõigil neil laatadel ja festivalidel on ka oma võlu, aga üks suur miinus - metsikud massid on seal liikvel. Väga väsitavad noorelegi inimesele! Madeiral õitseb midagi põnevat aasta ringi, kasvab väga palju eksootilisi taimi Aafrikast ja Ameerikast, igal sammul kohtab meie minipotililli puu kujul (ahaa-efekt missugune), alati on soe, liiga palavaks ei lähe, mingit ööklubitrianglit ümberringi pole, rahvas soe ja rahulik, miski huvitav ei asu liiga kaugel, lisaks taimedele on suurepärane taskukohane kohalik toit ja kiidusõnu jätkuks kauemaks. Ideaalne paik rahulikuks ja väga muljeterohkeks puhkuseks.

0
0

Kas just puhtalt seepärast peab Saksamaale sõitma, aga kui nagunii juba asja sinna kanti on, soovitan soojalt.

http://www.gartenfestival-herrenhausen.de/

0
0

Ja kui juba Hannoveri minna, siis vöiks sisse pöigata Cellesse, kus on yks suurtest saksa orhideefarmidest - Wichmann.

0
0

Kah aiandushuviline. Olen käinud 2 korda Madeiral. Aia on vägevad, mida külastada. Aga pole mina kummalgi korral autot rentinud. Viimane kord (2008 aasta detsembris) sõitsime ringi taksodega. Päris raske on jalgsi nendes aedades käia, suhteliselt väsitav. Arvan, et vanemal inimesel ei ole see ka väga kerge. Palju on tõuse ja laskumisi ja need aiad on päris suured. Kindlasti tasub seal minna: Montel nii alumisse linna aeda, kui üleval troopika-aeda, Blandy´s perekonna aeda, Keisri aeda ja kindlasti all-linnas külastada linnaparke ning botaanika-aeda. Palheiro aeda, ei soovita, suhteliselt käest on ära lastud minna.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased