Mis siis kui tagasi ei saa? Maldiivid

Hei

Oleme detsembris minemas Maldiividele, oleme kõik vaktsineeritud, kuid kogu seltskonnast pole keegi haigust põdenud. 96h enne minekut tuleb anda negatiivne PCR test ning tagasi tulles 72h enne väljumist. Mind aga väga hirmutab see, et mis siis kui korjangi resordis viiruse külge, kas siis viiakse kuskile riigikorteritesse kaheks nädalaks luku taha? Vói saab vähemalt resorti jääda? Jube riskibisness, jäta või minemata :)

1
2

Miks tagasi tulles vaja on? Vähemalt märtsis oli nii, et kui peatud resordis, pole vaja, kui kuskil guesthouse's, ainult siis nõutakse. St meil jäi alguses ka ekslikult mulje, et on vaja kuigi ei olnud ( st olime resordis). Lend tagasi oli läbi Qatari.

1
0

Kas tagasi tulles mitte ei kehti sihtriigi korontsireeglid? 

Ehk siis vaktsineerimistõendist peaks ju piisama?

Või on need mingid kohalikud kehtestatud tingimused?

1
0

Tere

Suur tänu vastamast. Äkki me saamegi valesti aru tõesti

Info siit https://covid19.health.gov.mv/covid-19-vaccination-coverage-criteria-for-permitting-tourist-arrivals/?c=0

Siin on tõesti kirjas guesthouse. Samas igapäevases Maldiivi koroonastatistikas kajastuvad ka pos testid resortidest

0
0

Paljud riigid nõuavad ka tagasi oma riiki sisenemiseks negatiivset testi, seetõttu saab teste teha igas resordis. Minu arusaamist mööda see siiski kohustuslik ei ole kui transiit või sihtriik seda ei nõua.

Et olla kindel võib oma majutusega ühendust võtta.

1
0

Võib ühendust võtta kellega tahes, aga kui seal keegi otsustab, et sa pead karantiini jääma, siis nii ongi. Majutusettevõte pole neis asjades mingi määraja ega nõuandja.

Alles oli uudis, kuidas näiteks need hätta jäid:
https://epl.delfi.ee/artikkel/95069589/eestlased-karantiinihotellides-diabeetik-jai-itaalias-ravimiteta-norras-suruti-karantiini-ka-negatiivse-testi-andnu

Minu arvamus, mis iganes kusagil kirjas on, sa ei saa kunagi kindel olla ja pead omama nii ressursse kui aega võimaliku karantiinis istumise puhuks. Need on tänapäeva reisimise riskid ja kui sa sellega pole rehkendanud, siis hilisem ulgumine, sinu teistpidine arusaamine või vastu rindu tagumine ei päästa, pole teadaolevatel andmetel veel kedagi kunagi päästnud.

Kellegi varasem teistpidine kogemus ei ole seejuures küünemustagi väärt. Ka meie välisministeerium soovitab praegusel ajal kuhu iganes reisimistel sellise võimalusega arvestada, reeglid muutuvad üleöö ja sa ei saa seda kuidagi ette planeerida. Karantiin võib kujuneda reisi üheks osaks või mitte, kuhu poole liisk mingil hetkel langeb, ei ole foorumlaste ennustada, kui siin just mõnd selgeltnägijat kambas pole. Isegi meie ministeeriumite abikäsi nii kaugele ei ulatu, kohalik võim on alati ülim.

7
1

Absoluutselt õigus, viktor, aga ulguma ei plaani hakata ning mõistagi võib tulla tänases koroonamaailmas ette kõikvõimalikke ebameeldivusi. Pole tarvis nii tõre olla :)

2
1

Ma usun, et viktor ei mõelnud seda üldse isiklikult vaid tõi lihtsalt ilustamata selgusega esile praeguse reisimise ohud. Risk jääb kogu raskusega reisija kanda ja iga kord ei tea isegi ette, mis risk see olla võib. Mingit leevendust võib tuua õigeaegne ja asjakohane kindlustus. Ise peab ka sättima, et kohe tagasi jõudes Eestisse olulisi kohustusi ei oleks. Olin oktoobri algul kaks päeva Lätis, aga hoidsin igaks juhuks  lisaks kolm päeva Eestis kohustustevabad, et kui midagi läheb Lätis viltu, saan kasvõi telefoni teel asju klaarida.

4
0

Vabandust, ma siiski leian, et Viktori kommentaar ei olnud väga asjakohane, ilmselt kõik saavad aru, et teatud risk hetkel reisimisel on, aga konkreetselt kui Maldiividel pole tagasi tulekuks test vajalik ja randomilt nad riigist lahkujaid ei testi, siis ma ei näe kuidagi võimalust, et teema algatajal oleks võimalus seal karantiini jääda. Selle tõttu peame praegusel ajal rääkima väga konkreetselt antud sihtkohast ja sellega seotud transiitriikidest (Itaalias ja Maldiividel ongi erinevad reeglid).

Kui inimene on haige ja ei saa selle tõttu reisida, aitab hea reisikindlustus ( nt Swedbank).

Ennast on võimalik kaitsta veendudes, et vaktsiinikaitse on maksimaalne ( nt kui möödas rohkem kui kuus kuud teha tõhustusdoos), jälgides reisides hügieenireegleid ja võttes kaasa isikliku ravimikoti.

4
0

On selliseid riike küll, -nt Nepal nõuab PCR testi selleks, et riigist lahkuda.

0
0

Üks mida võiks siiski meeles pidada, et erinevad reeglid ja tingimused võivad suhteliselt kiirelt muutuda. Ehk ~kuu pärast võivad reeglid olla tänasest erinevad.

1
1

Miks te Viktorit siunate, ta rääkis täitsa asjalikku juttu. Täna pole tegelikult mingit kindlust ka vaktsineeritutel. Korjad minnes lennukis või kohapeal viiruse külge ja jääd coronasse. Palavik on 38 ja ma ei usu, et sa soovid väga palavikuga tagasi lendama hakata, kui sa mingi imeläbi isegi lennukile pääsed.

3
0

Maldiividele otselende pole Eestist ja on suhteliselt hästi ennustatav, et Eesti ei kehtesta kohustusliku PCR-testi nõuet reisijatele.

Seega antud juhul pakuvad huvi ainult transiitriigi või -riikide reeglid. Nakatumine kerkib praegu kõikjal Euroopas ja praktiliselt igast riigist tuleb praegu paaripäevase etteteatamisega uudiseid, kuidas jälle midagi piiratakse ja karmistatakse. 

Seega antud juhul piisab mõne riigi otsusest, et ka vaktsineeritud transiitreisijad peavad hakkama negatiivset testi esitama, näiteks väljastpoolt ELi saabudes. 

Kui tõenäoline see otsus on, sõltub riigi profiilist ja seniste otsuste tormakusest, aga viimase paari kuu põhjal võib öelda, et maksimaalne etteteatamisaeg muutusest on 2-3 päeva.

Seega minimaalselt peaks olema valmisolek osta uus viimase hetke lennupilet tagasilennuks riigi kaudu, kus seda ootamatut nõuet pole.

1
1

Mina väga ei muretseks Maldiivide puhul järgnevatel põhjustel (jätame mainimata, et praegu on igal pool mujal ohutum kui Eestis).  Antud reisijad on vaktsineeritud, seega isegi haigestudes põevad nad haigust väga suure tõenäosusega haiglaravi vajamata (või kui vajavad on olemas erahaiglad ja korralik reisikindlustus aitab - tõenäosus saada ravi on ilmselt suurem kui hetkel Eestis). Kui peaks tulema mingi testi nõue, pakub seda testi iga vähegi korralik resort kohapeal. Juhul kui test on positiivne, siis reisikindlustus katab ju täiendavad kulud (nt isolatsiooni samas hotellis) ja uued piletid. Jah söök tuuakse tuppa ja päevitama peab bungalow ukse ees (aga ei ole ju nii hull eksole). 
Maldiividel on minu teada kõigil (ka lastel 1a+) nõutud PCR test. Seega tuuakse viirust ilmselt sisse vähem kui mitmeski teises sarnases sihtkohas. Resordid on eraldatud ja n-ö oma mullis. Korralikul resordil on enamik töötajaid vaktsineeritud, kuid suurim risk siiski, et töötajate vahetusega tuuakse sisse. Samas toitlustus on tihti poolavatud välisruumides (hea ventilatsioon, kas pole) ning eelistada tasub privaatseid bungalow tüüpi majutusi (teiste inimestega kokkupuude on minimaalne).  Riskikohaks resordis olles on ilmselt buffee-toitlustus ja võimalikud ühiseksursioonid. 
Suurem risk teel läbitavad lennujaamad (nt Doha vms), kus koos suured rahvamassid. 
Mis puutub üleöö testi kehtestamise nõuetesse, siis on ka siin erinevusi. Näiteks Soomes ei tehta mitte midagi üleöö, ikka antakse nädalaid ette teada. Samas ma ei saa aru soovitustest, et koroona kahtluse korral bookida ümber sealt kaudu, kust testi pole vaja - see on vale. St ükskõik kellel on koroonakahtlustus - reisida ei tasu (ja tulebki testida) ja ammugi pole vaja kiiresti Eestisse tulla. St kui Eestis saad koroona, võtad ju ka haiguslehe ja ei saa ka järgmised 10 päeva oma (töö)asju teha. Samamoodi tuleks käituda ka puhkusel viibides, lihtsalt erinevus on selles, et sellisel puhul on kindlasti abiks normaalne reisikindlustus.  Enne koroonat võis ju ka juhtuda, et jäid haigeks ja haigena ei lennanud, vaid pikendasid hotelli, broneerisid lennud ümber ja esitsid arved kindlustusele. Ega nüüd teisiti pole.

4
1

Praegusel pandeemia ajal reisides tuleb valmistuda halvimaks, aga loota parimat. Ehk siis rahalised ressursid juhuks kui peaks jääma karantiini, peaks igal reisijad enne reisi alustamist olemas olema.

Näiteks mul mehe tuttava laps (täiskasvanud juba) jäeti karantiini seetõttu, et keegi teine kes oli samas lennukis, sai positiivse testi ja seetõttu pidid kõik seal lennukis igaks juhuks 10 päevaks eneseisolatsiooni jääma sõltumata kas nad testisid positiivselt või negatiivselt. Polnud küll Maldiividega tegu, vaid tõin lihtsalt näite. 

Ehk siis pole isegi ise vaja positiivset testi anda, piisab kui mõni lähikontaktne (lennukis, restoranis, resordis vms) annab selle ja vabalt võidakse ka sind eneseisolatsiooni määrata. Sealjuures minu teada meie kindlustused katavad su karantiinimajutuse kulud ainult sellisel juhul kui sa ise positiivse testi annad. Aga mis siis kui sinu test on negatiivne, aga riik kus viibid siiski nõuab eneseisolatsiooni, sest olid lähikontaktne? Siis tulevadki mängu isiklikud rahalised ressursid, et saaks oma eneseisolatsioonimajutuse kulud katta.

5
0

Kõikidele reisidele tuleb minna piisava finantsilise varuga, siis ei pea ulguma nt rendiauto tagatisraha, karantiini, ootamatu tervisehäda, varguse vms pärast.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased