trip-krainetrip-ukraine-dark
Lutoni lennujaamast Londoni kesklinna. Millega?

Tere! Palun nõuandeid, kuidas Lutonist võimalikult soodsalt (või õigemini mõistlikult) jõuda kesklinna (Victoria Station)? Kaalun Easybusi varianti, edasi-tagasi kahele inimesele tuli 36 GBP kokku. Võibolla osakab keegi midagi paremat soovitada? Barkarole

Mis kuupäevadel/aegadel?

Üldiselt ega eriti palju odavamalt ilmselt ei saagi. Easybus on väga odav kui piisavalt pikalt ette osta, aga kui sulle 36GGBP pakuti, siis oled ilmselt hiljaks jäänud.

Olen alati kasutanud Easybus teenuseid ja soodsamat varianti sellest pole veel leidnud.

Aitäh, jääb siis Easybus. Küllap jäin pisut hiljapeale jah - juba järgmisel nädalal minek.

Näiteks 17.01 on Easybus-i hinnad 6-9 GBP terve päeva ulatuses liinil Luton-City,edasi- tagasi peaks soodsam olema.

Kui palju aega tuleks varuda lennukimaandumisest easyBusi väljumiseni? Lennuk maandub plaani järgi 13.40, kas tund aega on piisav ajavaru? Või on parem igaks juhuks hilisem buss valida? Mul puuduvad kogemused nii Ryanairi, Lutoni lennujaama kui bussipeatuse asukohaga. Marx.

marx, tund aega peaks olema piisav ajavaru, kuid samas kunagi ei tea ette ootamatuid olusid, lennuk võib hilineda, passikontroll võib aega võtta jne 1,5 tundi oleks ehk parem.

http://www.easybus.co.uk/travel-information/delays-and-flights

Tund aega on täiesti piisav.

Ja lisaks loe Easybusi sait läbi, enamus küsimusi on seal vastatud. Näiteks

"Don't worry, if your plane arrives early or late, as you may use the same ticket at no extra cost to travel on the next available bus, up to 60 minutes either side of your booked time"

Aitäh! Duke, ma lugesin küll selle läbi. Ainult, et viis minutit pärast oma küsimuse kirjutamist :) Nüüd saavad teised kannatamatud seda siit kohe teada :)

Ma valisin 13:40 saabuvale lennule 15:40 väljuva easyBus-i, oleks võinud veidi varasema võtta sest kõik eelnevad bussid olid täis (me oleks saanud koos lennujaamaga söömisega mingi 15 juba väljuda). Ühesõnaga pidime lihtsalt ootama, aga polnud hullu. Üldiselt kõik need bussid ongi täis mis lennujaamast lähevad kui sellisel lenduderikkal ajal, nii et peab ikka enda õige kellaajaga leppima.

Tagasi tulles aga läksime tund varem peatusesse ja saime vabalt varasema bussi peale, oleks veidi imelik ka olnud kui bussijuht poleks lasknud, sest bussis oli peale meie ainult 1 inimene.

Kas Londonis kohapeal easybus-ile piletit ostes on see oluliselt kallim kui neti teel ette ostes?

Jah. Oluliselt kallim.

Pay the Driver - London only One way, Return London to Gatwick: £10, only available online London to Luton: only available online, only available online London to Stansted: £10, only available online

http://www.easybus.co.uk/travel-information/our-prices

Kuid Esybus ja teised firmad jagavad seda liini, siis teiste firmade bussidest oli võimalik osta piletid ka Lutoni suunal ja mäletamist mööda oli see ~12 GBP.

Ma ei soovitaks bussist ostmise peale lootma jääda, sest võib juhtuda, et buss on täis ja ka järgmine buss on täis. Kui sa lennuki pealt tuled, võid vast oodata, aga kui on lennujaama minek, võid nii oma lennukist maha jääda. Pluss muidugi see, et on kallim.

Mul on Lutonis hotell broneeritud ja soovin õhtul aega parajaks teha. Londonis on käidud küll, kas seal lähemal ei ole midagi huvitavat, kuhu minna õhtut veetma?

Lutonist sõidab loomulikult ka rong Londonisse :)

Lennujaamast ise ei ole rongiga sõitnud, küll aga korduvalt Lutoni linna rongijaamast. Pilet oli mäletamist mõõda alla 20 naela ning sisaldas ka lõpmatut liiklemist Londoni metrooga. Kokku siis edasi-tagasi sama päeva pilet, tipptundide mitte sisaldaval ajal. Tähtis on sihtida ühepäeva pileti puhul saabumine Lutonisse enne 00:00'i :) Olen aru saanud, et Lutoni lennujaam jääb rongijaamast natukene eemale. Samas inimeste järel jalutades ja silte järgides ei tohiks probleeme tekkida. Sõit ise oli vist mingi 45 min.

Eriti mõnus osa selle rongipileti sees on loomulikult allmaa pääse. Kahju, et ma täpset pileti hinda/tüüpi ei mäleta kuid selle kohta peaks netis info olemas olema.

Rong sõidab St. Pancras/Kings Cross rongijaama mis on ühtlasi ka allmaa ühendusjaamaks. Kõik peaks olema selles suhtes imelihtne.

Rohkem infot saad ehk siit. http://www.nationalrail.co.uk/

Mis puudutab Lutonis aja parajaks tegemist, siis selle peale eriti panustada ehk ei tasuks. Targem on Londonis aega parajaks teha :) Kesklinnas on küll paar pubi, "White House" on neist ehk parim, kuid traditsioonilist inglise pubi on sealt keeruline leida. Need on kõik linnast väljas läbustajate eest meeldivalt varjus... Päevasel ajal on seal olemas ka paar parki, millest võiks läbi jalutada. Ühes neist parkidest asub ka Discovery museum (pargi nime ei mäleta kuid asub linna piiril London roadi ääres) Sissepääs oli sinna tasuta ning kui aega rohkesti üle on, võid pilgu peale visata. Muuseumist saab väikese ülevaate Inglise ja Lutoni ajaloost.

Taavi

Tänud TaaviM. Otsustasime EasyBus kasuks ja ikka Londonisse:)

Hei! Äkki oskab keegi aidata, kuidas on kõige mõistlikum liikuda Lutoni lennujaamast O2 Arenale? Lähen oktoobris sinna kontserdile ja tegu ühtlasi esimese korraga Londonis. Kui keegi oskab veel lisaks mingit normaalset hotelli sealkandis soovitada, on eriti äge :)

Ette tänades, Priit

Easybus-iga linna (Finchley road, Baker street) ja metrooga North-Greenwich Jubilee line. Bussi lõpppeatusest Victoria raudteejaamast ühe ümberistumisega Green Parkist. http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/standard-tube-map.pdf

Soovitan Easybus-i pileti väga varakult ette ära osta. Siis saab odavalt. (NB! jagab liini teiste firmadega st. et võib julgelt istuda teise firma bussi, ostetud ajal).

Pepe, proovi Crowne Plaza Shoreditch :)