trip-krainetrip-ukraine-dark
Matkaautoga Horvaatiasse!

Olen lugenud, et paljud käivad sõiduautoga, teemale matkaautoga- pihta ei ole saanu! Minek ja tulek on paigas, huvitab just seal kohal olek. Kuidas leidsite kämpingu, kas on juuli lõpus ülerahvastatud? Pole kunagi ette bronninud ühtegi kämpingut oleme alati mujal saanud kohe, Horvaatia esimest korda. Kas autokämpingutes ka söögikohad ja mingi meelelahutus. Mõni selline kämping mis linnale lähemal (samuti rannale) :) ,et saab rattaga sinna sõita? On olemas kämpingute ülevaade google kaudu. Sest seda pakuvad ülejäänud foorumid kohe,et otsi sealt infot :) Sooviks reaalset infot, kes käinud näinud. Ootan huviga! Päikest!

Tere! Matkaautoga rändamisest on eraldi sait - http://matkaauto.com/ - sealt saavad kõik sinu küsimused vastuse. Kämpingute kohta on infot kui otsida campsites. riigikood, Horvaatia kohta on see http://www.camping.hr/.

Aitäh. Mul on juba 100x kõik üle vaadatud :) Huvi on päris tegemiste kohta,kuidas kellel läinud on, mis meeldis ja mis mitte. Päikest

Julgen soovitada Zaton Holiday Resorti Nini külje all. Olemas rand, linn, restoranid ja tegevus.

Minu arvamus. Kui tei on omal matkaauto ,siis sõitke sinna . Aga kui kavatsete rentida ,pole mingint pointi. 1. Matkauto rent maksab vähemalt 100 eur päev. Selle raha eest saab koraliku lux hotelli nii tel sinna Poolas ja kohapeal Horvatias kogu perele 2. Matkaauto kütusekulu on 2x suurem kui sõiduautol. 3.Sõiduautoga palju mugavam ja kiirem kohale jõuda. 4.Matkautos järjest ööbimine tüütab ära ,palju mugavam on hotellides olla . 5.Sõiduauto´+hotellid tuleb odavam. Sõidan ise iga aasta perega Euroopasse sõiduautoga nüüd. varem olen käinud auto+ haagisuvila ,mis on mõtetus kuubis.Veni teo sammul rekkate järel.

Käisime 4 suve tagasi matkaautoga Horvaatias. 10 päeva juuli ja augusti kuu vahetuses. 10 päeva oli veidi napp aeg, kohal saime olla 6 päeva ja sinna-tagasi sõidu päevad olid päris intensiivsed. Ilmad olid palavad, alla 28 kraadi ei langenud isegi öösel. 1 korral oli ka äikest. Reis meeldis, palavusega olime arvestanud ja ei olnud sellest probleemi, isegi magada saime normaalselt, kuigi meid veidi hirmutati sellega.

Kogu aja sõitsime ringi, ei olnud kusagil pikalt kohal. Kuigi Horvaatias tohib ööbida vaid kämpingutes, olime me kämpingus vaid korra. Peamiselt selle pärast, et see oli liialt kallis. 3 täiskasvanu, 2 lapse ja matkaauto eest küsiti suuremas kämpingus umbes 70eur. Korra ühes väiksemas ööbisime, seal oli hind umbes 40eur. Kuna matkaauto oli renditud ja kütusekulu oli suur, siis lihtsalt proovisime veidi kulusid kokku hoida ja leida mõni soodsam ööle jäämise koht. Samas ei olnud mingeid takistusi näiteks päevasel ajal mõne suure kämpinguala ranna külastamisel. Kuna seal oli ka täiesti vabalt sisse pääsetavaid dushiruume, siis sai patustatud ja ka sealt paar korda läbi käidud.

Kuhu siis ööbimiseks auto parkisime: Näiteks keerasime just sisemaa poole ja jäime tagasihoidlikult mõnda vösaserva. Õnneks kedagi ei seganud ja silma ei jäänud. Tulime hilja ja lahkusime vara. Sõitsime kiirteele ja jäime suurema tankla parklasse. Tundus täitsa lubatud olevat, seal oli teisigi ööbijaid. Eelis oli veel see, et sai tualetti kasutada ja võis ka midagi poest osta. Maksma läks see mõni eur kiirtee maksu, seal oli kiirteemaks läbi sõidetud kilomeetritest arvestatud. Rovinj linnas suunati me matkaauto linna serva parklasse, sest lähemal matkaautod parkida ei tohtinud. Hiljem selgus, et sinna võis ka ööseks jääda, kuni kella 8-ni oli parkimine lausa tasuta. Parkla oli täiesti jalutustee kaugusel kesklinnast. Tõenäoliselt oli sarnaseid kohti ka mujal.

Mere ääres ja ilusates kohtades nii moodi parkida ei lasta ja politsei tuleb trahvi tegema. Kuid meile polnud probleemiks hilisõhtul veidi autot liigutada ja magamise tunnid veeta mingis suvalises kohas.

Kui kämpingutest ikkagi huvitud, siis mõned olid ikka vägagi suured ja igasuguste lõbustustega. Samas olid need ka väga tihedalt telkide ja matkaautodega asustatud. Telgid olid tihedalt ja suured, pool suguvõsa paistis seal suvitavat. Väike kämping, kus meie oma ainsa kämpinguööbimise tegime ja mis oli odavam, oli ilma lõbustusteta. Tundus väike pereettevõte. Asus körgel kaljusel kaldal ja oli looduse poolest palju ilusam kui need suured. Samas ujuda sai vaid kaljudelt.

Minu jaoks oli veel üllatus väga erinev merevee temperatuur. Kohati sai loodetud südasuvisel ajal soojemat vett. Mõnes rannas oligi väga soe. Mõnes rannas tundus, et merre voolas külm magevesi ja see tegi näiteks kaldaäärse vee üpriski külmaks. Vahest oli vesi kihiline, peal külm, all pool soojem.

Olen ööbinud Horvaatias kiirtee parklates,kaubanduskeskuste parklates ja ka mere ääres asulast väljas .(matkaautoga)Probleem tekib kui üritad nii peatuda turistikates või suuremates asulates.Olen küsinud suvalise maja juures mere ääres luba peremehelt ja selle saanud.3 euri eest pakkus ka elektrit ja vett.Kämpad on kallid suuremates asulates,asulast väljas odavamad ja meri ka seal puhtam.Kõige mõnusamad on 10-20 kohaga perekämpadega.Paari euriga saad marsaga suuremasse linna, asulasse.

Lugedes Terjekase kommentaari, küsiks, et kas see on siis puhkus?

peepmeez Meil oma matkaauto ja meeldib sellega seigelda :)

Terjekas. Kus juures teie kommentaar väga lahe, saab võtta kõik teadmiseks.Ma olen vaadanud cämpinguid nii 40eut kokku.Samuti 3 täiskasvanut ja 2 last.Ei ole lapsed lõbustuste hullud, pigem,et saaks ujuda ja oleks ka mida vaadata. Aitäh.

Arvestada tuleks sellega, et kui teil pole hotelli broneeritud ja politsei peatab auto, siis hakatakse uurima, kui palju on teil raha kaasas ja kus peatute. Tegelikult on vaja end registreerida riiki sisenemisel, kui soovite suvalistes kohtades majutuda. Olen kuulnud, et politsei pidavat selliseid vabakäigul turiste püüdma eriti rannikualal. Turiste on ka trahvitud, nii et viige end kurssi, kui paks peaks olema rahakott. Parem oleks, kui saate mõne öömaja aadressi ette näidata.

bussireisija Kämpingudi on ette vaadatud juba mitmeid ja aadressid ka ülesse kirjutatud.Sellega kindlasti probleeme pole.Kui sõidame oma matkaautoga, mis meil hotelli asja on :) Usun,et need politseinikud ikka nii rumalad ole!

Kui kiirust ei ületa ja ööbid kas või 1 öö kuskil kämpas pole probleemi.Olen Puhanud Horvaatias ja ka läbi sõitnud ,pole politseiga piirikatega probleeme olnud.Käitu normaalselt ja pole probleeme.

Positiivuse tõttu Salacgriva läbimine +1h, samuti on tee Riia poole üks ühtlane kolonn, mis liigub 80ga

Riia ümbersõidul Daugava tammi juures 3-4 km ummikud, jälle +1h. Kiirem on läbi Riia sõita

Heips, kas sugulast kaasa võttes peab ka blanketi täitma tema vanem Horvaatiasse minnes?

On kellegil infot Sloveenia-Horvaatia ajutise piirikontrolli kohta? Leidsin infot et toimub kontroll,kuid ei tea kaua.st ajakaotust jälle.

Lisaks vaja Horvaatias registreerida, aga kui bookingus bronn olemas,piisab sellest?

Ootan just kiirteel õnnetuse likvideerimist ja paari tunni pärast saan värsket infot jagada.

Kohalik raadio hoiatas kuni 2 h ekstra sõiduaja eest. Ja ummik on karm.

Jaanusm: Liigud Horvaatia suunas? Kaugel hetkel liikumas ja kuidas muidu Poolast alates remondid. Hakkan homme Eestist liikuma lõunasse.

Ole hea ja vii mind kurssi iga väiksema detailiga, kas siis siia kirjutades või postkasti.

Või on ainult kontroll Austria-Sloveenia piiril?

Riia ringteel Elektrijaama tammi peal on remont,ja valgusfoor. Tulin neljapäev sealt läbi õhtul umes 16.30. Kaotasin ajas umbes 10-15 min. Riia kesklinna küll vaja ronida ei soovita ,päeval ,kaotad hoopis tunni.