Metalliga kehas läbi turvaväravate

Tervist

Kuna luumurru tõttu on üks jalg metalli täis, tekkis küsimus, kuidas lennujaamade turvaväravad sellistele asjadele reageerivad. Kas kellelgi on sellise asjaga kogemusi?

Nagu alati, on internetis olev info selle kohta väga vastukäiv: ühed ütlevad, et pole probleemi, teised, et iga jumala kord otsitakse põhjalikult läbi ja kolmandad, et isegi arsti kirja ja arme näidates ei taheta uskuda.

Ette tänades!

Endal kogemusi ei ole, aga sõbrannal on käsivars metalli täis ja tema reisib alati arstitõendi ja röntgenipildiga.

Selge. Kas neid tuleb sageli näidata? Väidetavalt osade lennujaamade väravad ei reageeri üldse sellistele asjadele.

Mul käes metall ja olen sellega lennanud korduvalt. Mitte kunagi pole turvavärav sellele reageerinud.

Olen ise proteesikandja ja lati on väga mõistvalt suhtutud, kui väravad lähevad särama nagu kuusepuud. Muidugi võib ju võtta ka mingi kirja arstilt, kuid usun, et need inimesed seal tööpostil ei üllatu, kui piiksute;)

Mul abikaasal ka põlv ja reis igasugu põnevaid kruve täis ja mitte kordagi pole probleeme olnud. Lennanud oleme arvan umbes 20-30 korda ja mitte kunagi pole mitte mingit intsidenti sellega seoses olnud - vist pole siis märku andnud väravad? Ma isegi ausaltöeldes ei olnud mõelnud sellele eriti

Sugulasel on peale operatsiooni metallist plaadid peas. Sai ekstra paberi lendamise jaoks arstilt.

Mind opereeriti Soomes ja haiglast sain kaasa vastava kaardi, kus peal metalli paigaldanud haigla ja arsti kohta teave, samuti mingi number, mis ilmselt peaks tähistama seda metallikremplit. Arst hoiatas, et see kindlasti lennureisidele kaasa võtta ja eriti ohtlikeks pidas ta Aafrika ja India sihtkohti. Nüüd olen juba aastaid erinevate lennukompaniidega lennanud ja metall jalas vaikib nagu haud, st. ilmselt ei ole sellest ikka probleemi. Aga siiski, kui mingi tõend on, oleks see kindlam ligi võtta.

Mul ka metall sees ja alati reageerib turvaväravatele. Mittepiiksuv turvavärav on minu puhul erand ja olen siis mõelnud, kui töökorras see üldse on ;) Alati otsitakse läbi ka, protseduuri põhjalikkus oleneb konkreetsest turvatöötajast. Arsti tõendi kasulikkuse kohta mulle öeldi, et lennujaama turvatöötajatel on omad reeglid, mis nad peavad tegema juhul, kui turvavärav reageerib. Terroristil võib ka arstitõend kaasas olla, samuti pole garantiid, et röntgenipilt just sinu oma on. Ühel tuttaval on sama probleem, mis minul ning tema saab enamasti rohelistest väravatest läbi. Võibolla see oleneb metalli kogusest, kui lähedal kehapinnale see on vms teguritest. Tee paar lendu ja vaata, mis juhtub, Sa ei ole esimene metalliga inimene, keda turvatöötajad näinud on. Võibolla Sul veab ja metall ei reageeri, aga kui reageerib, siis on lihtsalt üks turvakontrollidega seotud tüütu paratamatus kogu eluks juures, sellega harjub.

See, kas hakkab karjuma või mitte, sõltub ilmselt sellest kas poldid ja plaadid on titaanist või kirurgilisest terasest. Väidetavalt eelistatakse ajutiste implantaatide puhul odavamat terast (mis paneb väravad karjuma) ning püsivate puhul kasutatakse titaani.

Kahjuks ei tulnud haiglas pähe arsti käest küsida, milline minule sisse läks aga kuna tegu pidada ajutise variandiga olema, siis kahtlustan terast. Samas, mulle meeldibki rohkem autoga reisida kui lennukiga.

Peaks see arstitõend olema siis inglise keelne? Eestis arstid vist väljastavad ju ainult eesti keelseid tõendeid. Umbkeelsena on vist raske seletada, et põlves metall sees (tunnen muret hetkel mitte enda pärast vaid vanema inimese pärast, kellel lennureis ees ja keelt ei oska).

Aga millest poleemika? Kui väravad karjuvad, siis toimub läbiotsimine ja midagi ju ei leita.... jätkad reisi 2 minuti pärast.

Minu isa on ka "metallimees". Tema võttis küll arsti käest vastava tõendi ja tolli läks see paber hambus. Teda ei lastudki tavaliste väravate vahelt minna, vaid läks hoopis kõrvalt. Mingit probleemi ega seletamist polnud.

Hmmm.... Ma pakun, et ajad segamini tolli ja turvateenistuse. Lühidalt öeldes, tolliga teed tegemist lennult tulles ning turvateenistusega lennule minnes.

Minu jaoks ammu kõik ühisnimetaja all toll! Sadamas on toll kontrollinud passe ja piirivalvur lasknud auto pagasniku lahti teha, nii et minu jaoks enam vahet pole. Üks mundrimees kõik!

Minult nüüd esimest korda küsiti arstitõendit - Prantsusmaal ! Kuna seda polnud, pidas turvaonu kuskile paar pikka telefonikõnet, siis haaras laualt kausta ja kirjutas mind minu lennu kahtlaste isikute nimekirja üles ;) Läbiotsimine ka muidugi.