Märtsi lõpus- Egiptus, Türgi, Tenerife

Võtsin julguse kokku, et siin taaskord midagi rumalat küsida, mille peale tripikad kipuvad vaatama kui lolli. 

Küsin, kuna googlest leitavad vastused ei rahulda.

Plaan minna märtsi kuu lõpus sooja...ei mitte midagi eksklusiivset ja hullupööra seiklusterohket, aga lihtsalt et olla, puhata ja nautida aega kallimaga.

Miks need sihtkohad? Põhiliseks põhjuseks on hind- saab soodsalt sooja.

Plaanon kindlasti võtta tüüpiline pakkettreis ja lihtsalt chillida, ilmselt mõni sukeldumine või trip juurde osta.

Aga põhiasja juurde siis:

Minu väljaotsitud info kohaselt on sel ajal kõige soojem Egiptuses. Tahaks minna tegelikult Türki, kuna Egiptuses Hurghadas käisime juba, aga temperatuurivahe paistab sel ajal olevat tuntav...ehk on mul vale info?

Egiptuses sooviksime sel korral minna Sharm El Sheiki hoopis...mis piirkond seal oleks selline melu täis ja tore? Ise leidsin jällegi info põhjal et naama bay. Samas kui hotelle olen seal otsinud, siis teistes piirkondades palju vingemaid sama raha eest.

Mis aga Tenerifesse puutub, siis no mina suutsin välja googeldada ainult selle, et märtsi lõpus on seal sooja maa kohta jahe- alla 20 kraadi. Töökaaslane ütles aga, et seal on KOGUAEG soe, üle 25 kraadi. Kuidas siis on?

1
0

Türgis on veel täitsa kevad nii vara. Meri ei lähe veel pikalt soojaks. Kui õhul on alampiiriks 20 kraadi, siis seda võib saada vast keset päeva. Võib olla ka muidugi oluliselt rohkem. Meil on ka mõni mai siin juba 30 kraadi sooja ja teisel aastal alla 20 kraadi ja vihm.

0
0

Türgi pakettreisid algavad aprilli keskel alles ja siis on ka veel alles väga vähe turiste vörreldes kevade lõpu ja suvega. 

Egiptuse hotelli puhul loeks, otsustaks kindlasti Bookingu või Tripadvaisori tagasiside põhjal.

0
0

Õigus oli loomulikult töökaaslasel. 25 kindlasti, pigem rohkemgi! See 20 ehk ööpäevane keskmine ( väga soe juuli kuu on eestis 18,5- 19). Teine asi see kui Tenerife ilma vaadata annavad saidid põhja lennujaama andmed, see aga kõrge ja lisaks veel Teide põhja küljel. Ja kui peaks kaliima sel ajal tulema võib ka 40 varjus olla.

2
1

Tenerife lõunaosas on märtsis kindlalt üle 20 kraadi. Olen käinud veebruari lõpus ja detsembris ja juba siis oli 20+.

1
0

Türgis isegi aprilli teisel poolel veel nii ja naa. Märtsis küll seal sooja ei saa. Tenerifel märtsi lõpu poole päikest saab kõvasti, aga ookean ja soojenduseta basseinid külmavõitu minu meelest isegi lõuna pool. Egiptuses saab päikest ja ujuda sel ajal.

1
1

Märtsi lõpus on kindla peale soe meri ja päike ainult Egiptuses.

Türgi kindlasti mitte.

0
1

Esimesed kaks lauset on küll väga kaheldava väärtusega, aga fakt on see, et Tenerife on Euroopa, ehk mingit vahet ei tunne keskkonna muutuses, küll aga temperatuurides.

Ja pakettreisid, need sõltuvad ikkagi rohkem vanusest. Noorematele (pead ennast liigitama) kindlasti pakettreise ei soovita, sest omal käel seigelda on KORDADES huvitavam, kui loksuda kuskil turistibussis ja kuulata väsinud giidi juttu, mis on tegelikult igapäevane "copy-paste" ja igav nagu öö.

0
1

Pole märtsis see vesi seal Egiptuses nii soe midagi...

2
1

Et oleks selge milline ilm võiks Tenerifel märtsi lõpus olla vaatame otsepilti Tenerifelt.https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/espana/canarias/santa-cruz-de-tenerife/playa-del-duque.html

0
0

Topsuke, 

kas kaamerapilt tulevikku? Võimas…

0
0

Poegkaru, nagu öeldakse- karul pole aru, veel vähem karupojal. Ehk natuke üritad mõelda, mida praeguse pildi järgi märtsi lõpu kohta oletada võiks.

0
0

Ma muidugi ei tea, palju kliima 10 aasta jooksul külmemaks läinud on, kuid märtsi lõpus oli Hurgadas küll ilm siis 30-35. Luxoris 40 ja vesi 25-26. Olin siis seal  27 märtsist. 

 Nii et ma ei tea , kui külma vett Oliver silmas peab

1
1

Võib rahulikul minna nii Lõuna- Tenerifele kui Sharmi. Meri mõlemal pool ujutav, ilm soe. Oleme käinud märtsi esimesel poolel 3 korda Kanaaridel. Meres käimata jäi ainult siis, kui kuskil sõidus olime. Päevased temperatuurid olid 30 kanti. Ma valiks sihtkoha hinna järgi ilmselt. Ka Gran Canariale saab Tallinnast otselennuga Flytocanariasega.

0
0

Sharmis Naama Bay kanti ei soovita: suhteliselt väljasurnud koht praeguseks, hinnad laes, räpane pikalt madal vesi, rahvas rannas üksteise kukil, korallriffe pole jne. Pigem Hadaba vms mõne ilusa korallriffi lähedane koht, kus ka hotellid odavamad. Nt Palma Beachi lähedal kusagil, iga kell etem kui Naama Bay.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased