Millise lennuliiniga Dubaisse?

Tere

Soovin kaasat üllatada reisiga Dubaisse november-detsember 2024. Oktoobrist hakkab küll otse saama FlyDubaiga, aga kahtlen, et kuigi mugav otselend, kas ikka lennata FlyDubaiga vōi valida mōni teine variant, nt Airbaltic läbi Riia? Kahtlen just seetōttu, et olen ka siit foorumist lugenud jutte, et ei tea, kas liin üldse toimima hakkabki (vähene huvi), väike lennuk jms. Kuna Dubai piletid niigi kallid (hetkel nt FlyDubai ca 900eur, AirBaltic läbi riia 1100eur), siis tahaks soodsalt kohale saada ja jätta raha pigem kohapeal kulutamiseks, nautimiseks. Millise lennuliiniga teie Dubaisse lendaksite ja miks?

Ette tänades,

1
2

LOTil novembris 530e pilet, aga väike lennuk. Lufthansal oli paar aastat tagasi B747. Lotil olid päris lühikesed ümberistumise ajad.

0
0

Turkish

0
0

Kiire googeldamne andis detsembri alguseks TLL-DXB mitmeid valikuid, alustads LOT-st ja lõpetads Turkishiga. airBaltic jt sinna vahele. Otselennud need küll ei ole, aga ma valiksin Turkishi läbi Istanbuli just lennuaegade pärast, hind 500€ ja natuke peale. Sinu eelistatud kuupäevadel võib hind muidugi olla midagi muud.

1
2

AirBaltic läbi Riia võiks küll olla viimane valik, kui üllatust soovitakse teha:) . Kehvad ajad ja pisipisi lennuk nahkistmetega... Flydubaiga ei anna võrreldagi (toit, ekraanid jms). Flydubai ainuke miinus minu jaoks oli/on öine sinnaminek. Samas tagasi super ajad.

Kui Flydubai ei sobi, siis Turkish oleks hea alternatiiv lennuaegade osas. Ise esimesel päeval ostsin Flydubai piletid ära ja hind oli hea, aga see muutus paari päevaga. Detsembris muidugi pole ükski pilet enam odav. LOT ja Lufthansa ja kõik muu millega hakatuseks läände lennatakse ja siis tagasi, teeb ajalises mõõtmes lennu jube pikaks.

1
2

Soovitan Finnairiga Londoni ja sealt BA-ga edasi. BA-l LHR-DXB suur 77W, mis kindlasti hea mulje jätab võrreldes Flydubai väikse kõkatsiga.

@ovrat

Sa ütled, et BT 223 on "pisipisi lennuk", mida ei anna võrreldagi FZ 73H-ga, kuigi need on mõlemad narrow body lennukid ja praktselt samas suurusjärgus, FZ võtab veidi rohkem peale, ei saa hästi loogikast aru. Mõlemad, FZ ja BT lendavad sinna väikeste lennukitega, mis oma suuruselt erinevad marginaalselt.

Oleks võrdluses BT 223 vs EK 77W, või oleks FZ-l 73H asemel 73J saaks veel aru, aga praegusest jutust aru ei saa.

0
9

Jess, Henry, kõigepealt kolm tundi 'vales' suunas lennata, et siis hakata tagasi siiapoole lendama. Pole neil flyDubai lennukitel häda midagi.

Aga kui on üllatus, siis soovitaks näiteks Emiratesi Stockholmist, Oslost, Kopenhaagenist või Varssavist. Ütled kaasale, et lähete Stockholmi kruiisile, aga tegelikult.. :)

Odav see muidugi ei ole ja ise peaksid välja mõtlema selgituse, miks Stockholmi kruiisile on vaja bikiinid kaasa võtta :D

6
1

Ilmselt on Dubai hoolega valitud sihtkoht, aga lihtsalt igaks juhuks mainin, et piletihind 1100 eurot võimaldab lennata kui mitte lausa igasse punkti planeedil, siis peaaegu kõigisse populaarsematesse paikadesse küll. Tõsi, kõigis ei pruugi saada Dubaiga võrdväärselt raha kulutada või samasuguseid naudinguid.

5
0

Just sai käidud, lennuliiniks oli Lufthansa, otse nende kodulehelt sai piletid soetatud. Lend oli ühe lühikese vahepeatusega Zürichis (Šveits).

Naljakas oli, et tegelikkuses lendasime Airbalticga Zürichisse ja sealt edas Swissga Dubaisse. Hiljem sain tead, et Swiss on nn.Lufthansa "tütar".

Julgen soovitada, oli äärmiselt mugav. Zürich-Dubai liinil on padjad, tekid, kõrvaklapid, filmi vaatamise võimalus olemas, mõnusad pikamaa lennu toolid, saab mõnusalt olla. Eks see oli esimene pikem lend ka.

Lennukis anti korralik lõunasöök, vähemalt 3 korda vett, sai ka teed, kohvi, veini, küpsiseid ja jäätist, ühesõnaga kõike sai.

Pilet sai 6 kuud varem ostetud, 319.-. Käisime Omaanis ka, väga äge reis oli.

2
2

Minule meeldib Air Balticuga minek, õhtul sa 21.30 Tallinnas lennuki peale ja hommikul 08.00 paiku oled Dubais. Kahjuks tagasitulek on neil päevasel ajal ja eeldab 4,5h Riias passimist. Aga mineku aeg on super, kell 9.30 olin hotellis, sain toa, vahetasin riided ja kell 10 juba veetsin aega basseini ääres. Turkishiga tagasi tulek öise väljumsega oleks hea, ei lenda päevast aega maha. Aga see on täpselt nii, kuidas kellelegi sobib, kes tahab lennata päeval, kes öösel. 900-1100 eurot on küll päris kallis, saab kindlasti odavamalt, kui just jõulude ajal ei taha lennata või väga konkreetseid kuupäevi taga ei aja. Air Balticul on novemrbis hinnad 500 euro juures.

2
0

Mina soovitaksin Turkishiga minna. Neil peaks olema mai alguses soodukate aeg - tasuks oodata. Nendega sai käidud November 2023 ja hnd kahele oli veidi alla 700 eurot edasi-tagasi (samuti ostsin mais eelmine aasta). Lisaks pagas ja super hea toitlustus mõlemas suunas. kiire ümberistumine.

Mina juba ootan huviga, kas see aasta saame ka miskit huvitavat hea hinnaga osta ))

3
1

Oh see issanda loomaaed on endiselt kirju:)

Kas Finnair on hakanud Heatrow-sse lendama Tallinnast otse? Kui nii siis muidugi suurepärane, aga elus selline teekond kujuneks 0,5h Helsingisse, sealt 3h Londonisse ja siis saabub õnn - laiakerelise lennukiga 7,5h DXB-sse (millest pool aega lendad sama rada vastupidi nagu natuke aega tagasi tulid). Kusjuures TLL-HEL on 99% propelleriga, HEL-LHR on ilmselt 50/50 laiakerelise tõenäosus... Ja ühele piletile neid ilmselt ka ei saa, mis tähendab Londonis mõnusat ajakulu piiride, pagasi jms. ga.

Aga teemaalgatajale - Air Baltic ja nahkistmed on minu isiklik kiiks (korra kannatatud) ja minu tagumik 7h seal välja ei kannata. Kui tahad tõsist üllatust, siis juba pakutud Emirates üle Stokholmi/Oslo on väga super valik (olen üle Stokholmi käinud). Bikiinid saab koha pealt osta:) Muudest valikutest juba kirjutasin. Ma eeldan, et see kirjutatud 1100EUR on edasi per 2inimest, sest selliseid numbreid küll kuskilt ei suuda leida per 1nägu.

Isiklik kogemustel põhinev seisukoht veel öine vs päevane lend - kuni 7h lennud jätan pigem päevaseks - öise lennu puhul teeb see rahutut und ca 4h, mis minu jaoks tähendab, et järgmine päev on "surnud päev" niiehknaa. Üle 8h lennud (seal hakkab ka sihtriigi ajavahe juba mängima) jätan pigem ööseks, saab ca 6h magada ja Aasiasse lennates ajavahe tekitab kohalejõudmise pigem pealelõunaks, siis õhtusöök ja pikk uni ja hommikuks hea olla. Aga see on isiklik seisukoht ja ilmselt kinni vanusest ja tuhandest muust füsioloogilisest iseärasusest.

9
1

@ovrat, täitsa saab TLL-DXB läbi HEL ja LHR ühele piletile ja kohati suht mōistliku hinnaga.

Aga selle tegevuse mõistlikus on muidugi küsitav, kui lennuaeg (koos ooteajaga ümberistumistel) tuleb kokku 15-24h per suund. Ehk siis nädalasest puhkusest võib vabalt kaks päeva lendamiseks kulutada. Aga noh, samas on see ju reisi kõige tähtsam osa.

Ja oh õudust, BA kasutab LHR-DXB liinil ka A380, mis henry086 andmetel ei ole hea lennuk, seega olge väga ettevaatlikud ja vaadake ikka, et tingimata B77W oleks.

Ning HEL-LHR lennul vaadake kindlasti, et ei oleks 32A või B, need on väikesed lennukid ja nii pikaks lennuks ei sobi, valige ikka A350.

Ja TLL-HEL ärge ATRi valige, seal käib vahel 32A või B, mis on täpselt 20minutlisteks lendudeks loodud, kauem küll kitsakerelises välja ei kannataks.

5
0

Imelik.

Tartlaste, pärnakate, lõunaeestlaste jne jaoks on Riia liin otseliin. Lennukid suht uued ja mugavad. Selle 6 tundi peab iga inimene vastu kui just pirtsutaja pole. Eesmärk on kohale jõuda. Sõita Tallinnast Helsingisse ja sealt Londonisse, et sealt edasi Dubaisse ??? Tekib küsimus kas see inimene üldse kunagi lannanud on või on miski naljakas tehnikahuviline või miski muu...

PS lõppeks - suur osa inimesi vaatab ka hinda ja ka puhkus on lühike, et sellest kulutada terve päeva miskit naljakat lennukit taga ajades.

9
1

Ups, unustasin lisamata, et ei ole lõunaeestlane ja Riia jääb kaugele.

Kunagi olen Riiast alustanud minekut Dubaisse (kui Airbaltic eelmist raksu otse DXB-sse lendas ja lennukiks oli veel B757 - ootan ühe kodaniku kommentaare kui halb see valik oli:D) ja rohkem ei viitsi - minek veel, aga peale 6h lendu tagasisõit Tallinnasse oli piin. On ka humaansemaid viise kohale saada:)

Eks hind paneb asja paika, aga kohe peale Flydubai uudist piletid ära ostes oli Airbaltic kallim. Otselennu võlu arvestamata. Aga nagu ka kirjutasin, siis see hind keris 2-e päevaga "kosmosesse" - ilmselt hetkel turgu on, iseasi kui kauaks.

1
0

@smallisland Iroonia on tasemel :) Aga tegelikult tervikuna TLL-HEL on mul ikka alati kergendus kui E190 varasel hommikul või hilisel õhtul. Hoopis mõnusam, kui seal kitsas ATRis trügida, käsipagasit jalge alla toppida või kitsukesele riiulile trukkida jne. vahet pole kas sõit on 2 või 20 minutit, see ATR müra niiväga ei häirigi, kui Sony WH-1000XM5 peas.
Ja E190 peale saab gatest, pole bussis ootamist/külmetamist.

EDIT - nüüd ongi mankid suveperioodiks ATR72 pannud standardiks isegi hilisõhtusteks lendudeks, va pyhapäeva õhtu/esmaspäeva hommik. Talvel oli AY1035/36 kogu aeg E190 ikka.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased