Mauritius märts 2009

Piletid ostetud Ba ja Finnairi kampaaniast, kuupäevadeks 08.03.09-20.03.09 ,kas on veel samadel päevadel või perioodil minejaid?

Nii, sai siis Mauritiusel ära käidud. Ilma oli kena ja päike võttis naha 3 tunniga mõnel maha:P Ise sai oldud Belle Mares ja rand oli just nagu netis paradiisisaari reklaamitakse: vesi sinine ja liiv valge ning pika ranna kohta oli ainult paar inimest. Kui kellegil on asjalikke küsimusi, siis võimaluse korral võin oma vaatevinklist vastata. IXXX, mis puutub restoranide hinnataset, siis see on jah Tallinnaga võrreldav, kuid tuleb olla ettevaatlik, et "sõbralik" taksojuht teid tasuta lõuna nimel ülikallisse kohta ei vii. Kindlasti soovitaks külastada saare lõunaosasse jäävat Black River Gorges National Parki ja Chamareli koskesi koos "värvilise maaga". Curepipe linna kõrval on ka päris huvitav endise vulkaani kraater ning loomulikult leidub kogu saarel igasugu tavalisi turistilõkse ning hunnikutes nn" factory shoppe", kus müüakse "tehase hinnaga" Armani, Lacoste jne firmade toodangut. Rummi, teed ja muud on kõige mõistlikum osta näiteks Monoprix supermarketist. Rummi hind oli seal kordades odavam hotellipiirkondade hindadest. Et pügada julmalt ei saaks, võiks arvestada, et kolveerandise rummi hind algab mingist 45 eegist ja liitrise pideli eest üle 300 ruupia maksta on liiast. Belle Mares oli snorgeldamine täitsa võimalik ja kalu oli palju, kuigi korallid ikka kohati kannatada saanud ning kalade värvikirevus Punase merega muidugi ei konkureeri. Kokkuvõttes tundub Mauritius ilma koha pealt oktoobris-novembris suht lollikindel valik olevat, märtsis eelistaks ilmselt Dominikaani Vabariiki või teisi Kariibi saari.

0
0

Kas kasutasid ainult taksojuhtide teenuseid või käisid ekskursioonidel-safaritel ka. See Black River Gorges nõuab vist džiibi olemasolu ja siis läheb jalgsimatkaks. Ma oma krdi vigase hüppeligesega eriti ronida ei saa. Kas oli seal ka autoretkel midagi vaadata?

0
0

Jah, kasutasin taksojuhte ainult. Igal hotellil on neid terve kari ootamas. Kuna olime ainult nädala töökohustuste pärast, siis matkamas me ei käinud. Taksojuht vedas indialaste püha järve Grand Bassini juurde ja kahele vaateplatformile rahvuspargis ning eespool mainitud Chamareli, kus ainsana tuli 100 ruupiane pilet lunastada. Vaateplatformidele viib korralik tee ja sealt avanevad vaated olid minumeelest päris head. Loomulikult on olemas kaunemaid kohti, kuid võrreldes saare tavalise suhkruroo- vaatega oli kontrast päris rabav. Kuna Belle Mare on kaugemal kui sinu Flic en Flac, siis võib hind odavam olla, aga terve päev meie juurest keskplatoolt Curepipest ja Florealist kuni Chamarelini ja tagasi maksis kokku 2500 ruupiat ehk 1000 krooni 2 peale. Taksod olid tavaliselt mingid Corolla mudelid. Liiklus midagi hullu ei ole, aga teed on väga kitsad ja see piirab kiirust. Lisaks tundub mulle, et hotellide jookide jne hinnatase on paras kirves, seega kõik hinnas teenud tundub suht mõistlik kasutada, siis ei pea pead vaevama kulutuste pärast ja kui vaheldust tahab, saab väljas või hotelli teistest restodes söömas käia( meie hotellis a la carte ei olnud hinnas). Lisaks käis närvidele süsteem, kus iga joogi ja söögi eest tehti krõbe arve, kuhu allkirja andsid toa numbriga, kinni maksma neid muidugi kõik hinnas puhul ei pea ning võimalik, et osa olid half boardiga ja sel juhul arusaadav, kuigi käepaela süsteem meeldib mulle rohkem. Port Louis erilist muljet ei jätnud ning lisaks sai külastatud selle lähedal asuvat Pamplemoussesi botaanikaaeda. Saar tundub eriti popp olevad golfarite seas, aga päevane päike ja temperatuur isiklikult küll mängima ei kutsunud.

0
0

Tnxud info eest. Paar asja saab kõrva taha pandud.

0
0

Plaanime ise ka minna Mauritiusele märtsis ja ühe ööbimisvõimalusena kaalume ka Impalat. Mis sa oskad selle kohta head(halba) öelda? Meil ka kaks last (7 ja 14).

0
0

Kas keegi on Condoriga ka Mauritiusele lennanud? Kuidas on Condori lennukite sõidumugavus? Kas ruumi on või annab pikem mees sinna otsad?

0
0

Kirjuta mu meilile: [email protected]... Copyn sulle meilile mõned teistele huvilistele saadetud kirjad, siis ei pea mitu korda ühte ja sama asja üle kirjutama.

0
0

Kui ma õigesti aru saan, siis lihtsalt nende kaudu kusagile teise villasse? Või ikka sinna samasse mo ti Paradise?

0
0

Katre, ikka mo ti Paradise'i jah. Täna saime postiga ka arve ja kinnituse. Vaatasime ka Impalat, kuid kuna seal on hinnad inimese kohta siis tuli hind praktiliselt sama, aga apartmentide erinevus vähemalt piltide järgi on ikka suur. Aed ja bassein on kindlasi üheks suureks plussiks.

0
0

Olgu siis me samal päeval sinna ;) Muide, siis me saaks ühise mini bussiga sinna (tuleks natuke odavam), kui viitsid võid mulle kirjutada, [email protected].

0
0

ausalt õeldes ei saa ma aru sellest apartmendi otsimise ja elamise mõttekusest. Mauritiusele minnakse ikka rannapuhkust nautima, mitte apartmendi basseinis sulistama. Üle aja oli tegu rannaga kus ujumine oli nauding, snorgeldamisest rääkimata. Mis puutub raha kokkuhoidu, siis kahtlen kas ikka reaalsed kulud kokku lüües mingi kokkuhoid tuleb. Mu arvamust kinnitab ka vestlus kohaliku taksojuhiga, kes kinnitas, et 3 tärni hotellide kõik hinnas teenus on nii odav hetkel, et apartmendil ple mingit mõtet. Ega koonerdamine pole kokkuhoid kokkuvõttes. Aga eks igaüks ise teab kuhu raha kulutab ja mis selle eest saab.

0
0

Oleme minemas 1-12.03 ka Mauritiusele,

0
0

Norsule. Ega paljud korteriomanikud ei saa ka aru miks inimesed kolivad oma majja kus tuleb palju rohkem ise vaeva näha. Olen elanud erinevates riikides nii hotellides kui apartmentides ja mõlemal on oma head ja vead. 3* asemel võtaks aga igaljuhul sellise villa tüüpi apartmenti kus on privaatsust ja ruumi. Ja bassein on väga hea kui on lapsed sest nende ujumistujud on ettearvamatud :) All inclusive on aga täitsa mõttetu kui on soovi ikka ringi ka liikuda mitte ainult hotellis istuda. PS! kui lugeda nende 3* tärnikate all inclusive menüü kohta siis enamus eelistavad siiski väljas süüa. Aga maitse üle ei vaielda ning paljudele piisab ka vähesest, et ennast taevas tunda.

0
0

Texmex, mis kell Helsingist lendate?

0
0

Subjektiivne hinnang ütleb, et mitmekesi on parem apartment võtta ja kuni 4-kesi minnes on parem hotelle/hostelle/pensaosi tsekkida. Minu parimad otsused ja reisikogemused on olnud 11-kesi Mallorcal ja 19-kesi Goas kambapeale basseiniga privaatne Villa võtta...

max on olnud 170.- krooni per feiss / per öö sellise elamuse eest...

villarenters.com, homelidays.com jms lehed on abiks!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased