Mida teha Hongkongis 2 päeva?

Sigines selline asi reisikavva. Hongkongis varem käidud ja Tsim Sha Tsui, Mong Kok ja Victoria Peak nähtud-tehtud. On kellelgi ideed, mida Hongkongis veel teha võiks? Selliseid vähemkülastatud paiku. Omalt poolt soovitaks kohalikku ajaloomuuseumi (Museum of History), mis oli ootamatult äge.

Keegi Lamma saarel on käinud?

1
2

Kui HongKongis oled käinud ja see enam põnev ei tundud, siis sõida metrooga Shenzheni. LoWu / LuoHu check-pointis HongKongi ja "Mainland China" piiril saad Shenzheni 5 - päevase viisa. Eesti kodanikule maksab piirilt saadav ShenZhen visa on arrival 168 RMB. Kogu viisa saamise protsess käib tegelikult üsna kiiresti. Üle poole tunni pole see minul kordagi võtnud. NB! Kui kehtiv pass on välja antud viimase aasta jooksul, siis on mõistlik igaksjuhuks vana pass kaasa võtta.

2
0

Väga huvitav info. Polnud teadlikki sellisest võimalusest. Aitäh jagamast! Mis raha nad viisa jaoks soovivad?

0
0

Veigo, võid ka päevaks Macausse sõita. Macau on lisaks Aasia kasiinopealinnaks olemisele ka Hongkongist üsna erinev, veidi vahemerelik (ikkagi endine Portugali asumaa). Kiirkatamaraanid katavad vahemaa kahe linna vahel ühe tunniga ning väljuvad iga 15-30 minuti tagant. Neil on oma raha pataca ning eestlane viisat ei vaja. Vaata siit http://wikitravel.org/en/Macau

2
0

Hakkab kogunema. Nüüd tundub juba, et 2 päeva jääb väheks.

0
0

Macao oleks mu esmane valik. See küll väga väike linn-riik. Pool ajast linnale ja pool kulutaks kasiinodele. Need ka omamoodi nähtus-vaatamisväärsused.

Kava kohaselt peaks aasta lõpus Macao ja HK vahel 50 km pikkune sild (sh ka tunnel) valmis saama. Eks siis tekivad lisaks laevaühendustele ka bussiühendused Macaoga.

Shenzhen on linnana liiga mastaapne ja inimlik mõõde puudus. Mulle Shenzhen muud elamust ei pakkunud, kui et see oli ilmekas näide selles mõttes, et HK ja mandri Hiina erinevus tuleb hästi esile.

1
0

Kõik sõltub ilmast, võib vaadata ka Ocean Parki, seal näeb veealust maailma. Ilmast sellepärast, et kui ükskord käisin HK saarel, siis kallas täiega ja kolme peale oli metroole kulutatud ~50 euri nägu niuhti läinud. Siis järgmine kord vaatasin, et enamus inimesi keeras enne metrood paremale, busside peale. Siis läks kolme peale ~23 euri ja nägi ümbrust ka palju rohkem. http://www.hongkongairport.com/eng/transport/to-from-airport/bus_from_hkia.html https://www.travelchinaguide.com/cityguides/hongkong/transportation/town-bus.htm

1
0

Mina soovitan just Shenzeni. Macao on... väike ja minu meelest tasub siis käia, kui aega üle jääb ja kui huvi pakub kasiinobling ja fine-dining. Ja muidugi ka arhitektuur teatud osas. Shenzheni Splendid China kompleks ja kõrvalolev Window of the World on absoluutselt külastamist väärt. Õhtune "Draakoni ja Fööniksi tants" tasuta etendus veel kauba peale ning tagasisõit HK-sse võib alata. Võib-olla enne parki külastada ka mõnda elektroonika hulgiturgu (omamoodi tore on jälgida, kuidas sada väikest hiinlast saja väikse laua taga sadat väikest juhtmeotsa tinutavad) jm. Igasugu gadgeteid ja omapäraseid nutiseadmeid on seal nii palju, et kuigi pean end tehnikalähedaseks inimeseks, leidus ikka ja jälle üllatusmomente. Mulle on muidugi Guangzhou ja Shenzheni piirkond üldse südamelähedane, võib-olla ma pole Macao suhtes päris objektiivne :)

0
0

Kui Macaos pole varem käinud, siis daytripiks sobib ideaalselt. Kiirlaevad on iga 15-30 minuti tagant. Pilet netist ette või sadamast kohapealt. Macaos endas saab mõne tunniga kõik vaadatud (reeglina tunglemise saatel) ja siis taksoga kasiinosaarele sõita, sealt omakorda 15-20 minutiga taksoga sadamasse tagasi õhtul. Takso saamisega tänaval võib probleeme olla õhtul (pikad järjekorrad peatustes), aga lihtsalt asjaliku näoga mõne hotelli receptionisse jalutades ja taksot nõudes saadetakse sobiva ukse juurde ja raadiosaatjaga mees korraldab auto ette. Macao köök meeldib mulle vähemasti rohkem kui Hong Kongi oma, aga eks see on maitse küsimus. Macao poed on ka täis seda magusat poolkuivatatud sealiha (bakkwa), mis on väga maitsev, ja mida hiinlased (õigusega) delikatessiks peavad. Kuna seda sealt nii palju kokku ostetakse, siis on hind vist odavam kui naaberriikides, aga pole võrrelnud. Tean, et Singapuris on selle kilohind 30-40 euro kanti.

1
0

Julgen ka Macaod soovitada. Ikka midagi hoopis muud, kui HK. Shenzhenis pole käinud, kuid päevi oli ju kaks, mida sisustada. Seega jõuab soovi korral mõlemad ette võtta.

0
0

Kevadel olime Hongkongis ja seetõttu julgeks soovitada: Macau -- ühelt poolt veidi portugalilikku vanalinna, teiselt poolt täiesti sürr kogemus kuidas hiinlased endale originaalist uhkematki Las Vegast ehitavad ;-). Ühistransport Macaus maksis meie mõistes sente ning pealekauba käisid Cotai hotellide / kasiinode ja Macau sadama vahel tasuta bussid. Lantau -- kirjelduse ja piltide/videode järgi võiks vähemalt Lantau peak trail ilusa ilmaga väga vinge olla. Meil oli plaanis kuid kahjuks oli sel päeval võrdlemisi pilves ning tuuline ja jätsime minemata. Pärast kahetsesime.

0
0

Kuna Hong Kong on veel üks väheseid paiku planeedil, kus hobuste võiduajamised tõeliselt populaarsed, siis soovitaksin melu isiklikult näha, võimendades kogemust mõne väikese bet'iga. Happy Valley's toimuvad võiduajamised kolmapäeva õhtuti, laupäeva- ja vist oli esmaspäeva pärastlõunal Sha Tin'is.

0
0

Mina läheks kondaks Lantau saarel. Hoopis teistsugune Hong Kong. Loodus, külad, rannad.

0
1

Kas vastab tõele, et Hongkongist minnes saab Shenzheni viisa piirilt ainult Luoho piiripunktis, aga mitte Futiani piiripunktis?

0
0

Kui Macaoni jõuate, siis võimalusel soovitan külastada http://www.thehouseofdancingwater.com/ Midagi sarnast Cirque du Soleil-ga, aga palju võimsam. Teise asjana soovitan proovida seal portugali kalakonserve :)

0
0

Sellega on väiksed trikid. LoWu'st ehk Luohost saab VoA (metroo sinine liin). Letid on avatud 9:00-22:30. Futiani ehk Huanggangi, Lok Ma Chau ega Shenzhen Bay punktidest ei anta VoA'd. LoWu's minna pärast Hong Kongi alalt väljumist üles teisele korrusele (sildid väljas), võtta järjekorranumber, viisa saab kiiresti kätte, minutite küsimus. Vajalik on passipilt, saab ka koha peal teha. Seejärel jälle alla tagasi, täita migratsioonikaart ja oledki hops üle Hiina piiri. Viisa saab 5 päevaks, aeg hakkab kehtima kl 00:00 järgmise kuupäeva saabumisel. Saabumispäeva ei arvestata selle aja sisse. Tavatariif on/oli 168 jüaani, saab maksta nii sulas kui kaardiga. Osa riikide passidel on kõrgem tariif (nimekiri väljas) ja nt USA või India passiga ei saa seda üldse. Võib minna Shenzheni ja Shekousse ning linna piirist veidi väljas olevatesse tehastesse, aga mitte kaugemale. Viisat kontrollitakse ka nt hotellis sisse registreerides ja kutsutakse rikkumiste korral politsei kohale. Samuti võib politsei suvaliselt tänaval dokumente kontrollida, kuigi endal taoline kogemus puudub. Tulemuseks päris kõva trahv ja maalt väljasaatmine. Seega Shenzheni viisa on tõepoolest vaid Shenzheni viisa, mitte Hiina viisa. Nt Guangzhou on juba lubatud tsoonist väljas. Nüüd tuleb üks väike konks. Kui sul on uus pass, vähem kui aasta vana, siis võta ka vana pass neile ette näitamiseks kaasa. Piiriametnikul on õigus kontrollida, ega sa pole viibinud Hiinale ebasoovitavates riikides eelnevalt ning kui ta seda kontrollida ei saa, on tal õigus oma suva kohaselt viisa andmisest keelduda. See peaks olema ajakohane artikkel http://www.saporedicina.com/english/shenzhen-5-day-visa-voa-hong-kong/ välja arvatud avatud oleku aeg (võib-olla nüüd ongi kauem?).

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased