Linnareis Berliini

Hei tripikad!

Kus piirkonnas oleks kõige parem ööbida, kui Berliinis veeta 2-3 päeva? Ehk oskab keegi isegi mõnda ööbimiskohta soovitada. Kas on ka põnevaid soovitusi, mida turistina nii lühikese aja jooksul külastada?

Ise ööbisime Radisson Collection Berlin hotellis, igati hea hinna ja kvaliteedi suhe, maksime vist 180€ öö või midagi sarnast, aga samas toal rõdu, hotell tuttuus ja korralik spa, ei kahetse.

Ei tea kas sinna enam tuure tehakse, aga sellised kohad nagu Berlin Tempelhof airport ja siis Spreepark, kui soov näha veidi ajalugu. Viimasesse siiski väga raske saada, kuna tuure vähe, aga tahtjaid meeletult. Ise käisime mõlemas ja väga rahul.

0
0

2-3 päeva Berliinis pole üldse vähe. Mõned aastad tagasi ööbisime sellises hotellis nagu SANA Berlin Hotel ja meile tohutult meeldis. U-Bahni peatus on kohe seal samas kõrval ja jalutamiskäigu kaugusel on ka Loomaaed ja Kaiser-Wilhelmi kirik. Seda siis eeldusel, et te lähete ilma autota, kui autoga minna, siis kui on roheline kleeps, siis saab linna siseneda ja valiku peab tegema parkimisvõimaluste järgi, kui pole kleepsu, siis on olukord kehvem.

Minu lemmikkohad Berliinis on:

  • Kaiser-Wilhelmi ümbruse tänavad (eriti jõulude ajal),
  • Loomaaed (tegelikult on seal neid kaks, kuid mulle meeldib zooloogishe garten rohkem),
  • Brandenburgi väravad ja seal juures asuv juutide mälestusmärk (seal on maa-all ka tasuta muuseum)
  • Riigipäeva hoone. Tasuta ja igati väärt külastamist, kuid seal peab aja eelnevalt kohati päris mitu nädalat ette broneerima (vähemalt suvel)
  • Eastside galery ja sealt saab ka laevareisidele minna ning riigipäeva hoone juurde sõita
  • Alexander Plaz oli mõni aasta tagasi väga äge, kuid nüüd sellel suvel käies nägi see välja kohutav, kõik üles kaevatud, seltskond ka selline kummaline ning igal pool politsei väljas. Äkki on seal seis paranenud, sest teletorn, maailma kell ja kogu see plats oli varasemalt küll super tore koht.
  • Seal lähedal on ka Hackescher Markt, mis kevadel oli super mõnus koht jalutamiseks
  • Ja muidugi muuseumid muuseumi saarel, Pergamoni muuseum, Altes museum, Neues museum, Bode. Seal võib muidugi päevi veeta, kuid kui valida, siis Altes muuseum oli küll põnev. Aga kui aega on siis nad kõik väärivad külastamist.

Berliinis on muidugi veel palju, palju põnevaid kohti, ägedaid boheemlaslike kohvikuid, põnevaid ööklubisid, 18+ spasid (sauna alal käiakse seal päris paljalt), Berliinist väljas Spreewald ja Potsdam ning ka üsna ok Designer outlet Berlin.

2
0

Me ööbisime pisikesel linnatripil Ostbanhofi vastas olevas hotellis Schulz Hotel Berlin, kust oli mugav rongiga nii südalinna kui ka lennujaama minna ning muidugi ka sealt tulla. Samas oli see südalinnast vaid umbes 30 minuti jalutuskäigu kaugusel. Juba mainitud Berliini Eastside Gallery oli seal lähedal.

Terve kesklinna piirkond on tegevust täis. Berliner Dom, Aqua Dom & Sea Life Berlin, loomaaed, Madam Tussaud muuseum, teletorn, Bandenburgi väravad, erinevad kirikud, Neues ja Altes muuseum, jne.

0
0

Hea teemaalgataja. Tee endale kõigepealt selgeks, mis on su põhihuvid sellel reisil ja mis on sinu jaoks põnev. Seejärel guugelda vastavad kohad välja, mis su huvidele vastavad ning mida külastada soovid ja lähtuvalt sellest vali piirkond, kus hotell võtta, et transpordile mitte mõttetult palju aega kulutada. Beliinis on vägagi hea ühistranspordivõrgustik (metroo U-bahn ja regionaalrong S-bahn), millega ma ise Berliinis olles põhiliselt liigun. Navigeerimiseks kasuta google mapsi või BVG äppi https://www.bvg.de/de/tickets-und-tarife/alle-apps/fahrinfo-app mille kaudu saab mugavalt ka pileteid osta.

3
1

Ma soovitaks ka tegevusi googeldada, nt "best things to do in Berlin" vms. Või vaata nt Tripadvisorist "top attrations". Berliinis leidub kõike igale maitsele, raske midagi soovitada. Kohad, kus ise käisin: East Side Gallery, Memorial of the Berlin wall, Checkpoint Charlie, Brandenburg gate, Holocaust Memorial, Berlin Catheedral, Charlottenburg palace, Gemäldegalerie, Topography of Terror.

Olen nõus eelkõnelejaga, et 2-3 päeva pole üldse vähe. Need kohad, mis ma välja tõin, näeb kahe päevaga ka väga rahulikus tempos ära. Olin kohapeal 3 päeva ja selle ajaga sai päris korralik shopping ka tehtud ning lõuna- ja õhtusöögi ajal aeg maha võetud.

Ööbisin Intercontinentalis. Tuba mõistliku suurusega, hommikusöök oli hea ja valik oli päris suur. Spaa poolel oli saun, bassein ja mullivann, lisatasu eest sai ka vähe mugavamale spaa poolele, kus olid paremad saunad ja puhkeala (soojendusega vesivoodid). Hinna-kvaliteedi suhe on väga hea. Berliinis on 5* hotellid üleüldse väga hea hinnaga, Euroopas olen odavama hinnatasemaga hotelle kohanud vaid Poolas.

0
0

Mina bronnisin just Friedrichshain piirkonda hotelli sest see on selline veidi meie Tellisikivi laadne piirkond. Minu soov oleks lisaks linnale ka veidi ööelu lähemalt näha, sest olgem ausad, Berliin on ööelu meka. Lisaks bronnisin alternatiivse Berliini ekskursiooni. Ehk siis alustama pead tõesti sellest mis on sinu huvid ja mida näha soovid

0
0

Aeg on muidugi liiglühike sellise metropoli kohta.

Saschhauseni koonduslaager, S1 lõpppeatuses . Tiba linnast väljas.

Mõni kohalik SPA, nt wabali. Ujukad on liigsed. Eelkommentaatorile, et textilfrei ei tähenda tingimata 18+ Ei tasu segi ajada spasid ja seksiklubisid. Saunad pole lastele keelatud, keelatud on riided.

Scharlottenbergi loss.

Kadewe kaubamaja. Midagi muud kui tallinna kaubamaja või ülemiste- suu jääb lahti.

Kebab söögikohad. Eestis klassikalist tönerit polegi müügil kusagil, õllesaalid.

Primark kaubamaja kus riided on üliodavad ja ilusad.

Mõlemad loomaaiad, vali kumba tahad.

Sis153le : Ka mina võin tallinnas jalutada kaks tundi ja väita et kõik linn sai nähtud. Muuseume on seal sadu. Juba DDRi muuseumis võib veeta päeva.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased