Meie juhiload USA-s

Tere, võibolla esinen rumala küsimusega, aga minek kohe-kohe käes ja nüüd korraga turgatas pähe, et kas auto rentimisel ja üldse autoga sõitmisel kehtivad Eesti juhiload? Või peaks ARK-ist võtma igaks juhuks lisaks rahvusvahelise juhiloa? http://www.ark.ee/atp/index.php?id=34674 siin on sellest rv juhiloast juttu.

Kui turist oled, siis saad meie lubadega renditud ja sõidetud küll. Kui elamis/tööloaga ringi tahad liikuda, siis peaks oma elukoha DMV'is eksamid tegema. Mingit autokooli vms pole vaja. Koosnes see teooriatestist(sarnane meie ARKi eksamiga) ja linnasõidust(oma autoga). Aga lubade saamiseks peab kindlasti olema "proof of address" ja SSN. Maksma läks vist mingi 10 taala (3 aastat tagasi).

Minul Eesti juhilubadega ei autorendil ega piiriületusel probleeme ei tulnud. Rahvusvahelist juhiluba pole seega mõtet võtta, seda enam, et USA pole ühinenud Viini 1968.a teeliikluse konventsiooniga, mis rahvusvahelist juhiluba tunnustab (vt riikide nimekirja ARKi veebilehe allosas). Seega on rahvusvahelisest loast samapalju kasu kui meie originaalloast.

lähen lähiajal USAsse ning kas võin ikka olla eelneva suhtes kindel. Et saan rahulikult oma Eesti juhilubadega (uued) rentida endale auto.

Kas eelmine kommentaar jäi tõesti arusaamatuks? Jah, saad küll rentida auto Eesti juhiloaga!

Eelnevad vastused on väga hästi arusaadavad, kuid viimane postitus on 2009 märtsist ning täna on oktoober 2010, ei tahaks olla kuskil USAs ja tõdeda, et ei ole oma lubadega midagi peale hakata. Lisaks erinevad omavahel oluliselt Eesti vanad juhiload ja praegu väljastatavad load.

Tänud siiski vastuse ees.


*** uskumatu foorum, sõbralikkus üksteise suhtes on lausa miinustes...

Eks foorum ole, vaatamata toimetusepoolsetele üsna jõulistele korrektuuridele, ikkagi väike kogukond eestlasi kõikide oma heade ja halbade külgedega.

Kõigile minejatele kinnituseks veel kord, et meie juhiluba toimib autot rentides väga hästi. Viimane kogemus endal üle-eelmisest nädalast. Hertzi MIA letiteenindaja ei teinud Eesti lubade peale teist nägugi, parklast välja sõites putkas olnud valvuritädi vaatas veidi imelikult, aga kõlbasid need ka talle.

Aasta tagasi Las Vegase lennujaama auto renti vormistades esitasid meie seltskonna 3 inimest Eesti juhiload. Mul olid aga omad maha jäänud ja esitasin id-kaardi. Teenindaja küsis, miks mul on sellised. Mina näitasin kiibi peale ja seletasin, et need on popid ja uued e-load. Vale läks ilusasti läbi ja minu ID -kaardi number läks lepingusse. Ma ei arva, et see oleks läbi läinud, kui oleksin sel ajal sattunud liiklusõnnetusse. Ei soovita järgi teha.

Usa ehk Nevada

Kas Nevadas võib eesti juhilubadega auto rentida? Ega sellest ei tule mingit jama politseiga? Plaanis detsembris Las Vegasesse sõita ja seal ringi sõita.

Jah, lase aga käia. Turistina autot rentides on Eesti load ok.

Aga, kui ma ei ole turist vaid pikemaajalise viisaga ja tõenäoliselt autorentimise ajaks juba 10-11 kuud siin olnud.. kas nad kontrollivad, seda kuidagi, et kas oled turist või mitte? Sest plaanis USA juhilube endale teha ei ole.

Kati, tee sel juhul kohalikud load ära. Rendifirmadel on tõenäoliselt savi, politseil mitte. Eriti kui peaks mingi õnnetus juhtuma. Mulle väänati trahv ära, kui sai pikemalt seal oldud ja politsei auto kontrolliks kinni pidas - kohtus käimine ja muu sebimine sinna juurde :) Lubade tegemine ka äärmiselt lihtne (vähemalt kümmekond aastat tagasi Floridas) - pisike raamat vaja läbi lugeda ja autot vaja n-ö eksami jaoks. Lubade tegemisega said hakkama isegi umbkeelsed tsehhid :) Osariigiti on lubade tegemise tingimused erinevad - võta oma asukoha osariigi DMV leht lahti ja uuri täpsemalt.

Ma sõidan praegu Eesti lubadega ja rahvusvahelised ka kaasas (jah olen lugenud, et need ei pidavat siin kehtima, aga igaks üks räägib erinevat juttu). Sain autokasutamise õiguse alles 1,5 kuud tagasi ja nüüd veel vähem kui 6 kuud jäänud Ameerikas olla, seega ma otseselt ei näe mõtet lubasid teha. Samas jah üks eestlane just sai kohtukutse, sest jäi vahele kiirusületamisega ja politsei ei aktsepteerinud tema eesti lube(tal ei olnud ka rahvusvahelisi).. samas kuskil ei ole otseselt infot, et ei tohi sõita ja mulle ütles kohalik koordinaator, et nt Marylandis ma võin sõita rahvusvaheliste lubadega. Aga ega ma selles eriti kindel ei ole.. Eks ma siis mõtlen sellepeale.. aga tähtis on see, et vähemalt nad lasevad autot rentida :D

Niipalju, kui mina tean, peavad ka Marylandis olema kohalikud load tehtud, kui oled seal üle 60 päeva elanud. Arvatavasti käib see ka rahvusvaheliste s.h. Eesti lubadega sõitmise kohta.

Mina olen AuPair ja meil on organisatsiooni poolt siin kohalikud koordinaatorid. Esimene asi, mis ta ütles, et Marylandis võib sõita ka rahvusvaheliste lubadega ja ma ei leidnud kodulehelt muud informatsiooni ka, et kas või või ei või.. seega hetkel ma siis ikka sõidan, kannan kaasas nii Eesti kui ka rahvusvahelisi lubasid, mis selle papitüki peal on. Kuna ma ei pidanud siin algselt sõitma, siis ei olnud plaaniski neid usa lube teha.. nüüd saan sõita, aga ei tee, seda igapäevaselt, seega eks ma siis loodan heale õnnele, et ma ei peaks kellegile kunagi oma lube näitama :) Ja see tüdruk, kes läheb kohtusse, kirjutas isegi washingtoni Eesti saatkonda ja uuris sealt veel, et kuidas siis tohib või mitte, nemad vastasid nt, et nende teada peaks siin saama ka sõita ikka Eesti lubadaga. Keegi mitte midagi ei tea :D

Kui keegi midagi ei tea siis miks mängida enda õnnega. Mina olin ka aupair ja siiamaani USA load alles ja kehtivad. Ei olnud raske need 2 eksamit ära teha ja kõik läks väga ladusalt. Mina tegin eelkõige sellepärast, et meie pere kindlustus ei aksepteerinud välismaa lube ja ei saanud mind enda kindlustusse nö liite elik kui midagi oleks juhtunud siis kindlustus ei kanna kulusid.

No minu pere kindlustus aktsepteerib rahvusvahelisi lubasid, kui ei oleks aktsepteerinud, siis oleksin ka siinsed load teinud. Aga okei, eks näis, ega Californiasse minek ei ole kindel, seega lihtsalt uurisin :)